Bitpanda potroiła swoją wartość do 4,1 mld USD w ciągu pięciu miesięcy

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 sierpnia 2021
ikona autora biały
bitpanda

Platforma handlu kryptowalutami Bitpanda zebrała 263 miliony dolarów w najnowszej rundzie finansowania. Dzięki temu firma jest teraz warta 4,1 miliarda dolarów

Bitpanda, cyfrowa platforma inwestycyjna z siedzibą w Wiedniu, jest obecnie wyceniana na 4,1 miliarda dolarów. Wszystko za sprawą kolejnej rundy finansowania w wysokości 263 milionów dolarów, której liderem był Valar Ventures. Valar Ventures to firma venture capital, której współzałożycielem jest amerykański miliarder technologiczny Peter Thiel.

Nowa runda finansowania ma miejsce zaledwie cztery miesiące po tym, jak Bitpanda osiągnęła status unicorna dzięki serii B o wartości 170 milionów dolarów. Ta najnowsza wycena jest ponad trzykrotnie wyższa niż 1,2 miliarda dolarów, które Bitpanda była warta w swojej ostatniej prywatnej rundzie finansowania. Najnowszy zastrzyk gotówki podniósł łączną pozyskaną kwotę do prawie 500 milionów dolarów.

Giełda kryptowalutowa ogłosiła, że planuje wydać nowo pozyskany kapitał na technologię, ekspansję międzynarodową i wzrost.

Od początku do teraz, jak rozwinęła się firma?

Założona w Austrii w 2014 roku, Bitpanda rozpoczęła działalność jako firma zajmująca się handlem kryptowalutami i od tego czasu rozwinęła się w platformę inwestycyjną obejmującą wolne od prowizji akcje frakcyjne, kryptowaluty lub metale szlachetne.

W ciągu ostatniego roku Bitpanda osiągnęła wiele kamieni milowych, w tym wzrost liczby klientów do ponad 3 milionów użytkowników i 500 pracowników. W 2020 roku firma otworzyła również biura we Francji, Hiszpanii, Turcji i Włoszech.

Czerwiec był miesiącem, w którym firma wykorzystała potencjał rynku B2B dzięki Bitpanda While Label, otwierając swoją infrastrukturę dla fintechów lub banków, które chcą oferować handel swoim klientom. W tym miesiącu zobowiązała się także do zainwestowania 10 milionów euro w centrum badań i rozwoju blockchain, zatrudniając 30 pełnoetatowych programistów.

Firma jest na dobrej drodze do osiągnięcia 6-krotnego wzrostu klientów z roku na rok, podczas gdy jej przychody w 2021 roku mają wzrosnąć aż siedmiokrotnie w 2021 roku w porównaniu z rokiem poprzednim. Eric Demuth, Co-Founder & Co-CEO Bitpanda powiedział:

Bez względu na to, jak "fajnie" wygląda to z zewnątrz, wzrost w takim tempie nie jest łatwą rzeczą do zrobienia. Czasami czujesz się tak, jakbyś budował statek rakietowy i jednocześnie nim latał. I naprawdę jest tylko specjalna kategoria ludzi, którzy naprawdę czują się komfortowo robiąc to. To jest powód, dla którego zamierzamy skupić się na wzmocnieniu naszego zespołu poprzez wprowadzenie na pokład odpowiednich talentów, w trakcie dalszego kształtowania naszej firmy pod kątem skali.

Co dalej?

Aby kształtować przyszłą trajektorię wzrostu Bitpandy, do zespołu dołączyły cztery kluczowe postacie: Lindsay Ross, ex-Adyen i MessageBird, jako dyrektor HR; Irina Scarlat, ex-Revolut i Uber, jako dyrektor ds. rozwoju; João Luís, ex-Farfetch, jako wiceprezes ds. inżynierii; oraz Michael Keskerides, ex-N26, jako wiceprezes ds. produktu. Demuth dodał:

Międzynarodowa ekspansja i wzrost są naszymi kluczowymi priorytetami: będziemy nadal budować zespół, otwierać nowe biura i wprowadzać nowe rynki i produkty, ponieważ projektujemy dla skali i optymalizujemy pod kątem wzrostu.

Cyfrowa platforma inwestycyjna zamierza teraz rozszerzyć działalność na nowe rynki europejskie, planując otwarcie centrum technologicznego i biura w Barcelonie, a także przyszłych centrów talentów w Londynie, Mediolanie, Paryżu, Berlinie i Stambule.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]

Co to jest phishing i jak się przed nim uchronić?

Takie działanie polega na wysyłaniu przez osoby atakujące złośliwych e-maili, których celem jest częstokroć wyłudzenie informacji. Niejednokrotnie zależy im na skłonieniu użytkowników do ujawnienia danych finansowych, uwierzytelniających w rozmaitych systemach lub innych poufnych. Phishing jest przykładem socjotechniki - czyli zbioru technik, które oszuści wykorzystują do manipulowania ludzkim zachowaniem. Obejmują fałszerstwo, przeinaczanie i kłamstwo - wszystkie […]

USA reguluje technologię nadzoru i algorytmy

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) rozpoczęła procedurę mającą na celu uregulowanie technologii nadzoru, algorytmów i bezpieczeństwa danych. #BREAKING: @FTC explores rules cracking down on commercial surveillance and lax data security practices: https://t.co/xnYlPO2dFJ #privacy /1 — FTC (@FTC) August 11, 2022 Agencja opublikowała wstępne zawiadomienie o proponowanych przepisach. Urzędnicy poprosili społeczeństwo o komentarze na temat komercyjnego […]

Współpraca Wise z Plaid daje klientom dostęp do 6000 aplikacji w USA

Wise zawarł umowę open finance z Plaid, aby dać swoim 13 milionom klientów dostęp do tysięcy aplikacji. Z pomocą narzędzia Plaid Core Exchange, klienci są teraz w stanie bezpośrednio połączyć swoje amerykańskie konta Wise z ponad 6000 aplikacji, w tym Venmo, Robinhood, Truebill i Chime. Partnerstwo pozwoli klientom Wise na "wygodne i bezpieczne" przenoszenie pieniędzy […]

Czym jest Rynek Niedźwiedzia i Rynek Byka?

Jeśli chodzi o giełdę, istnieją dwa charakterystyczne wyrazy, które należy wziąć pod uwagę: byk i niedźwiedź. W języku parkietu rynek niedźwiedzia oznacza, że akcje spadają o 20% lub więcej, natomiast hossa (byk) sygnalizuje, że wartości aktywów znacznie wzrastają. Oba te zjawiska są częścią cyklu życia giełdowego, bowiem każdy z nas będzie miał swój udział w […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star