PayPal wprowadza BNPL w USA

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 15 czerwca 2022
ikona autora biały
paypal

PayPal, główna globalna platforma płatnicza, wprowadziła Pay Monthly, swój najnowszy produkt typu "kup teraz, zapłać później" (BNPL).

Gigant płatniczy poinformował, że nowy produkt umożliwi konsumentom w Stanach Zjednoczonych dokonywanie dużych zakupów na kwotę od 199 do 10 000 USD. Spłata z kolei może być rozłożona na okres od 6 do 24 miesięcy.

Ujawnienie nowej oferty następuje kilka dni po tym, jak platforma płatnicza ogłosiła, że będzie wspierać natywny transfer aktywów cyfrowych między PayPal a zewnętrznymi portfelami i giełdami.

Według firmy, Pay Monthly zapewni konsumentom większą elastyczność i jeszcze więcej możliwości płacenia za rzeczy, których chcą i potrzebują.

Międzynarodowa firma zajmująca się technologiami finansowymi zauważyła, że Pay Monthly podtrzymuje tradycję przejrzystych produktów pożyczkowych w punktach sprzedaży. PayPal wyjaśnia:

Gdy klient wybierze usługę Pay Monthly, wypełni wniosek przy kasie i, jeśli zostanie zatwierdzony, otrzyma ofertę trzech różnych planów o różnej długości i rocznej stopie procentowej (APR) opartej na analizie ryzyka w zakresie od 0% do 29,99%. Klienci mogą porównać i wybrać opcję, która najlepiej pasuje do ich budżetu.

Spółka poinformowała również, że klienci mogą spłacać swoje zadłużenie za pomocą kart debetowych lub kont bankowych. Co więcej, zakupy dokonywane przez klientów są chronione Ochroną Zakupów PayPal.

Dodatkowo, konsumenci mogą zarządzać i śledzić swoje płatności w aplikacji PayPal i na stronie internetowej. Greg Lisiewski, wiceprezes ds. zakupów i płatności Pay Later w PayPal powiedział:

Pay Monthly opiera się na naszym zobowiązaniu do dostarczania wiodących rozwiązań płatniczych, które oferują klientom wybór. W ten sposób upewniamy się, że płatności odpowiadają ich potrzebom i preferencjom budżetowym.

Lisiewski wyjaśnił, że sposób, w jaki konsumenci chcą płacić za większe zakupy, ewoluuje, stąd potrzeba elastycznych opcji płatności.

Dostępność dla sprzedawców

PayPal zapewnił również, że Pay Monthly będzie automatycznie dostępny dla sprzedawców bez dodatkowych kosztów i ryzyka. Ponadto, nowy produkt nie wymaga skomplikowanej integracji back-office, aby móc dodać go jako opcję płatności. Firma wyjaśnia dalej:

Podobnie jak w przypadku Pay in 4, sprzedawcy mogą również dodać dynamiczne komunikaty. W ten sposób mogą dostarczyć odpowiednie opcje Płacę później. Są one przedstawiane na wczesnym etapie zakupów klienta. Dzięki temu sprzedawca informuje go, że będzie miał możliwość rozłożenia płatności na raty podczas zapłaty.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star