Brytyjski FCA odrzuca 20% firm ubiegających się o autoryzację

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 1 listopada 2022
ikona autora biały
fca co to jest

Brytyjski Financial Conduct Authority (FCA) twierdzi, że obecnie odrzuca przy pierwszej próbie jedną na pięć firm, które ubiegają się o autoryzację. W ubiegłym roku było to 1 na 14 firm.

Nikhil Rathi, dyrektor generalny regulatora rynków finansowych, stwierdził to w projekcie przemówienia, które wygłosił w czwartek na bankiecie Lord Mayor's City w Mansion House.

Rathi wyjawił to, mówiąc o wysiłkach podejmowanych przez regulatora w celu wzmocnienia jego obowiązków, w tym zwiększenia siły roboczej.

Mamy większą gotowość do podejmowania większego ryzyka prawnego, do wcześniejszej interwencji i do testowania naszych uprawnień do granic możliwości. Obejmuje to pierwszą sprawę karną przeciwko bankowi za uchybienia w zakresie prania pieniędzy, zabezpieczenie dziesiątek milionów w ramach naszych uprawnień w zakresie dochodzenia roszczeń konsumentów oraz nałożenie pierwszego nakazu przepadku rachunku. Nasza bramka jest bardziej solidna, ponieważ wyciągnęliśmy wnioski z niezależnego przeglądu. Teraz 1 na 5 firm jest początkowo odrzucana do autoryzacji w porównaniu z jedną na 14 w poprzednim roku.

Rathi dodał, że pomimo dodatkowego zabezpieczenia FCA i zwiększonego obciążenia pracą, organ regulacyjny poczynił "ogromny postęp" w zakresie zaległości i planuje dalszą poprawę w tej kwestii poprzez inwestycje w technologię automatyzacji.

FCA: Konsumenci i kryzys związany z kosztami życia

FCA powiedział, że pandemia COVID-19 i wojna między Rosją a Ukrainą przyspieszyły jego problem z kosztami życia w Wielkiej Brytanii. Przy niedawnej globalnej inflacji powodującej gwałtowny wzrost cen energii i żywności, koszty życia wzrosły, w tym w UK.

Ponadto, ankieta przeprowadzona w zeszłym tygodniu wśród 19 000 osób wykazała, że więcej obywateli spodziewa się trudności w nadchodzących miesiącach. Regulator przyrzekł jednak, że pozostaje "coraz bardziej czujny na podmioty żerujące na słabości konsumentów."

FCA oświadczył, że "interweniuje w najszybszym jak dotąd tempie wobec problematycznych promocji finansowych, 8 razy więcej interwencji rok do roku w porównaniu z rokiem ubiegłym".

Ostatnie działania FCA

W połowie października FCA ujawnił, że wstrzymał działalność 16 operatorów kontraktów na różnice kursowe (CFD).

Regulator powiedział, że nałożył również ograniczenia na 17 firm i siedem osób fizycznych próbujących uzyskać lokalne licencje na rynku inwestycyjnym.

Regulator w swoim czwartym przeglądzie danych dotyczących inwestycji konsumenckich opublikowanym w zeszłym tygodniu ujawnił, że otworzył 432 sprawy regulacyjne dotyczące możliwych oszustw kryptowalutowych lub niezarejestrowanych firm w Wielkiej Brytanii.

Dodał, że zaobserwował 59% wzrost zapytań o oszustwa kryptowalutowe między 1 kwietnia 2021 roku a 31 marca 2022 roku.

Wcześniej w tym tygodniu organ nadzorujący rynki rozpoczął dyskusję na temat tego, jak konkurencja wśród firm Big Tech w branży finansowej w kraju może wpłynąć na konsumentów. Teraz do stycznia 2023 roku zbiera odpowiedzi na ten temat.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star