60% światowej populacji będzie miało dostęp do sieci 5G w ciągu najbliższych 5 lat

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 sierpnia 2021
ikona autora biały
5g sieć

Sieć 5G obiecuje uwolnienie potencjału sektora technologicznego, dlatego oczekuje się, że w nadchodzących latach coraz więcej konsumentów będzie stopniowo korzystać z tego systemu. Ponieważ różni gracze kontynuują tworzenie infrastruktury do przyjęcia technologii, globalna populacja coraz bardziej optuje za 5G.

Dane uzyskane przez Finbold przewidują, że około 4,74 miliarda ludzi, czyli 60% światowej populacji, będzie miało dostęp do zasięgu 5G do 2026 roku. W tym samym roku 3GPP i LTE będą miały zasięg na poziomie 96%. W 2021 roku 1,97 miliarda ludzi będzie miało dostęp do technologii 5G, co stanowi 25% populacji. Technologie 3GPP i LTE mają zasięg odpowiednio 95% i 86%.

Rozwój 5G w głównym nurcie jest uwidoczniony w 2021 roku, gdzie około 32% światowej populacji ma dostęp do tej technologii. Jednak 3GPP pozostaje dominujące z udziałem 96%, podczas gdy LTE stanowi 88%. Dane dotyczące projekcji zasięgu 5G są dostarczane przez Ericsson Mobility Visualizer.

Czynniki sprzyjające przyjęciu 5G

Oczekuje się, że przewidywany wzrost technologii 5G będzie napędzany przez nowe zalety sieci w porównaniu z istniejącymi systemami, takimi jak 4G. Technologia 5G wprowadza niskie opóźnienia, wysoką prędkość, umożliwiając jednocześnie wydajne działanie aplikacji intensywnie przetwarzających dane. Dlatego też sieć oferuje miejsce do wykonywania intensywnych operacji przy jednoczesnej obsłudze znacznej liczby urządzeń.

Ogólnie rzecz biorąc, większość konsumentów przyciąga do technologii połączenie prędkości i szybkości reakcji. Technologia ta jest bardzo obiecująca, aby kontynuować uwalnianie potencjału różnych trendów technologicznych.

Warto zauważyć, że technologia 5G zyskała ogromny rozgłos na całym świecie, biorąc pod uwagę, że jej zastosowania wykraczają poza mobilne łącza szerokopasmowe. Różnica między 5G a innymi sieciami polega na tym, że jej głównym celem jest komunikacja typu maszynowego, umożliwiająca rozwój Internetu rzeczy (IoT). W związku z tym oczekuje się, że sieć ta odegra istotną rolę w zwiększeniu pełnych możliwości samojeżdżących samochodów, dronów, wirtualnej rzeczywistości i Internetu rzeczy.

Obejmując ponad połowę światowej populacji do 2026 roku, warto wspomnieć, że zasięg będzie skoncentrowany na wybranych regionach, na czele z Azją, USA i Europą. Już teraz regiony te zbudowały system i infrastrukturę umożliwiającą przyjęcie technologii.

W innych regionach infrastruktura jest dopiero tworzona, aby dostosować się do tej technologii. Jednak do 2026 roku regiony te prawdopodobnie nadrobią zaległości.

Wyzwania związane z przyjęciem 5G

Sieć 5G wciąż napotyka na wyzwania, które mogą wykoleić cały proces. Na przykład, sieć wymaga dostępu do kilku pasm widma o różnych atrybutach. W związku z tym, ograniczony dostęp do różnych pasm widma w innych regionach był odpowiedzialny za powolne przyjmowanie się technologii w większości świata.

Dodatkowo, stworzenie infrastruktury 5G jest kosztowne, szczególnie w przypadku tworzenia niezbędnej infrastruktury. Większość regionów bazuje na infrastrukturze telekomunikacyjnej 4G, która musi być modernizowana i rozbudowywana.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star