PayPal przekracza oczekiwania co do wyników za III kwartał

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 listopada 2021
ikona autora biały
paypal

Venmo firmy PayPal - aplikacja finansowa, która niedawno dodała funkcje kryptowalutowe - odnotowała wolumen płatności w wysokości 60 miliardów dolarów w trzecim kwartale 2021 roku. Oznacza to wzrost o 36%. Firma dodała, że może pozwolić klientom na korzystanie z Venmo za zakupy dokonane na Amazon.

Venmo odniosło ogromny sukces

Na początku tego roku, mobilna usługa PayPal - Venmo - umożliwiła swoim ponad 70 milionom użytkowników kupowanie, sprzedawanie i przechowywanie następujących aktywów cyfrowych: Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Bitcoin Cash (BCH) i Litecoin (LTC).

Podczas swojej rozmowy o wynikach finansowych za III kwartał, PayPal ogłosił, że Venmo przetworzyło około 60 miliardów dolarów w całkowitym wolumenie płatności. Na koniec drugiego kwartału liczba ta wynosiła 38,4 miliarda dolarów.

Z komunikatu wynikało również, że PayPal planuje w przyszłym roku umożliwić klientom korzystanie z Venmo przy zakupach na Amazonie. Na początku jednak opcja ta będzie dostępna tylko dla klientów amerykańskich:

Współpraca z Amazonem umożliwia klientom w USA płacenie za pomocą Venmo przy kasie. Od przyszłego roku klienci będą mogli dokonywać zakupów na Amazon.com oraz w mobilnej aplikacji zakupowej Amazon, używając swoich kont Venmo.

Gigantyczna firma zajmująca się płatnościami zaznaczyła również wzrost w swoich ogólnych przychodach, raportując 13% więcej niż w II kwartale. John Rainey - CFO i wiceprezes wykonawczy Global Customer Operations - zauważył, że kluczową rolę odegrały usługi kryptowalutowe:

Nasze szybkie tempo innowacji jest kontynuowane. Mieliśmy ekscytującą kadencję wprowadzania produktów, w tym nasze nowe aplikacje portfela cyfrowego zarówno dla PayPal, jak i Venmo oraz uruchomienie kryptowalut przez sprzedaż hurtową w Wielkiej Brytanii.

PayPal a kryptowaluty

PayPal wszedł kryptowalut pod koniec 2020 roku. Wówczas umożliwił amerykańskim klientom posiadanie, kupowanie i sprzedawanie bitcoinów i innych aktywów cyfrowych przy użyciu waluty fiat za pośrednictwem portfeli PayPal. Firma zobowiązała się również do świadczenia usług kryptowalutowych dla innych krajów w 2021 roku.

Wygląda na to, że inicjatywa okazała się bardzo udana, ponieważ w ciągu kilku miesięcy PayPal wygenerował ogromny wzrost nowych aktywnych kont - 16 milionów, podczas gdy po pierwszym kwartale 2021 roku firma dodała 14,5 miliona kolejnych klientów.

Ponadto, PayPal odnotował wzrost przychodów i całkowitego wolumenu płatności w pierwszych trzech miesiącach 2021 roku. Dan Schulman - prezes i dyrektor generalny firmy - przypisał ten sukces decyzji o dodaniu usług kryptowalutowych:

Mamy ogromną ilość naprawdę świetnych wyników, które taktycznie dzieją się z naszymi wysiłkami związanymi z kryptowalutami.

We wrześniu tego roku PayPal dotrzymał swojej obietnicy, aby rozszerzyć zakres kryptowalut na arenie międzynarodowej, ujawniając, że klienci z Wielkiej Brytanii mogą operować wieloma aktywami cyfrowymi, w tym bitcoinem i eterem, bezpośrednio ze swoich kont. Podobnie jak w Stanach, PayPal powiedział, że nadal będzie korzystał z Paxos dla swoich usług związanych z aktywami cyfrowymi.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Revolut stworzy kryptowalutowy hub na Cyprze

Firma fintech Revolut rozpoczęła tworzenie nowego hubu kryptowalutowego na Cyprze, aby dostosować się do zasad lokalnego regulatora CySEC. Informacje o tym pojawiają się w lokalnych mediach. Hub pozwoli systemowi płatności na przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych w UE. Przedstawiciele Revolut powiedzieli, że wspierają ścisłe środki ochrony klienta zaproponowane przez CySEC, aby zapobiec wszelkim rodzajom nadużyć na rynku […]

Chińscy giganci technologiczni przekazali władzom dane o algorytmach

Chińscy giganci technologiczni podzielili się szczegółami swoich algorytmów z regulatorami tego kraju. Informację na ten temat podał serwis CNBC. Chińska Administracja ds. Cyberprzestrzeni (CAC) opublikowała listę 30 algorytmów wraz z krótkim opisem ich przeznaczenia od firm, w tym opracowań gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Tencent. Według dokumentu algorytm firmy ByteDance dla chińskiej wersji TikTok […]

Hyundai utworzy instytut sztucznej inteligencji i robotyki

Hyundai ogłosił utworzenie fundacji Boston Dynamics AI Institute, która ma promować badania nad sztuczną inteligencją i robotyką. We are launching the @BostonDynamics AI institute to recruit talents in diverse areas such as #ArtificialIntelligence and robotics research through e.g. partnerships with universities. Learn more: https://t.co/gQpkX6NEA7 #HyundaiXbostondynamics pic.twitter.com/cmbJNIY3GS — Hyundai Worldwide (@Hyundai_Global) August 12, 2022 Organizacją pokieruje […]

Revolut uruchomi krypto usługi na Cyprze

Firma fintech Revolut otrzymała pozwolenie od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CYSEC) na oferowanie usług kryptowalutowych w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Informację na ten temat podał serwis CoinDesk. Dostęp do produktów firmy będzie miało 17 mln klientów w EOG. Według Revolut, wybór jurysdykcji jest podyktowany głębokim reżimem regulacyjnym. Wyspiarski stan wcześniej przyciągnął kryptokompanie takie […]

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star