Prezydent Francji popiera blockchainowe innowacje, ale zobowiązuje się do wprowadzenia regulacji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 kwietnia 2022
ikona autora biały
prezydent francji

Prezydent Francji jest znany ze swoich ambicji uczynienia z kraju "narodu startupów", przyjaznego nowym technologiom, przyciągającego talenty i kapitał. Podczas kampanii przed swoją drugą kandydaturą na prezydenta, Emmanuel Macron wyraził swoje przychylne opinie na temat Web 3.0 i metaverse, utrzymując jednocześnie, że regulacja prowadzona przez władze publiczne jest niezbędna dla zapewnienia długoterminowego sukcesu sektora.

Dumny z francuskich jednorożców kryptowalutowych, takich jak Ledger i Sorare, Macron dążył do wzmocnienia konkurencyjności Europy w metaverse, uzyskując technologiczną niezależność od amerykańskich i chińskich gigantów. Ponadto przyrzekł, że Francja z zadowoleniem przyjmie pomysł utworzenia "zdematerializowanego muzeum historii Francji poprzez cyfrową histografię".

Web 3: Szansa nie do przegapienia

W jednym z ostatnich wywiadów kandydat na prezydenta uznał Web 3 za szansę dla Europy na odzyskanie przewagi w dziedzinie technologii.

Mówiąc, że Francja była historycznie silnym graczem w grach cyfrowych, z licznymi talentami pracującymi w Metaverse i technologiach blockchain, Macron opowiedział się za ideałem zwanym "Europejskim Metaverse". Budując infrastrukturę technologiczną niezbędną dla Internetu nowej generacji, Europa mogłaby stać się głównym graczem w metaverse.

Prezydent zwrócił uwagę na potencjalne wady społeczne szybkiego przyswajania nowych technologii cyfrowych. Stwierdził, że choć Francja dysponuje zasobami i talentami niezbędnymi do stworzenia metaverse, tempo przyspieszenia technologicznego stanowi "poważną siłę odśrodkową" między tymi, którzy opanowali kody technologii cyfrowych, a tymi, którzy są z nich wykluczeni. Zwrócił się również do władz publicznych o opracowanie polityki zorientowanej na NFT dla organów regulacyjnych.

Metaverse ma ogromny potencjał w kulturze i rozrywce dzięki swoim zastosowaniom w muzyce, koncertach, wystawach sztuki itp. Nie możemy myśleć o naszej polityce kulturalnej bez tej rewolucji. Chciałbym, aby nasze główne instytucje kulturalne opracowały politykę NFT, na przykład poprzez promowanie, rozpowszechnianie i ochronę cyfrowych dzieł sztuki lub odmian ich fizycznych kolekcji.

Regulacje dotyczące kryptowalut

Ponieważ Parlament Europejski wykazał tendencję do zaostrzenia regulacji dotyczących aktywów cyfrowych, wprowadzając przepisy MiCA (Markets in Crypto Assets), Macron poparł taki ruch i powiedział, że nie wierzy, że sektor kryptowalut nie powinien być "samoregulowany".

Nie byłoby to ani zrównoważone, ani demokratyczne…Musimy teraz zapewnić jednolitość zasad na terytorium Europy, aby stworzyć jednolity rynek. Biorąc pod uwagę ten kontekst, jestem za szybkim postępem w pracach nad rozporządzeniem MiCA.

Przepisy MiCA mają na celu uregulowanie wszystkich walut cyfrowych, które nie są objęte istniejącymi regulacjami. Robert Ophèle, przewodniczący francuskiego finansowego organu regulacyjnego Autorité des Marchés Financiers (AMF), zaproponował wcześniej UE pilotażowy system dostosowany do sektora kryptowalut. Szef AMF zasugerował, że ściśle ograniczony reżim polityczny wypchnąłby firmy kryptowalutowe z UE - stanowisko to podziela również prezydent Francji.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]

Co to jest phishing i jak się przed nim uchronić?

Takie działanie polega na wysyłaniu przez osoby atakujące złośliwych e-maili, których celem jest częstokroć wyłudzenie informacji. Niejednokrotnie zależy im na skłonieniu użytkowników do ujawnienia danych finansowych, uwierzytelniających w rozmaitych systemach lub innych poufnych. Phishing jest przykładem socjotechniki - czyli zbioru technik, które oszuści wykorzystują do manipulowania ludzkim zachowaniem. Obejmują fałszerstwo, przeinaczanie i kłamstwo - wszystkie […]

USA reguluje technologię nadzoru i algorytmy

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) rozpoczęła procedurę mającą na celu uregulowanie technologii nadzoru, algorytmów i bezpieczeństwa danych. #BREAKING: @FTC explores rules cracking down on commercial surveillance and lax data security practices: https://t.co/xnYlPO2dFJ #privacy /1 — FTC (@FTC) August 11, 2022 Agencja opublikowała wstępne zawiadomienie o proponowanych przepisach. Urzędnicy poprosili społeczeństwo o komentarze na temat komercyjnego […]

Współpraca Wise z Plaid daje klientom dostęp do 6000 aplikacji w USA

Wise zawarł umowę open finance z Plaid, aby dać swoim 13 milionom klientów dostęp do tysięcy aplikacji. Z pomocą narzędzia Plaid Core Exchange, klienci są teraz w stanie bezpośrednio połączyć swoje amerykańskie konta Wise z ponad 6000 aplikacji, w tym Venmo, Robinhood, Truebill i Chime. Partnerstwo pozwoli klientom Wise na "wygodne i bezpieczne" przenoszenie pieniędzy […]

Czym jest Rynek Niedźwiedzia i Rynek Byka?

Jeśli chodzi o giełdę, istnieją dwa charakterystyczne wyrazy, które należy wziąć pod uwagę: byk i niedźwiedź. W języku parkietu rynek niedźwiedzia oznacza, że akcje spadają o 20% lub więcej, natomiast hossa (byk) sygnalizuje, że wartości aktywów znacznie wzrastają. Oba te zjawiska są częścią cyklu życia giełdowego, bowiem każdy z nas będzie miał swój udział w […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star