PayPal wprowadza BNPL w USA

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 czerwca 2022
ikona autora biały
paypal

PayPal, główna globalna platforma płatnicza, wprowadziła Pay Monthly, swój najnowszy produkt typu "kup teraz, zapłać później" (BNPL).

Gigant płatniczy poinformował, że nowy produkt umożliwi konsumentom w Stanach Zjednoczonych dokonywanie dużych zakupów na kwotę od 199 do 10 000 USD. Spłata z kolei może być rozłożona na okres od 6 do 24 miesięcy.

Ujawnienie nowej oferty następuje kilka dni po tym, jak platforma płatnicza ogłosiła, że będzie wspierać natywny transfer aktywów cyfrowych między PayPal a zewnętrznymi portfelami i giełdami.

Według firmy, Pay Monthly zapewni konsumentom większą elastyczność i jeszcze więcej możliwości płacenia za rzeczy, których chcą i potrzebują.

Międzynarodowa firma zajmująca się technologiami finansowymi zauważyła, że Pay Monthly podtrzymuje tradycję przejrzystych produktów pożyczkowych w punktach sprzedaży. PayPal wyjaśnia:

Gdy klient wybierze usługę Pay Monthly, wypełni wniosek przy kasie i, jeśli zostanie zatwierdzony, otrzyma ofertę trzech różnych planów o różnej długości i rocznej stopie procentowej (APR) opartej na analizie ryzyka w zakresie od 0% do 29,99%. Klienci mogą porównać i wybrać opcję, która najlepiej pasuje do ich budżetu.

Spółka poinformowała również, że klienci mogą spłacać swoje zadłużenie za pomocą kart debetowych lub kont bankowych. Co więcej, zakupy dokonywane przez klientów są chronione Ochroną Zakupów PayPal.

Dodatkowo, konsumenci mogą zarządzać i śledzić swoje płatności w aplikacji PayPal i na stronie internetowej. Greg Lisiewski, wiceprezes ds. zakupów i płatności Pay Later w PayPal powiedział:

Pay Monthly opiera się na naszym zobowiązaniu do dostarczania wiodących rozwiązań płatniczych, które oferują klientom wybór. W ten sposób upewniamy się, że płatności odpowiadają ich potrzebom i preferencjom budżetowym.

Lisiewski wyjaśnił, że sposób, w jaki konsumenci chcą płacić za większe zakupy, ewoluuje, stąd potrzeba elastycznych opcji płatności.

Dostępność dla sprzedawców

PayPal zapewnił również, że Pay Monthly będzie automatycznie dostępny dla sprzedawców bez dodatkowych kosztów i ryzyka. Ponadto, nowy produkt nie wymaga skomplikowanej integracji back-office, aby móc dodać go jako opcję płatności. Firma wyjaśnia dalej:

Podobnie jak w przypadku Pay in 4, sprzedawcy mogą również dodać dynamiczne komunikaty. W ten sposób mogą dostarczyć odpowiednie opcje Płacę później. Są one przedstawiane na wczesnym etapie zakupów klienta. Dzięki temu sprzedawca informuje go, że będzie miał możliwość rozłożenia płatności na raty podczas zapłaty.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Revolut stworzy kryptowalutowy hub na Cyprze

Firma fintech Revolut rozpoczęła tworzenie nowego hubu kryptowalutowego na Cyprze, aby dostosować się do zasad lokalnego regulatora CySEC. Informacje o tym pojawiają się w lokalnych mediach. Hub pozwoli systemowi płatności na przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych w UE. Przedstawiciele Revolut powiedzieli, że wspierają ścisłe środki ochrony klienta zaproponowane przez CySEC, aby zapobiec wszelkim rodzajom nadużyć na rynku […]

Chińscy giganci technologiczni przekazali władzom dane o algorytmach

Chińscy giganci technologiczni podzielili się szczegółami swoich algorytmów z regulatorami tego kraju. Informację na ten temat podał serwis CNBC. Chińska Administracja ds. Cyberprzestrzeni (CAC) opublikowała listę 30 algorytmów wraz z krótkim opisem ich przeznaczenia od firm, w tym opracowań gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Tencent. Według dokumentu algorytm firmy ByteDance dla chińskiej wersji TikTok […]

Hyundai utworzy instytut sztucznej inteligencji i robotyki

Hyundai ogłosił utworzenie fundacji Boston Dynamics AI Institute, która ma promować badania nad sztuczną inteligencją i robotyką. We are launching the @BostonDynamics AI institute to recruit talents in diverse areas such as #ArtificialIntelligence and robotics research through e.g. partnerships with universities. Learn more: https://t.co/gQpkX6NEA7 #HyundaiXbostondynamics pic.twitter.com/cmbJNIY3GS — Hyundai Worldwide (@Hyundai_Global) August 12, 2022 Organizacją pokieruje […]

Revolut uruchomi krypto usługi na Cyprze

Firma fintech Revolut otrzymała pozwolenie od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CYSEC) na oferowanie usług kryptowalutowych w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Informację na ten temat podał serwis CoinDesk. Dostęp do produktów firmy będzie miało 17 mln klientów w EOG. Według Revolut, wybór jurysdykcji jest podyktowany głębokim reżimem regulacyjnym. Wyspiarski stan wcześniej przyciągnął kryptokompanie takie […]

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star