Circle składa wniosek o przekształcenie w federalny bank komercyjny

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 sierpnia 2021
ikona autora biały
circle usdc coin

Circle złożył wniosek do Komisji Papierów Wartościowych i Giełd o przekształcenie się w federalny amerykański bank komercyjny.

Posunięcie to spowodowałoby, że Circle stałby się bankiem o pełnej rezerwie, działającym pod nadzorem i wymogami zarządzania ryzykiem Rezerwy Federalnej, Departamentu Skarbu USA, OCC i FDIC.

Circle wystartował w 2013 roku jako sieć płatności peer to peer, a następnie uruchomił giełdę kryptowalut (Poloniex), usługę płatniczą (Circle Pay) i aplikację inwestycyjną.

Jednak firma koncentruje się obecnie głównie na swojej USD Coin, która została uruchomiona w 2018 roku jako sposób na konwertowanie dolarów amerykańskich na tokeny blockchain i cyfrowe waluty. Stablecoin stał się najszybciej rozwijającą się na świecie walutą cyfrową powiązaną z dolarem. Obecenie w obiegu znajdują się USDC warte 27,5 miliarda dolarów.

W artykule na blogu dotyczącym planu stania się "narodowym bankiem waluty cyfrowej", CEO Jeremy Allaire powiedział, że przewiduje, że USDC wzrośnie do wartości setek miliardów dolarów. Co więcej, moneta będzie wspierać biliony dolarów w działalności gospodarczej i stanie się szeroko stosowana w usługach finansowych i aplikacjach handlu internetowego. Allaire napisał:

Wierzymy, że bankowość pełnej rezerwy, zbudowana na technologii walut cyfrowych, może prowadzić nie tylko do radykalnie bardziej wydajnego, ale także bezpieczniejszego, bardziej odpornego systemu finansowego. Ustanowienie krajowych standardów regulacyjnych dla cyfrowych walut dolarowych ma kluczowe znaczenie dla umożliwienia wykorzystania potencjału walut cyfrowych w gospodarce realnej, w tym standardów zarządzania rezerwami i ich składu.

W zeszłym miesiącu Circle ogłosił plany wejścia na giełdę poprzez transakcję Spac, która wycenia firmę na 4,5 miliarda dolarów.

Poloniex ukarany grzywną

Poloniex, który został wydzielony z Circle jako niezależna firma w 2019 roku, trafił pod lupę SECu, który właśnie ukarał firmę grzywną w wysokości 10 milionów dolarów za prowadzenie niezarejestrowanej internetowej giełdy cyfrowych aktywów. Działania SEC koncentrują się na ramach czasowych od lipca 2017 do listopada 2019 roku, do momentu przeprowadzenia sprzedaży. SEC twierdzi, że giełda sprzedawała cyfrowe aktywa, które były papierami wartościowymi - chociaż giełda nie była zarejestrowana, aby to robić.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]

Co to jest phishing i jak się przed nim uchronić?

Takie działanie polega na wysyłaniu przez osoby atakujące złośliwych e-maili, których celem jest częstokroć wyłudzenie informacji. Niejednokrotnie zależy im na skłonieniu użytkowników do ujawnienia danych finansowych, uwierzytelniających w rozmaitych systemach lub innych poufnych. Phishing jest przykładem socjotechniki - czyli zbioru technik, które oszuści wykorzystują do manipulowania ludzkim zachowaniem. Obejmują fałszerstwo, przeinaczanie i kłamstwo - wszystkie […]

USA reguluje technologię nadzoru i algorytmy

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) rozpoczęła procedurę mającą na celu uregulowanie technologii nadzoru, algorytmów i bezpieczeństwa danych. #BREAKING: @FTC explores rules cracking down on commercial surveillance and lax data security practices: https://t.co/xnYlPO2dFJ #privacy /1 — FTC (@FTC) August 11, 2022 Agencja opublikowała wstępne zawiadomienie o proponowanych przepisach. Urzędnicy poprosili społeczeństwo o komentarze na temat komercyjnego […]

Współpraca Wise z Plaid daje klientom dostęp do 6000 aplikacji w USA

Wise zawarł umowę open finance z Plaid, aby dać swoim 13 milionom klientów dostęp do tysięcy aplikacji. Z pomocą narzędzia Plaid Core Exchange, klienci są teraz w stanie bezpośrednio połączyć swoje amerykańskie konta Wise z ponad 6000 aplikacji, w tym Venmo, Robinhood, Truebill i Chime. Partnerstwo pozwoli klientom Wise na "wygodne i bezpieczne" przenoszenie pieniędzy […]

Czym jest Rynek Niedźwiedzia i Rynek Byka?

Jeśli chodzi o giełdę, istnieją dwa charakterystyczne wyrazy, które należy wziąć pod uwagę: byk i niedźwiedź. W języku parkietu rynek niedźwiedzia oznacza, że akcje spadają o 20% lub więcej, natomiast hossa (byk) sygnalizuje, że wartości aktywów znacznie wzrastają. Oba te zjawiska są częścią cyklu życia giełdowego, bowiem każdy z nas będzie miał swój udział w […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star