BlackRock wprowadza Blockchain ETF BLKC dla europejskich klientów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 6 października 2022
ikona autora biały
blackrock

BlackRock, największy na świecie menedżer aktywów, wprowadził do obrotu na paneuropejskiej giełdzie Euronext blockchainowy fundusz ETF o wskaźniku kosztów całkowitych (TER) wynoszącym 0,50%.

ETF ten, znany w całości jako iShares Blockchain Technology UCITS ETF (BLKC), stara się śledzić indeks New York Stock Exchange (NYSE) FactSet Global Blockchain Technologies Index.

Indeks ten stanowi benchmark amerykańskich i nieamerykańskich firm rozwijających i wykorzystujących technologie blockchain i kryptowalut.

Dlatego też EFT jest ukierunkowany na zapewnienie europejskim klientom BlackRock możliwości zaangażowania i zdobycia ekspozycji na te firmy - zauważył Omar Moufti, strateg produktowy BlackRock w zakresie tematycznych i sektorowych funduszy ETF.

Uważamy, że aktywa cyfrowe i technologie blockchain będą coraz bardziej istotne dla naszych klientów w miarę rozwoju przypadków użycia w zakresie, skali i złożoności. Ciągłe rozprzestrzenianie się technologii blockchain podkreśla jej potencjał w wielu branżach.

BlackRock zaznaczył, że BLKC zapewnia ekspozycję na 35 globalnych spółek z rynków rozwiniętych i wschodzących, przy czym 75 proc. funduszu jest zaangażowane w przedsiębiorstwa oparte na technologii blockchain, a 25 proc. w podmioty wspierające ekosystem blockchain, takie jak firmy płatnicze.

Menedżer aktywów zaznaczył jednak, że EFT nie dokonuje żadnych bezpośrednich inwestycji w kryptowaluty.

Ostatnie konsolidacje

Nowy produkt BlackRock przychodzi miesiące po tym, jak menedżer aktywów nawiązał współpracę z amerykańską giełdą kryptowalut Coinbase. Współpraca miała na celu zapewnienie instytucjonalnym klientom Aladdin, platformy do zarządzania inwestycjami, możliwości handlu kryptowalutami.

W połowie sierpnia firma uruchomiła BlackRock Future Financial and Technology ETF na elektronicznej giełdzie papierów wartościowych NYSE Arca. ETF inwestuje w firmy zakłócające branżę fintech.

Jeszcze w tym miesiącu menedżer aktywów uruchomił pierwsze w branży fundusze ETF o stałym dochodzie typu buy-write.

Były to iShares 20+ Year Treasury Bond BuyWrite Strategy ETF, iShares High Yield Corporate Bond BuyWrite Strategy ETF oraz iShares Investment Grade Corporate Bond BuyWrite Strategy ETF. BlackRock wyjaśnił w oświadczeniu:

Fundusze ETF iShares BuyWrite mają na celu zwiększenie potencjału dochodowego dla inwestorów, debiutując w czasie najbardziej wymagającego środowiska dla stałego dochodu od dziesięcioleci ze względu na inflację, jastrzębie banki centralne i zmienność stóp procentowych.

W czerwcu BlackRock ogłosił plany zaprzestania przyjmowania nowych transakcji 25 sierpnia dla 11 EFTów notowanych w Stanach Zjednoczonych.

Były to m.in. iShares MSCI Argentina and Global Exposure ETF oraz iShares Interest Rate Hedged Emerging Markets Bond ETF.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star