Apple podobno kupuje fintechowy startup Credit Kudos

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 24 marca 2022
ikona autora biały
apple

Jak donosi Financial Times, gigant technologiczny Apple podobno przejął Credit Kudos, brytyjski startup fintech. Manewr ten ma na celu wzmocnienie technologii płatności producenta Macbooków i iPhone'ów.

Credit Kudos opiera się na uczeniu maszynowym, tworząc alternatywę dla tradycyjnej oceny zdolności kredytowej. Może to sugerować, że Apple chce rozszerzyć swoją działalność o usługi pożyczkowe. W zeszłym roku pojawiły się doniesienia, że Apple pracuje nad wprowadzeniem do Apple Pay funkcji "kup teraz, zapłać później", podobnej do tej, którą oferują Klarna, PayPal i Afterpay.

Simon Taylor, współzałożyciel 11:FS i dyrektor ds. produktu w firmie doradczej Credit Kudos, powiedział Financial Times, że przejęcie mogłoby zapewnić Apple taką funkcjonalność. Taylor powiedział:

Zamiast zmuszać konsumentów do pełnego sprawdzania zdolności kredytowej tylko po to, by kupić kurtkę za 50 dolarów, dlaczego by nie sprawdzić ich zdolności kredytowej bezpośrednio z konta bankowego?

Londyński fintech zebrał 5 milionów funtów w 2020 roku w rundzie finansowania prowadzonej przez Albion VC, aby uczynić przystępne kredyty bardziej dostępnymi i ułatwić szybsze podejmowanie decyzji kredytowych w różnych branżach, w tym w aplikacjach do wynajmu, u pośredników i innych fintechach.

Wyciągi bankowe i rachunki za media, które są tradycyjnymi narzędziami oceny zdolności kredytowej, spotkały się z krytyką ze względu na ich niedokładność w określaniu sytuacji finansowej konsumenta.

Brak komentarzy na temat transakcji przejęcia

Credit Kudos odmówił dalszego komentarza na temat przejęcia. Firma Apple wydała następujące krótkie oświadczenie:

Apple od czasu do czasu kupuje mniejsze firmy technologiczne i generalnie nie omawiamy naszych celów ani planów.

Rzadko zdarza się, by firma z Doliny Krzemowej dokonywała dużych przejęć. Zamiast tego decyduje się na nabywanie mniejszych zespołów i dodatkowych technologii, które może wykorzystać do przyspieszenia prac nad nowymi funkcjami iPhone'a.

W chwili publikacji nie ma żadnych dodatkowych potwierdzeń dotyczących zakupu, poza tym, że Financial Times poinformował o tej sprawie.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]

Co to jest phishing i jak się przed nim uchronić?

Takie działanie polega na wysyłaniu przez osoby atakujące złośliwych e-maili, których celem jest częstokroć wyłudzenie informacji. Niejednokrotnie zależy im na skłonieniu użytkowników do ujawnienia danych finansowych, uwierzytelniających w rozmaitych systemach lub innych poufnych. Phishing jest przykładem socjotechniki - czyli zbioru technik, które oszuści wykorzystują do manipulowania ludzkim zachowaniem. Obejmują fałszerstwo, przeinaczanie i kłamstwo - wszystkie […]

USA reguluje technologię nadzoru i algorytmy

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) rozpoczęła procedurę mającą na celu uregulowanie technologii nadzoru, algorytmów i bezpieczeństwa danych. #BREAKING: @FTC explores rules cracking down on commercial surveillance and lax data security practices: https://t.co/xnYlPO2dFJ #privacy /1 — FTC (@FTC) August 11, 2022 Agencja opublikowała wstępne zawiadomienie o proponowanych przepisach. Urzędnicy poprosili społeczeństwo o komentarze na temat komercyjnego […]

Współpraca Wise z Plaid daje klientom dostęp do 6000 aplikacji w USA

Wise zawarł umowę open finance z Plaid, aby dać swoim 13 milionom klientów dostęp do tysięcy aplikacji. Z pomocą narzędzia Plaid Core Exchange, klienci są teraz w stanie bezpośrednio połączyć swoje amerykańskie konta Wise z ponad 6000 aplikacji, w tym Venmo, Robinhood, Truebill i Chime. Partnerstwo pozwoli klientom Wise na "wygodne i bezpieczne" przenoszenie pieniędzy […]

Czym jest Rynek Niedźwiedzia i Rynek Byka?

Jeśli chodzi o giełdę, istnieją dwa charakterystyczne wyrazy, które należy wziąć pod uwagę: byk i niedźwiedź. W języku parkietu rynek niedźwiedzia oznacza, że akcje spadają o 20% lub więcej, natomiast hossa (byk) sygnalizuje, że wartości aktywów znacznie wzrastają. Oba te zjawiska są częścią cyklu życia giełdowego, bowiem każdy z nas będzie miał swój udział w […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star