Mastercard włącza 11 nowych fintechów do programu Start Path

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 12 sierpnia 2021
ikona autora biały
mastercard

Dziś wielokrotnie nagradzany globalny program zaangażowania startupów Mastercard Start Path powitał 11 firm z branży fintech. Otrzymają one dedykowane wsparcie, dostęp do klientów i zespołów produktowych oraz możliwość współinnowacji.

Do udziału w programie wybrano firmy Finmod, Flourish Savings, GenEQTY, Karri, KeyChain Pay, Kwara, Layer, Osper, Swap, upSWOT i Wellthi. Firmy te wykorzystują gamifikację, nauki behawioralne, platformy bankowości społecznościowej i wiele innych rozwiązań, aby zmodernizować płatności. Spośród tej grupy GenEQTY, Finmod i Wellthi dołączają do nowej grupy Start Path. Jej celem jest wspieranie startupów na wczesnym etapie rozwoju, prowadzonych przez założycieli ze środowisk niedostatecznie reprezentowanych w przestrzeni fintechu. Amy Neale, starszy wiceprezes ds. fintech & Enablers w Mastercard powiedziała:

Widzimy ogromny wzrost w całej branży fintech, a więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej korzysta z dobrodziejstw gospodarki cyfrowej, niezależnie od tego, czy uzyskują dostęp do kredytów dla swoich małych firm dzięki otwartej bankowości, czy też bezpiecznie dokonują płatności na rzecz szkoły swojego dziecka z wygodnego smartfona. Poprzez Start Path, Mastercard tworzy odskocznię dla firm fintech, które napędzają bardziej integracyjną gospodarkę cyfrową i pomaga im przyspieszyć sposób, w jaki zmieniają świat.

Do Start Path dołącza 11 start-upów

Mastercard ma już na swoim koncie współpracę ze startupami. Od czasu założenia Start Path w 2014 roku, firma odkryła możliwości współinnowacji i zapewniła mentoring ponad 260 startupom, które wspólnie pozyskały kapitał w wysokości ponad 5 miliardów dolarów. Do tej rosnącej sieci dołączają poniższe start-upy aby szybko skalować swój biznes:

 • Finmod pomaga małym i średnim firmom prognozować finanse 10 razy szybciej i podejmować decyzje finansowe w czasie rzeczywistym.
 • Flourish FI to platforma zaangażowania i finansowego wellness dla instytucji finansowych, wykorzystująca grywalizację i naukę behawioralną, aby umożliwić jednostkom wyrobienie pozytywnych nawyków finansowych i osiągnięcie bezpieczeństwa finansowego.
 • GenEQTY oferuje inteligentniejsze rozwiązanie bankowości cyfrowej, aby pomóc małym firmom i osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą poprawić wyniki finansowe, zarządzać kondycją firmy i uzyskać szybszy dostęp do finansowania poprzez jedno centralne centrum biznesowe oparte na danych.
 • Karri to aplikacja do płatności mobilnych, która ułatwia szybkie i łatwe płatności na rzecz szkół i organizacji społecznych, a także zapewnia rodzicom wygodny sposób zarządzania pieniędzmi ich dzieci.
 • KeyChain Pay to inteligentna platforma dla wynajmujących i najemców do zbierania i płacenia czynszu przy użyciu AI i tokenizacji kart kredytowych.
 • Kwara przekształca unie kredytowe w nowoczesne, cyfrowe banki z systemem operacyjnym unii kredytowych i doświadczeniem neobanku dla ich członków.
 • Platforma bankowości cyfrowej firmy Layer zapewnia połączenie tradycyjnych i neobankowych funkcji na jednej platformie, radykalnie obniżając koszty, rewolucjonizując obsługę klienta i umożliwiając bankom i instytucjom niefinansowym przejście do cyfrowego świata.
 • Karri to aplikacja do płatności mobilnych, która ułatwia szybkie i łatwe płatności na rzecz szkół i organizacji społecznych, a także zapewnia rodzicom wygodny sposób zarządzania pieniędzmi ich dzieci.
 • KeyChain Pay to inteligentna platforma dla wynajmujących i najemców do zbierania i płacenia czynszu przy użyciu AI i tokenizacji kart kredytowych.
 • Kwara przekształca unie kredytowe w nowoczesne, cyfrowe banki z systemem operacyjnym unii kredytowych i doświadczeniem neobankowym
 • Platforma bankowości cyfrowej firmy Layer zapewnia połączenie tradycyjnych i neobankowych funkcji na jednej platformie, radykalnie obniżając koszty, rewolucjonizując obsługę klienta i umożliwiając bankom i instytucjom niefinansowym uzyskanie prawdziwie cyfrowego charakteru.
 • Osper umożliwia młodym ludziom zarabianie, wydawanie i oszczędzanie; jej nowa platforma B2B, Prosper, pozwala każdej firmie na uruchomienie własnego programu kart młodzieżowych w ciągu kilku tygodni, za ułamek kosztów budowy własnej.
 • Swap to platforma z siedzibą w Brazylii, która umożliwia firmom korzystanie z usług finansowych w celu rozszerzenia ich zasięgu, dostarczenia niezrównanych doświadczeń związanych z produktami i zwiększenia ich ekonomii.
 • upSWOT oferuje usługę, która zasila platformy bankowości internetowej i mobilnej za pomocą 150 aplikacji obsługujących API.
 • Wellthi buduje rozwiązania bankowości społecznościowej, aby pomóc klientom wykorzystać moc sztucznej inteligencji, danych i społeczności internetowych w celu przyciągnięcia i zatrzymania nowych segmentów klientów.

W miarę rozwoju i różnicowania się rynku fintech, Mastercard wykorzystuje możliwości wspierania i współpracy z cyfrowymi graczami. Wszystko po to, aby uwolnić potencjał i zbudować handel nowej generacji.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Revolut stworzy kryptowalutowy hub na Cyprze

Firma fintech Revolut rozpoczęła tworzenie nowego hubu kryptowalutowego na Cyprze, aby dostosować się do zasad lokalnego regulatora CySEC. Informacje o tym pojawiają się w lokalnych mediach. Hub pozwoli systemowi płatności na przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych w UE. Przedstawiciele Revolut powiedzieli, że wspierają ścisłe środki ochrony klienta zaproponowane przez CySEC, aby zapobiec wszelkim rodzajom nadużyć na rynku […]

Chińscy giganci technologiczni przekazali władzom dane o algorytmach

Chińscy giganci technologiczni podzielili się szczegółami swoich algorytmów z regulatorami tego kraju. Informację na ten temat podał serwis CNBC. Chińska Administracja ds. Cyberprzestrzeni (CAC) opublikowała listę 30 algorytmów wraz z krótkim opisem ich przeznaczenia od firm, w tym opracowań gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Tencent. Według dokumentu algorytm firmy ByteDance dla chińskiej wersji TikTok […]

Hyundai utworzy instytut sztucznej inteligencji i robotyki

Hyundai ogłosił utworzenie fundacji Boston Dynamics AI Institute, która ma promować badania nad sztuczną inteligencją i robotyką. We are launching the @BostonDynamics AI institute to recruit talents in diverse areas such as #ArtificialIntelligence and robotics research through e.g. partnerships with universities. Learn more: https://t.co/gQpkX6NEA7 #HyundaiXbostondynamics pic.twitter.com/cmbJNIY3GS — Hyundai Worldwide (@Hyundai_Global) August 12, 2022 Organizacją pokieruje […]

Revolut uruchomi krypto usługi na Cyprze

Firma fintech Revolut otrzymała pozwolenie od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CYSEC) na oferowanie usług kryptowalutowych w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Informację na ten temat podał serwis CoinDesk. Dostęp do produktów firmy będzie miało 17 mln klientów w EOG. Według Revolut, wybór jurysdykcji jest podyktowany głębokim reżimem regulacyjnym. Wyspiarski stan wcześniej przyciągnął kryptokompanie takie […]

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star