Bitpanda potroiła swoją wartość do 4,1 mld USD w ciągu pięciu miesięcy

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 sierpnia 2021
ikona autora biały
bitpanda

Platforma handlu kryptowalutami Bitpanda zebrała 263 miliony dolarów w najnowszej rundzie finansowania. Dzięki temu firma jest teraz warta 4,1 miliarda dolarów

Bitpanda, cyfrowa platforma inwestycyjna z siedzibą w Wiedniu, jest obecnie wyceniana na 4,1 miliarda dolarów. Wszystko za sprawą kolejnej rundy finansowania w wysokości 263 milionów dolarów, której liderem był Valar Ventures. Valar Ventures to firma venture capital, której współzałożycielem jest amerykański miliarder technologiczny Peter Thiel.

Nowa runda finansowania ma miejsce zaledwie cztery miesiące po tym, jak Bitpanda osiągnęła status unicorna dzięki serii B o wartości 170 milionów dolarów. Ta najnowsza wycena jest ponad trzykrotnie wyższa niż 1,2 miliarda dolarów, które Bitpanda była warta w swojej ostatniej prywatnej rundzie finansowania. Najnowszy zastrzyk gotówki podniósł łączną pozyskaną kwotę do prawie 500 milionów dolarów.

Giełda kryptowalutowa ogłosiła, że planuje wydać nowo pozyskany kapitał na technologię, ekspansję międzynarodową i wzrost.

Od początku do teraz, jak rozwinęła się firma?

Założona w Austrii w 2014 roku, Bitpanda rozpoczęła działalność jako firma zajmująca się handlem kryptowalutami i od tego czasu rozwinęła się w platformę inwestycyjną obejmującą wolne od prowizji akcje frakcyjne, kryptowaluty lub metale szlachetne.

W ciągu ostatniego roku Bitpanda osiągnęła wiele kamieni milowych, w tym wzrost liczby klientów do ponad 3 milionów użytkowników i 500 pracowników. W 2020 roku firma otworzyła również biura we Francji, Hiszpanii, Turcji i Włoszech.

Czerwiec był miesiącem, w którym firma wykorzystała potencjał rynku B2B dzięki Bitpanda While Label, otwierając swoją infrastrukturę dla fintechów lub banków, które chcą oferować handel swoim klientom. W tym miesiącu zobowiązała się także do zainwestowania 10 milionów euro w centrum badań i rozwoju blockchain, zatrudniając 30 pełnoetatowych programistów.

Firma jest na dobrej drodze do osiągnięcia 6-krotnego wzrostu klientów z roku na rok, podczas gdy jej przychody w 2021 roku mają wzrosnąć aż siedmiokrotnie w 2021 roku w porównaniu z rokiem poprzednim. Eric Demuth, Co-Founder & Co-CEO Bitpanda powiedział:

Bez względu na to, jak "fajnie" wygląda to z zewnątrz, wzrost w takim tempie nie jest łatwą rzeczą do zrobienia. Czasami czujesz się tak, jakbyś budował statek rakietowy i jednocześnie nim latał. I naprawdę jest tylko specjalna kategoria ludzi, którzy naprawdę czują się komfortowo robiąc to. To jest powód, dla którego zamierzamy skupić się na wzmocnieniu naszego zespołu poprzez wprowadzenie na pokład odpowiednich talentów, w trakcie dalszego kształtowania naszej firmy pod kątem skali.

Co dalej?

Aby kształtować przyszłą trajektorię wzrostu Bitpandy, do zespołu dołączyły cztery kluczowe postacie: Lindsay Ross, ex-Adyen i MessageBird, jako dyrektor HR; Irina Scarlat, ex-Revolut i Uber, jako dyrektor ds. rozwoju; João Luís, ex-Farfetch, jako wiceprezes ds. inżynierii; oraz Michael Keskerides, ex-N26, jako wiceprezes ds. produktu. Demuth dodał:

Międzynarodowa ekspansja i wzrost są naszymi kluczowymi priorytetami: będziemy nadal budować zespół, otwierać nowe biura i wprowadzać nowe rynki i produkty, ponieważ projektujemy dla skali i optymalizujemy pod kątem wzrostu.

Cyfrowa platforma inwestycyjna zamierza teraz rozszerzyć działalność na nowe rynki europejskie, planując otwarcie centrum technologicznego i biura w Barcelonie, a także przyszłych centrów talentów w Londynie, Mediolanie, Paryżu, Berlinie i Stambule.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star