CMA zarzuca Monzo łamanie przepisów bankowych

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 lipca 2022
ikona autora biały
monzo

Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) poinformował Monzo, że musi zrewidować sposób, w jaki obsługuje odchodzących klientów.

Zarządzenie dotyczące badania rynku bankowości detalicznej określa, że każdy klient musi otrzymać kopie historii transakcji przy zamykaniu konta. Jest to coś, czego Monzo nie zrobiło wobec 13 000 swoich odchodzących klientów.

Monzo od tego czasu skontaktował się ze wszystkimi dotkniętymi klientami. Firma stwierdziła, że chociaż nie wydała proaktywnie niektórym klientom podsumowania ich transakcji historycznych, wszystkie informacje były dostępne na żądanie. Starszy dyrektor CMA Adam Land powiedział:

To po prostu nie jest wystarczająco dobre dla dużego banku, takiego jak Monzo, aby wielokrotnie zawodzić swoich klientów, nie przestrzegając jasnych zasad. Posiadanie zapisu swoich transakcji finansowych może działać jako ważny dowód potrzebny do zabezpieczenia pożyczki lub kredytu hipotecznego - więc brak ich zapewnienia przez Monzo postawił niepotrzebną przeszkodę na drodze tysięcy klientów. Nakazaliśmy bankowi wprowadzenie zmian, które oznaczają, że klienci nie powinni napotkać tego problemu w przyszłości. Będziemy obserwować, aby upewnić się, że przestrzegane są właściwe procedury.

To nie pierwszy raz

To nie pierwszy raz, kiedy Monzo znalazło się pod ostrzałem regulatora za naruszenie zasad. W zeszłym roku CMA uznał challenger bank za winnego podobnego naruszenia, które dotknęło ponad 143 000 byłych klientów.

Po tegorocznym naruszeniu Monzo określiło kilka zmian, w tym wprowadzenie auto-alertów, aby ostrzec pracowników, gdy system nie wyda historii transakcji, monitorowanie spraw dla odchodzących klientów i "opracowanie nowych procedur", aby upewnić się, że przestrzega zarządzenia.

Monzo twierdziło, że w wyniku błędu przetwarzania w ciągu roku otrzymało mniej niż 10 skarg. Rzecznik Monzo powiedział dla portalu AltFi.

Niestety, z powodu błędu w przetwarzaniu, niektórzy klienci nie otrzymali proaktywnie historycznych danych o transakcjach. Jednak informacje te były zawsze dostępne dla tych klientów na ich życzenie. Jak tylko byliśmy świadomi tego problemu, naprawiliśmy go tego samego dnia i skontaktowaliśmy się ze wszystkimi dotkniętymi klientami tak szybko, jak to możliwe. Przepraszamy za wszelkie spowodowane niedogodności.

Po zeszłorocznym naruszeniu CMA nie uznało za stosowne podjęcia "dalszych formalnych działań egzekucyjnych". Tym razem jednak regulator wydał prawnie wiążące instrukcje zobowiązujące Monzo do zapewnienia, że taka sytuacja się nie powtórzy.

Jeśli bank internetowy nie zastosuje się do nich, jego sprawa może trafić przed sąd.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Revolut stworzy kryptowalutowy hub na Cyprze

Firma fintech Revolut rozpoczęła tworzenie nowego hubu kryptowalutowego na Cyprze, aby dostosować się do zasad lokalnego regulatora CySEC. Informacje o tym pojawiają się w lokalnych mediach. Hub pozwoli systemowi płatności na przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych w UE. Przedstawiciele Revolut powiedzieli, że wspierają ścisłe środki ochrony klienta zaproponowane przez CySEC, aby zapobiec wszelkim rodzajom nadużyć na rynku […]

Chińscy giganci technologiczni przekazali władzom dane o algorytmach

Chińscy giganci technologiczni podzielili się szczegółami swoich algorytmów z regulatorami tego kraju. Informację na ten temat podał serwis CNBC. Chińska Administracja ds. Cyberprzestrzeni (CAC) opublikowała listę 30 algorytmów wraz z krótkim opisem ich przeznaczenia od firm, w tym opracowań gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Tencent. Według dokumentu algorytm firmy ByteDance dla chińskiej wersji TikTok […]

Hyundai utworzy instytut sztucznej inteligencji i robotyki

Hyundai ogłosił utworzenie fundacji Boston Dynamics AI Institute, która ma promować badania nad sztuczną inteligencją i robotyką. We are launching the @BostonDynamics AI institute to recruit talents in diverse areas such as #ArtificialIntelligence and robotics research through e.g. partnerships with universities. Learn more: https://t.co/gQpkX6NEA7 #HyundaiXbostondynamics pic.twitter.com/cmbJNIY3GS — Hyundai Worldwide (@Hyundai_Global) August 12, 2022 Organizacją pokieruje […]

Revolut uruchomi krypto usługi na Cyprze

Firma fintech Revolut otrzymała pozwolenie od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CYSEC) na oferowanie usług kryptowalutowych w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Informację na ten temat podał serwis CoinDesk. Dostęp do produktów firmy będzie miało 17 mln klientów w EOG. Według Revolut, wybór jurysdykcji jest podyktowany głębokim reżimem regulacyjnym. Wyspiarski stan wcześniej przyciągnął kryptokompanie takie […]

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star