Circle składa wniosek o przekształcenie w federalny bank komercyjny

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 sierpnia 2021
ikona autora biały
circle usdc coin

Circle złożył wniosek do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd o przekształcenie się w federalny amerykański bank komercyjny.

Posunięcie to spowodowałoby, że Circle stałby się bankiem o pełnej rezerwie, działającym pod nadzorem i wymogami zarządzania ryzykiem Rezerwy Federalnej, Departamentu Skarbu USA, OCC i FDIC.

Circle wystartował w 2013 roku jako sieć płatności peer to peer, a następnie uruchomił giełdę kryptowalut (Poloniex), usługę płatniczą (Circle Pay) i aplikację inwestycyjną.

Jednak firma koncentruje się obecnie głównie na swojej USD Coin, która została uruchomiona w 2018 roku jako sposób na konwertowanie dolarów amerykańskich na tokeny blockchain i cyfrowe waluty. Stablecoin stał się najszybciej rozwijającą się na świecie walutą cyfrową powiązaną z dolarem. Obecenie w obiegu znajdują się USDC warte 27,5 miliarda dolarów.

W artykule na blogu dotyczącym planu stania się "narodowym bankiem waluty cyfrowej", CEO Jeremy Allaire powiedział, że przewiduje, że USDC wzrośnie do wartości setek miliardów dolarów. Co więcej, moneta będzie wspierać biliony dolarów w działalności gospodarczej i stanie się szeroko stosowana w usługach finansowych i aplikacjach handlu internetowego. Allaire napisał:

Wierzymy, że bankowość pełnej rezerwy, zbudowana na technologii walut cyfrowych, może prowadzić nie tylko do radykalnie bardziej wydajnego, ale także bezpieczniejszego, bardziej odpornego systemu finansowego. Ustanowienie krajowych standardów regulacyjnych dla cyfrowych walut dolarowych ma kluczowe znaczenie dla umożliwienia wykorzystania potencjału walut cyfrowych w gospodarce realnej, w tym standardów zarządzania rezerwami i ich składu.

W zeszłym miesiącu Circle ogłosił plany wejścia na giełdę poprzez transakcję Spac, która wycenia firmę na 4,5 miliarda dolarów.

Poloniex ukarany grzywną

Poloniex, który został wydzielony z Circle jako niezależna firma w 2019 roku, trafił pod lupę SECu, który właśnie ukarał firmę grzywną w wysokości 10 milionów dolarów za prowadzenie niezarejestrowanej internetowej giełdy cyfrowych aktywów. Działania SEC koncentrują się na ramach czasowych od lipca 2017 do listopada 2019 roku, do momentu przeprowadzenia sprzedaży. SEC twierdzi, że giełda sprzedawała cyfrowe aktywa, które były papierami wartościowymi - chociaż giełda nie była zarejestrowana, aby to robić.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star