PayPal przekracza oczekiwania co do wyników za III kwartał

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 listopada 2021
ikona autora biały
paypal

Venmo firmy PayPal - aplikacja finansowa, która niedawno dodała funkcje kryptowalutowe - odnotowała wolumen płatności w wysokości 60 miliardów dolarów w trzecim kwartale 2021 roku. Oznacza to wzrost o 36%. Firma dodała, że może pozwolić klientom na korzystanie z Venmo za zakupy dokonane na Amazon.

Venmo odniosło ogromny sukces

Na początku tego roku, mobilna usługa PayPal - Venmo - umożliwiła swoim ponad 70 milionom użytkowników kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie następujących aktywów cyfrowych: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) i Litecoin (LTC).

Podczas swojej rozmowy o wynikach finansowych za III kwartał, PayPal ogłosił, że Venmo przetworzyło około 60 miliardów dolarów w całkowitym wolumenie płatności. Na koniec drugiego kwartału liczba ta wynosiła 38,4 miliarda dolarów.

Z komunikatu wynikało również, że PayPal planuje w przyszłym roku umożliwić klientom korzystanie z Venmo przy zakupach na Amazonie. Na początku jednak opcja ta będzie dostępna tylko dla klientów amerykańskich:

Współpraca z Amazonem umożliwia klientom w USA płacenie za pomocą Venmo przy kasie. Od przyszłego roku klienci będą mogli dokonywać zakupów na Amazon.com oraz w mobilnej aplikacji zakupowej Amazon, używając swoich kont Venmo.

Gigantyczna firma zajmująca się płatnościami zaznaczyła również wzrost w swoich ogólnych przychodach, raportując 13% więcej niż w II kwartale. John Rainey - CFO i wiceprezes wykonawczy Global Customer Operations - zauważył, że kluczową rolę odegrały usługi kryptowalutowe:

Nasze szybkie tempo innowacji jest kontynuowane. Mieliśmy ekscytującą kadencję wprowadzania produktów, w tym nasze nowe aplikacje portfela cyfrowego zarówno dla PayPal, jak i Venmo oraz uruchomienie kryptowalut przez sprzedaż hurtową w Wielkiej Brytanii.

PayPal a kryptowaluty

PayPal wszedł kryptowalut pod koniec 2020 roku. Wówczas umożliwił amerykańskim klientom posiadanie, kupowanie i sprzedawanie bitcoinów i innych aktywów cyfrowych przy użyciu waluty fiat za pośrednictwem portfeli PayPal. Firma zobowiązała się również do świadczenia usług kryptowalutowych dla innych krajów w 2021 roku.

Wygląda na to, że inicjatywa okazała się bardzo udana, ponieważ w ciągu kilku miesięcy PayPal wygenerował ogromny wzrost nowych aktywnych kont - 16 milionów, podczas gdy po pierwszym kwartale 2021 roku firma dodała 14,5 miliona kolejnych klientów.

Ponadto, PayPal odnotował wzrost przychodów i całkowitego wolumenu płatności w pierwszych trzech miesiącach 2021 roku. Dan Schulman - prezes i dyrektor generalny firmy - przypisał ten sukces decyzji o dodaniu usług kryptowalutowych:

Mamy ogromną ilość naprawdę świetnych wyników, które taktycznie dzieją się z naszymi wysiłkami związanymi z kryptowalutami.

We wrześniu tego roku PayPal dotrzymał swojej obietnicy, aby rozszerzyć zakres kryptowalut na arenie międzynarodowej, ujawniając, że klienci z Wielkiej Brytanii mogą operować wieloma aktywami cyfrowymi, w tym bitcoinem i eterem, bezpośrednio ze swoich kont. Podobnie jak w Stanach, PayPal powiedział, że nadal będzie korzystał z Paxos dla swoich usług związanych z aktywami cyfrowymi.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star