Revolut opóźnia wydanie własnej kryptowaluty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 24 stycznia 2023
ikona autora biały
revolut cross river

Revolut, londyński challenger bank z siedzibą w Londynie, opóźnił uruchomienie swojej natywnej kryptowaluty o nazwie RevCoin. Financial News (FN) poinformował, że upadek giełdy kryptowalut FTX może być głównym powodem, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą.

Revolut opóźnia debiut RevCoin

Kryptowaluta miała ujrzeć światło dzienne pod koniec ubiegłego roku, ale plany Revoluta uległy zmianie. Przedłużająca się kryptowalutowa zima oraz kontrowersje wywołane upadkiem popularnych giełd cyfrowych aktywów bez wątpienia nie były dobrym momentem dla neobanku na wprowadzenie nowych produktów kryptowalutowych.

W rozmowie z FN, rzecznik Revolut powiedział, że firma obecnie ocenia warunki rynkowe i najlepszy czas na uruchomienie produktu w nadchodzących miesiącach.

Plany RevCoin zostały początkowo ujawnione w maju 2022 roku. Nik Storonsky, założyciel i dyrektor generalny w Revolut, zdradził wtedy, że RevCoin działałby jako token lojalnościowy, nagradzający najbardziej lojalnych i aktywnych użytkowników.

Token nie działałby jako stablecoin, ale miałby dynamiczną wartość opartą na popycie. W ten sposób stałby się dodatkową zachętą do korzystania z usług challenger banku.

Chociaż Revolut odłożył decyzję o uruchomieniu RevCoin ze względu na warunki rynkowe, firma twierdziła jeszcze w sierpniu, że chce wykorzystać zawirowania w sektorze i rozszerzyła swoją ofertę kryptowalutową, dodając 22 nowe tokeny. Tym samym zwiększyła ich łączną liczbę do 82.

Oczekiwanie na pierwszy zyskowny rok Revolut

W najbliższych tygodniach oczekuje się, że Revolut przedstawi swój pierwszy raport finansowy pokazujący dochód netto. Choć neobank wyceniany jest na 33 miliardy dolarów, jego dynamiczna ekspansja i konkurencyjne środowisko sprawiły, że w poprzednich latach notował straty finansowe.

Raport prezentujący dane za 2021 rok był najpierw zaplanowany na wrzesień, ale firma przesunęła datę publikacji na grudzień. Jednak na dwa dni przed terminem firma ponownie poinformowała, że przesuwa publikację raportu na 2023 rok.

Michael Bodansky, szef komunikacji korporacyjnej w Revolut, potwierdził wiadomość, o której jako pierwszy poinformował Alt Fi. "Tak, to prawda - zamierzamy ogłosić nasz rachunek w nowym roku" - powiedział Bodansky.

Revolut pokazał swoje ostatnie wyniki finansowe w czerwcu 2021 roku, raportując liczby z 2020 roku. Raport podkreślił, że przychody wzrosły o 57% do 261 milionów funtów w 2020 roku, podczas gdy skorygowane straty operacyjne do 122 milionów funtów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sztuczna inteligencja: ogromny trend technologiczny czy bańka?

Wprowadzenie ChatGPT przez OpenAI i związany z tym szum sprawiły, że generatywna AI znalazła się na radarze firm venture capital i technologicznych, które chcą zainwestować pieniądze w czasach kryzysu. Narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji OpenAI mogą pozornie robić wszystko, od pisania poezji i kodu po tworzenie dzieł sztuki. wywołało wiele emocji w tej dziedzinie. A zarówno […]

Revolut opóźnia wydanie własnej kryptowaluty

Revolut, londyński challenger bank z siedzibą w Londynie, opóźnił uruchomienie swojej natywnej kryptowaluty o nazwie RevCoin. Financial News (FN) poinformował, że upadek giełdy kryptowalut FTX może być głównym powodem, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą. Revolut opóźnia debiut RevCoin Kryptowaluta miała ujrzeć światło dzienne pod koniec ubiegłego roku, ale plany Revoluta uległy zmianie. Przedłużająca […]

Akcje Google (GOOGL)  - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Google (Alphabet) to amerykańska firma technologiczna, która zaczynała od produktów i usług w branży internetowej i oprogramowania komputerowego. Dziś jednak jej macki sięgają znacznie dalej i można ją nazwać gigantem technologicznym. Jest właścicielem wielu spółek zależnych, które zajmują się rozwojem sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, technologii chmury czy środków służących poprawie ludzkiego zdrowia. W 2009 roku […]

Tysiące użytkowników PayPal ofiarą wycieku danych

Konta 34 942 użytkowników PayPal zostały zhakowane między 2 a 6 grudnia 2022 roku przez nieuprawnione osoby poprzez atak typu credential stuffing. Hakerzy potencjalnie uzyskali dostęp do danych osobowych klientów, w tym ich imienia i nazwiska, adresu, daty urodzenia, numeru identyfikacji podatkowej i numeru ubezpieczenia społecznego. Ataki typu credential stuffing mają miejsce, gdy hakerzy próbują […]

Akcje Apple (AAPL) - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Na świecie jest ponad 600 milionów użytkowników Apple. Posiadają oni około 1,4 miliarda aktywnych urządzeń Apple (iPhone, iPad, iPod, Mac i inne). Same te liczby są niesamowite, a także stawiają Apple w czołówce najbardziej wartościowych firm na świecie (według magazynu Forbes). To oczywiście czyni firmę bardzo interesującą z perspektywy inwestowania w akcje. W tym obszernym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star