Prezydent Francji popiera blockchainowe innowacje, ale zobowiązuje się do wprowadzenia regulacji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 kwietnia 2022
ikona autora biały
prezydent francji

Prezydent Francji jest znany ze swoich ambicji uczynienia z kraju "narodu startupów", przyjaznego nowym technologiom, przyciągającego talenty i kapitał. Podczas kampanii przed swoją drugą kandydaturą na prezydenta, Emmanuel Macron wyraził swoje przychylne opinie na temat Web 3.0 i metaverse, utrzymując jednocześnie, że regulacja prowadzona przez władze publiczne jest niezbędna dla zapewnienia długoterminowego sukcesu sektora.

Dumny z francuskich jednorożców kryptowalutowych, takich jak Ledger i Sorare, Macron dążył do wzmocnienia konkurencyjności Europy w metaverse, uzyskując technologiczną niezależność od amerykańskich i chińskich gigantów. Ponadto przyrzekł, że Francja z zadowoleniem przyjmie pomysł utworzenia "zdematerializowanego muzeum historii Francji poprzez cyfrową histografię".

Web 3: Szansa nie do przegapienia

W jednym z ostatnich wywiadów kandydat na prezydenta uznał Web 3 za szansę dla Europy na odzyskanie przewagi w dziedzinie technologii.

Mówiąc, że Francja była historycznie silnym graczem w grach cyfrowych, z licznymi talentami pracującymi w Metaverse i technologiach blockchain, Macron opowiedział się za ideałem zwanym "Europejskim Metaverse". Budując infrastrukturę technologiczną niezbędną dla Internetu nowej generacji, Europa mogłaby stać się głównym graczem w metaverse.

Prezydent zwrócił uwagę na potencjalne wady społeczne szybkiego przyswajania nowych technologii cyfrowych. Stwierdził, że choć Francja dysponuje zasobami i talentami niezbędnymi do stworzenia metaverse, tempo przyspieszenia technologicznego stanowi "poważną siłę odśrodkową" między tymi, którzy opanowali kody technologii cyfrowych, a tymi, którzy są z nich wykluczeni. Zwrócił się również do władz publicznych o opracowanie polityki zorientowanej na NFT dla organów regulacyjnych.

Metaverse ma ogromny potencjał w kulturze i rozrywce dzięki swoim zastosowaniom w muzyce, koncertach, wystawach sztuki itp. Nie możemy myśleć o naszej polityce kulturalnej bez tej rewolucji. Chciałbym, aby nasze główne instytucje kulturalne opracowały politykę NFT, na przykład poprzez promowanie, rozpowszechnianie i ochronę cyfrowych dzieł sztuki lub odmian ich fizycznych kolekcji.

Regulacje dotyczące kryptowalut

Ponieważ Parlament Europejski wykazał tendencję do zaostrzenia regulacji dotyczących aktywów cyfrowych, wprowadzając przepisy MiCA (Markets in Crypto Assets), Macron poparł taki ruch i powiedział, że nie wierzy, że sektor kryptowalut nie powinien być "samoregulowany".

Nie byłoby to ani zrównoważone, ani demokratyczne…Musimy teraz zapewnić jednolitość zasad na terytorium Europy, aby stworzyć jednolity rynek. Biorąc pod uwagę ten kontekst, jestem za szybkim postępem w pracach nad rozporządzeniem MiCA.

Przepisy MiCA mają na celu uregulowanie wszystkich walut cyfrowych, które nie są objęte istniejącymi regulacjami. Robert Ophèle, przewodniczący francuskiego finansowego organu regulacyjnego Autorité des Marchés Financiers (AMF), zaproponował wcześniej UE pilotażowy system dostosowany do sektora kryptowalut. Szef AMF zasugerował, że ściśle ograniczony reżim polityczny wypchnąłby firmy kryptowalutowe z UE - stanowisko to podziela również prezydent Francji.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star