Niemiecki neobank i giełda kryptowalut Nuri składa wniosek o upadłość

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 sierpnia 2022
ikona autora biały
nuri dawniej bitwala

Europejska aplikacja neobankowa Nuri (dawniej Bitwala) złożyła wniosek o niewypłacalność po tym, jak już w maju zwolniła 20 procent swoich pracowników.

Mając 500 000 użytkowników, Nuri był znaczącym graczem zarówno na niemieckiej scenie neobankowej, jak i kryptowalutowej. Współpracował z dostawcą technologii Solarisbank, aby oferować konta oszczędnościowe i inwestycyjne w kryptowalutach oraz prowadzić działalność jako regulowany bank kryptowalutowy.

Nuri obwinił "wymagające zmiany na rynku", a także "niedźwiedzi rynek kryptowalut" za "trwałe obciążenie płynności naszej działalności", które doprowadziło do jej niewypłacalności. Firma we wpisie na blogu napisała:

Mieliśmy do czynienia ze znaczącymi makroekonomicznymi wiatrami głównymi i ochłodzeniem publicznych i prywatnych rynków kapitałowych.

Nuri zapewnił klientów, że wypłaty i wszystkie jego usługi będą nadal działać w czasie niewypłacalności. Środki klientów będą przechowywane na kontach prowadzonych przez Solarisbank.

Masz zagwarantowany dostęp i będziesz mógł swobodnie wpłacać i wypłacać wszystkie środki w dowolnym momencie. Na razie nic się nie zmieni, a aplikacja, produkt i usługi Nuri będą nadal działać.

Jeśli chodzi o kolejne kroki, Nuri określiło upadłość jako "tymczasową", aby umożliwić jej opracowanie "realnej długoterminowej koncepcji restrukturyzacji". We wpisie posumowano:

Nuri zawsze było liderem innowacji: Naszą wizją jest świat, w którym każdy jest upoważniony do budowania swojej finansowej przyszłości.

W czerwcu ubiegłego roku Nuri rozszerzyło swoją rundę finansowania serii B do 24 mln euro. Lista inwestorów obejmuje Coparion, DIP Capital, Earlybird Venture Capital i Sony Financial Ventures.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

BlackRock wprowadza Blockchain ETF BLKC dla europejskich klientów

BlackRock, największy na świecie menedżer aktywów, wprowadził do obrotu na paneuropejskiej giełdzie Euronext blockchainowy fundusz ETF o wskaźniku kosztów całkowitych (TER) wynoszącym 0,50%. ETF ten, znany w całości jako iShares Blockchain Technology UCITS ETF (BLKC), stara się śledzić indeks New York Stock Exchange (NYSE) FactSet Global Blockchain Technologies Index. Indeks ten stanowi benchmark amerykańskich i […]

Biały Dom przedstawia niewiążącą Ustawę o Prawach Sztucznej Inteligencji

Biuro Polityki Naukowej i Technologicznej Białego Domu (OSTP) opublikowało projekt AI Bill of Rights mający na celu "ochronę amerykańskiego społeczeństwa". Informacje na ten temat podaje Engadget. Według informacji prasowej, dokument opowiada się za pięcioma zasadami: Bezpieczeństwo i wydajność systemów; algorytmiczne zabezpieczenie przed dyskryminacją; prywatność danych; zgłoszenie i wyjaśnienie celu stosowania systemów AI; alternatywy dla człowieka, […]

Algorytmy Facebooka oskarżone o "przyczynianie się" do ludobójstwa w Birmie

W 2017 roku algorytmy generowania treści przez Facebooka "bezpośrednio przyczyniły się do morderstw i innych okrucieństw" popełnianych przez wojsko Myanmaru wobec muzułmańskiej mniejszości Rohingya. Tak wynika z dochodzenia przeprowadzonego przez Amnesty International. W 74-stronicowym raporcie działacze praw człowieka wymienili naruszenia praw Rohingya w ciągu ostatnich pięciu lat wśród systematycznych prześladowań i apartheidu. Od 2017 roku […]

Pekin wymaga od kierowców autobusów noszenia bransoletek "nastroju"

Władze Pekinu wprowadziły obowiązek noszenia przez kierowców autobusów dalekobieżnych elektronicznych bransoletek z technologią rozpoznawania emocji, aby monitorować ich stan skupienia. Informację na ten temat podał dziennik "South China Morning Post". Inicjatorem tego posunięcia jest Beijing State Public Transport Holding Group. Ma ono na celu zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom. Władze wydały około 1800 opasek kierowcom autobusów na […]

Revolut dodaje 29 kryptowalut dla klientów z USA

Firma fintech Revolut ogłosiła dodanie 29 nowych kryptowalut dla klientów z USA. Takie informacje podaje The Block. Wśród nowych tokenów znalazły się m.in. Dogecoin, Solana, Avalanche i Shiba Inu. Pełna lista nie została sprecyzowana. Niektóre kryptowaluty wymagają zgody NYDFS. Inicjatywa ta była częścią programu rozszerzenia usług związanych z aktywami cyfrowymi. W przyszłości przewidywane jest dodanie […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star