60% światowej populacji będzie miało dostęp do sieci 5G w ciągu najbliższych 5 lat

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 sierpnia 2021
ikona autora biały
5g sieć

Sieć 5G obiecuje uwolnienie potencjału sektora technologicznego, dlatego oczekuje się, że w nadchodzących latach coraz więcej konsumentów będzie stopniowo korzystać z tego systemu. Ponieważ różni gracze kontynuują tworzenie infrastruktury do przyjęcia technologii, globalna populacja coraz bardziej optuje za 5G.

Dane uzyskane przez Finbold przewidują, że około 4,74 miliarda ludzi, czyli 60% światowej populacji, będzie miało dostęp do zasięgu 5G do 2026 roku. W tym samym roku 3GPP i LTE będą miały zasięg na poziomie 96%. W 2021 roku 1,97 miliarda ludzi będzie miało dostęp do technologii 5G, co stanowi 25% populacji. Technologie 3GPP i LTE mają zasięg odpowiednio 95% i 86%.

Rozwój 5G w głównym nurcie jest uwidoczniony w 2021 roku, gdzie około 32% światowej populacji ma dostęp do tej technologii. Jednak 3GPP pozostaje dominujące z udziałem 96%, podczas gdy LTE stanowi 88%. Dane dotyczące projekcji zasięgu 5G są dostarczane przez Ericsson Mobility Visualizer.

Czynniki sprzyjające przyjęciu 5G

Oczekuje się, że przewidywany wzrost technologii 5G będzie napędzany przez nowe zalety sieci w porównaniu z istniejącymi systemami, takimi jak 4G. Technologia 5G wprowadza niskie opóźnienia, wysoką prędkość, umożliwiając jednocześnie wydajne działanie aplikacji intensywnie przetwarzających dane. Dlatego też sieć oferuje miejsce do wykonywania intensywnych operacji przy jednoczesnej obsłudze znacznej liczby urządzeń.

Ogólnie rzecz biorąc, większość konsumentów przyciąga do technologii połączenie prędkości i szybkości reakcji. Technologia ta jest bardzo obiecująca, aby kontynuować uwalnianie potencjału różnych trendów technologicznych.

Warto zauważyć, że technologia 5G zyskała ogromny rozgłos na całym świecie, biorąc pod uwagę, że jej zastosowania wykraczają poza mobilne łącza szerokopasmowe. Różnica między 5G a innymi sieciami polega na tym, że jej głównym celem jest komunikacja typu maszynowego, umożliwiająca rozwój Internetu rzeczy (IoT). W związku z tym oczekuje się, że sieć ta odegra istotną rolę w zwiększeniu pełnych możliwości samojeżdżących samochodów, dronów, wirtualnej rzeczywistości i Internetu rzeczy.

Obejmując ponad połowę światowej populacji do 2026 roku, warto wspomnieć, że zasięg będzie skoncentrowany na wybranych regionach, na czele z Azją, USA i Europą. Już teraz regiony te zbudowały system i infrastrukturę umożliwiającą przyjęcie technologii.

W innych regionach infrastruktura jest dopiero tworzona, aby dostosować się do tej technologii. Jednak do 2026 roku regiony te prawdopodobnie nadrobią zaległości.

Wyzwania związane z przyjęciem 5G

Sieć 5G wciąż napotyka na wyzwania, które mogą wykoleić cały proces. Na przykład, sieć wymaga dostępu do kilku pasm widma o różnych atrybutach. W związku z tym, ograniczony dostęp do różnych pasm widma w innych regionach był odpowiedzialny za powolne przyjmowanie się technologii w większości świata.

Dodatkowo, stworzenie infrastruktury 5G jest kosztowne, szczególnie w przypadku tworzenia niezbędnej infrastruktury. Większość regionów bazuje na infrastrukturze telekomunikacyjnej 4G, która musi być modernizowana i rozbudowywana.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]

Co to jest phishing i jak się przed nim uchronić?

Takie działanie polega na wysyłaniu przez osoby atakujące złośliwych e-maili, których celem jest częstokroć wyłudzenie informacji. Niejednokrotnie zależy im na skłonieniu użytkowników do ujawnienia danych finansowych, uwierzytelniających w rozmaitych systemach lub innych poufnych. Phishing jest przykładem socjotechniki - czyli zbioru technik, które oszuści wykorzystują do manipulowania ludzkim zachowaniem. Obejmują fałszerstwo, przeinaczanie i kłamstwo - wszystkie […]

USA reguluje technologię nadzoru i algorytmy

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) rozpoczęła procedurę mającą na celu uregulowanie technologii nadzoru, algorytmów i bezpieczeństwa danych. #BREAKING: @FTC explores rules cracking down on commercial surveillance and lax data security practices: https://t.co/xnYlPO2dFJ #privacy /1 — FTC (@FTC) August 11, 2022 Agencja opublikowała wstępne zawiadomienie o proponowanych przepisach. Urzędnicy poprosili społeczeństwo o komentarze na temat komercyjnego […]

Współpraca Wise z Plaid daje klientom dostęp do 6000 aplikacji w USA

Wise zawarł umowę open finance z Plaid, aby dać swoim 13 milionom klientów dostęp do tysięcy aplikacji. Z pomocą narzędzia Plaid Core Exchange, klienci są teraz w stanie bezpośrednio połączyć swoje amerykańskie konta Wise z ponad 6000 aplikacji, w tym Venmo, Robinhood, Truebill i Chime. Partnerstwo pozwoli klientom Wise na "wygodne i bezpieczne" przenoszenie pieniędzy […]

Czym jest Rynek Niedźwiedzia i Rynek Byka?

Jeśli chodzi o giełdę, istnieją dwa charakterystyczne wyrazy, które należy wziąć pod uwagę: byk i niedźwiedź. W języku parkietu rynek niedźwiedzia oznacza, że akcje spadają o 20% lub więcej, natomiast hossa (byk) sygnalizuje, że wartości aktywów znacznie wzrastają. Oba te zjawiska są częścią cyklu życia giełdowego, bowiem każdy z nas będzie miał swój udział w […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star