Niemiecki neobank i giełda kryptowalut Nuri składa wniosek o upadłość

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 sierpnia 2022
ikona autora biały
nuri dawniej bitwala

Europejska aplikacja neobankowa Nuri (dawniej Bitwala) złożyła wniosek o niewypłacalność po tym, jak już w maju zwolniła 20 procent swoich pracowników.

Mając 500 000 użytkowników, Nuri był znaczącym graczem zarówno na niemieckiej scenie neobankowej, jak i kryptowalutowej. Współpracował z dostawcą technologii Solarisbank, aby oferować konta oszczędnościowe i inwestycyjne w kryptowalutach oraz prowadzić działalność jako regulowany bank kryptowalutowy.

Nuri obwinił "wymagające zmiany na rynku", a także "niedźwiedzi rynek kryptowalut" za "trwałe obciążenie płynności naszej działalności", które doprowadziło do jej niewypłacalności. Firma we wpisie na blogu napisała:

Mieliśmy do czynienia ze znaczącymi makroekonomicznymi wiatrami głównymi i ochłodzeniem publicznych i prywatnych rynków kapitałowych.

Nuri zapewnił klientów, że wypłaty i wszystkie jego usługi będą nadal działać w czasie niewypłacalności. Środki klientów będą przechowywane na kontach prowadzonych przez Solarisbank.

Masz zagwarantowany dostęp i będziesz mógł swobodnie wpłacać i wypłacać wszystkie środki w dowolnym momencie. Na razie nic się nie zmieni, a aplikacja, produkt i usługi Nuri będą nadal działać.

Jeśli chodzi o kolejne kroki, Nuri określiło upadłość jako "tymczasową", aby umożliwić jej opracowanie "realnej długoterminowej koncepcji restrukturyzacji". We wpisie posumowano:

Nuri zawsze było liderem innowacji: Naszą wizją jest świat, w którym każdy jest upoważniony do budowania swojej finansowej przyszłości.

W czerwcu ubiegłego roku Nuri rozszerzyło swoją rundę finansowania serii B do 24 mln euro. Lista inwestorów obejmuje Coparion, DIP Capital, Earlybird Venture Capital i Sony Financial Ventures.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sztuczna inteligencja: ogromny trend technologiczny czy bańka?

Wprowadzenie ChatGPT przez OpenAI i związany z tym szum sprawiły, że generatywna AI znalazła się na radarze firm venture capital i technologicznych, które chcą zainwestować pieniądze w czasach kryzysu. Narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji OpenAI mogą pozornie robić wszystko, od pisania poezji i kodu po tworzenie dzieł sztuki. wywołało wiele emocji w tej dziedzinie. A zarówno […]

Revolut opóźnia wydanie własnej kryptowaluty

Revolut, londyński challenger bank z siedzibą w Londynie, opóźnił uruchomienie swojej natywnej kryptowaluty o nazwie RevCoin. Financial News (FN) poinformował, że upadek giełdy kryptowalut FTX może być głównym powodem, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą. Revolut opóźnia debiut RevCoin Kryptowaluta miała ujrzeć światło dzienne pod koniec ubiegłego roku, ale plany Revoluta uległy zmianie. Przedłużająca […]

Akcje Google (GOOGL)  - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Google (Alphabet) to amerykańska firma technologiczna, która zaczynała od produktów i usług w branży internetowej i oprogramowania komputerowego. Dziś jednak jej macki sięgają znacznie dalej i można ją nazwać gigantem technologicznym. Jest właścicielem wielu spółek zależnych, które zajmują się rozwojem sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, technologii chmury czy środków służących poprawie ludzkiego zdrowia. W 2009 roku […]

Tysiące użytkowników PayPal ofiarą wycieku danych

Konta 34 942 użytkowników PayPal zostały zhakowane między 2 a 6 grudnia 2022 roku przez nieuprawnione osoby poprzez atak typu credential stuffing. Hakerzy potencjalnie uzyskali dostęp do danych osobowych klientów, w tym ich imienia i nazwiska, adresu, daty urodzenia, numeru identyfikacji podatkowej i numeru ubezpieczenia społecznego. Ataki typu credential stuffing mają miejsce, gdy hakerzy próbują […]

Akcje Apple (AAPL) - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Na świecie jest ponad 600 milionów użytkowników Apple. Posiadają oni około 1,4 miliarda aktywnych urządzeń Apple (iPhone, iPad, iPod, Mac i inne). Same te liczby są niesamowite, a także stawiają Apple w czołówce najbardziej wartościowych firm na świecie (według magazynu Forbes). To oczywiście czyni firmę bardzo interesującą z perspektywy inwestowania w akcje. W tym obszernym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star