CMA zarzuca Monzo łamanie przepisów bankowych

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 lipca 2022
ikona autora biały
monzo

Urząd ds. Konkurencji i Rynków (CMA) poinformował Monzo, że musi zrewidować sposób, w jaki obsługuje odchodzących klientów.

Zarządzenie dotyczące badania rynku bankowości detalicznej określa, że każdy klient musi otrzymać kopie historii transakcji przy zamykaniu konta. Jest to coś, czego Monzo nie zrobiło wobec 13 000 swoich odchodzących klientów.

Monzo od tego czasu skontaktował się ze wszystkimi dotkniętymi klientami. Firma stwierdziła, że chociaż nie wydała proaktywnie niektórym klientom podsumowania ich transakcji historycznych, wszystkie informacje były dostępne na żądanie. Starszy dyrektor CMA Adam Land powiedział:

To po prostu nie jest wystarczająco dobre dla dużego banku, takiego jak Monzo, aby wielokrotnie zawodzić swoich klientów, nie przestrzegając jasnych zasad. Posiadanie zapisu swoich transakcji finansowych może działać jako ważny dowód potrzebny do zabezpieczenia pożyczki lub kredytu hipotecznego - więc brak ich zapewnienia przez Monzo postawił niepotrzebną przeszkodę na drodze tysięcy klientów. Nakazaliśmy bankowi wprowadzenie zmian, które oznaczają, że klienci nie powinni napotkać tego problemu w przyszłości. Będziemy obserwować, aby upewnić się, że przestrzegane są właściwe procedury.

To nie pierwszy raz

To nie pierwszy raz, kiedy Monzo znalazło się pod ostrzałem regulatora za naruszenie zasad. W zeszłym roku CMA uznał challenger bank za winnego podobnego naruszenia, które dotknęło ponad 143 000 byłych klientów.

Po tegorocznym naruszeniu Monzo określiło kilka zmian, w tym wprowadzenie auto-alertów, aby ostrzec pracowników, gdy system nie wyda historii transakcji, monitorowanie spraw dla odchodzących klientów i "opracowanie nowych procedur", aby upewnić się, że przestrzega zarządzenia.

Monzo twierdziło, że w wyniku błędu przetwarzania w ciągu roku otrzymało mniej niż 10 skarg. Rzecznik Monzo powiedział dla portalu AltFi.

Niestety, z powodu błędu w przetwarzaniu, niektórzy klienci nie otrzymali proaktywnie historycznych danych o transakcjach. Jednak informacje te były zawsze dostępne dla tych klientów na ich życzenie. Jak tylko byliśmy świadomi tego problemu, naprawiliśmy go tego samego dnia i skontaktowaliśmy się ze wszystkimi dotkniętymi klientami tak szybko, jak to możliwe. Przepraszamy za wszelkie spowodowane niedogodności.

Po zeszłorocznym naruszeniu CMA nie uznało za stosowne podjęcia "dalszych formalnych działań egzekucyjnych". Tym razem jednak regulator wydał prawnie wiążące instrukcje zobowiązujące Monzo do zapewnienia, że taka sytuacja się nie powtórzy.

Jeśli bank internetowy nie zastosuje się do nich, jego sprawa może trafić przed sąd.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star