Pekin wymaga od kierowców autobusów noszenia bransoletek "nastroju"

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 września 2022
ikona autora biały
opaski dla chińskich kierowców autobusów

Władze Pekinu wprowadziły obowiązek noszenia przez kierowców autobusów dalekobieżnych elektronicznych bransoletek z technologią rozpoznawania emocji, aby monitorować ich stan skupienia. Informację na ten temat podał dziennik "South China Morning Post".

Inicjatorem tego posunięcia jest Beijing State Public Transport Holding Group. Ma ono na celu zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom.

Władze wydały około 1800 opasek kierowcom autobusów na trasach przebiegających przez województwa i na autostradach.

Urządzenia są w stanie monitorować w czasie rzeczywistym temperaturę ciała użytkownika, tętno i częstość oddychania, poziom tlenu we krwi, ciśnienie krwi, sen i wysiłek fizyczny. Bransoletki mogą również wykrywać stan emocjonalny kierowcy, w tym niepokój, i przekazywać dane do firmy transportowej.

1 czerwca 2022 roku władze przetestowały urządzenia na wolontariuszach pracujących w pekińskiej dzielnicy Tongzhou oraz na niektórych centralnych trasach.

Obawy obrońców praw człowieka

Obrońcy praw człowieka wyrazili obawy dotyczące prywatności użytkowników. Powiedzieli również, że bransoletki mogą powodować u kierowców autobusów "nadmierny niepokój" i potencjalnie prowadzić do ich dyskryminowania.

Wang Qunwei, dyrektor ds. prawnych cyberbezpieczeństwa Jingsh, powiedział, że decyzja została najwyraźniej podjęta z powodu rosnącej liczby wypadków drogowych.

Trzeba się jednak zastanowić, czy rzeczywiście konieczne jest zbieranie tak wielu danych osobowych kierowców autobusów.

Wang nie jest też pewien, że będzie czas na interwencję, jeśli opaska wykryje nieprawidłowości, nawet jeśli będzie zbierała i przekazywała informacje w czasie rzeczywistym.

Dane te mogą być wykorzystane dopiero później, do analizy wypadków.

Calvin Ho Wai-lun, profesor nadzwyczajny prawa na Uniwersytecie w Hongkongu, powiedział, że brak dokładności opasek może być problemem.

Należy rozważyć wiarygodność takich urządzeń z raportami dotyczącymi emocji i śledzenia zdrowia, ponieważ nieścisłości mogą prowadzić do nieuzasadnionego stresu i być może niesprawiedliwej dyskryminacji.

Władze w Pekinie narzuciły wymogi na kilka tygodni przed XX Zjazdem Narodowym KPCh, który odbędzie się 16 października. Urzędnicy w całym kraju wielokrotnie nalegali na zminimalizowanie zagrożeń społecznych przed i w trakcie spotkania.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star