Mastercard włącza 11 nowych fintechów do programu Start Path

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 12 sierpnia 2021
ikona autora biały
mastercard

Dziś wielokrotnie nagradzany globalny program zaangażowania startupów Mastercard Start Path powitał 11 firm z branży fintech. Otrzymają one dedykowane wsparcie, dostęp do klientów i zespołów produktowych oraz możliwość współinnowacji.

Do udziału w programie wybrano firmy Finmod, Flourish Savings, GenEQTY, Karri, KeyChain Pay, Kwara, Layer, Osper, Swap, upSWOT i Wellthi. Firmy te wykorzystują gamifikację, nauki behawioralne, platformy bankowości społecznościowej i wiele innych rozwiązań, aby zmodernizować płatności. Spośród tej grupy GenEQTY, Finmod i Wellthi dołączają do nowej grupy Start Path. Jej celem jest wspieranie startupów na wczesnym etapie rozwoju, prowadzonych przez założycieli ze środowisk niedostatecznie reprezentowanych w przestrzeni fintechu. Amy Neale, starszy wiceprezes ds. fintech & Enablers w Mastercard powiedziała:

Widzimy ogromny wzrost w całej branży fintech, a więcej osób niż kiedykolwiek wcześniej korzysta z dobrodziejstw gospodarki cyfrowej, niezależnie od tego, czy uzyskują dostęp do kredytów dla swoich małych firm dzięki otwartej bankowości, czy też bezpiecznie dokonują płatności na rzecz szkoły swojego dziecka z wygodnego smartfona. Poprzez Start Path, Mastercard tworzy odskocznię dla firm fintech, które napędzają bardziej integracyjną gospodarkę cyfrową i pomaga im przyspieszyć sposób, w jaki zmieniają świat.

Do Start Path dołącza 11 start-upów

Mastercard ma już na swoim koncie współpracę ze startupami. Od czasu założenia Start Path w 2014 roku, firma odkryła możliwości współinnowacji i zapewniła mentoring ponad 260 startupom, które wspólnie pozyskały kapitał w wysokości ponad 5 miliardów dolarów. Do tej rosnącej sieci dołączają poniższe start-upy aby szybko skalować swój biznes:

 • Finmod pomaga małym i średnim firmom prognozować finanse 10 razy szybciej i podejmować decyzje finansowe w czasie rzeczywistym.
 • Flourish FI to platforma zaangażowania i finansowego wellness dla instytucji finansowych, wykorzystująca grywalizację i naukę behawioralną, aby umożliwić jednostkom wyrobienie pozytywnych nawyków finansowych i osiągnięcie bezpieczeństwa finansowego.
 • GenEQTY oferuje inteligentniejsze rozwiązanie bankowości cyfrowej, aby pomóc małym firmom i osobom prowadzącym jednoosobową działalność gospodarczą poprawić wyniki finansowe, zarządzać kondycją firmy i uzyskać szybszy dostęp do finansowania poprzez jedno centralne centrum biznesowe oparte na danych.
 • Karri to aplikacja do płatności mobilnych, która ułatwia szybkie i łatwe płatności na rzecz szkół i organizacji społecznych, a także zapewnia rodzicom wygodny sposób zarządzania pieniędzmi ich dzieci.
 • KeyChain Pay to inteligentna platforma dla wynajmujących i najemców do zbierania i płacenia czynszu przy użyciu AI i tokenizacji kart kredytowych.
 • Kwara przekształca unie kredytowe w nowoczesne, cyfrowe banki z systemem operacyjnym unii kredytowych i doświadczeniem neobanku dla ich członków.
 • Platforma bankowości cyfrowej firmy Layer zapewnia połączenie tradycyjnych i neobankowych funkcji na jednej platformie, radykalnie obniżając koszty, rewolucjonizując obsługę klienta i umożliwiając bankom i instytucjom niefinansowym przejście do cyfrowego świata.
 • Karri to aplikacja do płatności mobilnych, która ułatwia szybkie i łatwe płatności na rzecz szkół i organizacji społecznych, a także zapewnia rodzicom wygodny sposób zarządzania pieniędzmi ich dzieci.
 • KeyChain Pay to inteligentna platforma dla wynajmujących i najemców do zbierania i płacenia czynszu przy użyciu AI i tokenizacji kart kredytowych.
 • Kwara przekształca unie kredytowe w nowoczesne, cyfrowe banki z systemem operacyjnym unii kredytowych i doświadczeniem neobankowym
 • Platforma bankowości cyfrowej firmy Layer zapewnia połączenie tradycyjnych i neobankowych funkcji na jednej platformie, radykalnie obniżając koszty, rewolucjonizując obsługę klienta i umożliwiając bankom i instytucjom niefinansowym uzyskanie prawdziwie cyfrowego charakteru.
 • Osper umożliwia młodym ludziom zarabianie, wydawanie i oszczędzanie; jej nowa platforma B2B, Prosper, pozwala każdej firmie na uruchomienie własnego programu kart młodzieżowych w ciągu kilku tygodni, za ułamek kosztów budowy własnej.
 • Swap to platforma z siedzibą w Brazylii, która umożliwia firmom korzystanie z usług finansowych w celu rozszerzenia ich zasięgu, dostarczenia niezrównanych doświadczeń związanych z produktami i zwiększenia ich ekonomii.
 • upSWOT oferuje usługę, która zasila platformy bankowości internetowej i mobilnej za pomocą 150 aplikacji obsługujących API.
 • Wellthi buduje rozwiązania bankowości społecznościowej, aby pomóc klientom wykorzystać moc sztucznej inteligencji, danych i społeczności internetowych w celu przyciągnięcia i zatrzymania nowych segmentów klientów.

W miarę rozwoju i różnicowania się rynku fintech, Mastercard wykorzystuje możliwości wspierania i współpracy z cyfrowymi graczami. Wszystko po to, aby uwolnić potencjał i zbudować handel nowej generacji.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star