RockFlow pozyskał 10 mln USD w ramach finansowania Angel

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 maja 2022
ikona autora biały
anielska inwestycja

Aby powiększyć swój zespół i rozwijać produkty oparte na technologii, RockFlow, platforma inwestycyjna i finansowa, ogłosiła wczoraj, że pozyskała 10 milionów dolarów w ramach anielskiej rundy finansowania od BlueRun Ventures i innych prominentnych firm venture capital.

Założona w lipcu ubiegłego roku firma RockFlow powstała, aby stać się azjatyckim Robinhoodem, skupiającym się na inwestorach z pokolenia Gen Z. Dzięki wykorzystaniu innowacyjnych technologii, takich jak AI, RockFlow ma na celu ułatwienie młodym i początkującym inwestorom dokonywanie inwestycji. jeden z inwestorów RockFlow powiedział:

"=Nowe pokolenie będzie miało duży popyt na inwestycje i finansowanie, gdy dorośnie, ale produkty inwestycyjne na rynku są nadal bardzo tradycyjne i złożone, co stało się przeszkodą dla młodych ludzi w uczestniczeniu w nich. Wybuch Robinhooda podczas pandemii udowodnił potencjał rynku inwestycyjnego, dlatego jestem tak optymistycznie nastawiony do RockFlow.

Jak podaje RockFlow, firma planuje zmniejszyć bariery wejścia w świat inwestowania. Platforma RockFlow umożliwia uczestnikom inwestowanie w akcje w USA i Hong Kongu już od 1 USD.

Technologia

Założyciel RockFlow, Vakee Lai, podkreślił znaczenie technologii w branży usług finansowych i zauważył, że innowacyjne i wygodne produkty pozwalają nowym uczestnikom korzystać z rosnącego globalnego ekosystemu inwestycyjnego.

Niezależnie od tego, czy jest to inwestor wartościowy, czy ilościowy, każdy powinien mieć swoją preferowaną platformę brokerską i cieszyć się zabawą w inwestycyjnej krainie czarów.

Za pośrednictwem platformy RockFlow użytkownicy mogą inwestować w szeroką gamę aktywów finansowych, w tym akcje, kontrakty terminowe, forex, obligacje, udziały frakcyjne, fundusze ETF i fundusze inwestycyjne.

Mówiąc o pierwotnym zamiarze założenia RockFlow, Lai, który ma wieloletnie doświadczenie inwestycyjne, powiedział:

Bardzo lubię inwestować, więc chcę stworzyć inteligentny produkt i pozwolić większej liczbie ludzi doświadczyć radości z tego.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

GoCardless ogłasza plan przejęcia firmy Nordigen

GoCardless, jedna z wiodących międzynarodowych firm zajmujących się bezpośrednimi płatnościami bankowymi, ogłosiła niedawno swój plan przejęcia Nordigen, dostawcy usług otwartej bankowości typu freemium. Dzięki przejęciu, które ma zostać zamknięte jeszcze tego lata, GoCardless zamierza stać się znaczącą międzynarodową siecią płatności bankowych. Przejęcie pozwoli firmie zapewnić darmową łączność z otwartą bankowością na skalę. Od początku 2021 […]

Zelle - recenzja atrakcyjnej aplikacji

Mimo, że na rynku dostępnych jest wiele usług transferu peer-to-peer, to technologia Zelle jest najbardziej zintegrowana z bankami. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej usłudze i co musisz mieć na względzie podczas jej użytkowania, poniższy artykuł jest właśnie dla Ciebie. Zapraszamy do lektury.  Co to jest Zelle? Zelle to usługa przekazu pieniężnego typu peer-to-peer […]

Nubank - recenzja giganta z Ameryki Łacińskiej

Nubank jest największym bankiem cyfrowym na świecie i największą firmą zajmującą się technologią finansową w Ameryce Łacińskiej, z ponad 40 milionami klientów, głównie w Brazylii, ale także w Kolumbii i Meksyku. Wraz z upływem czasu, ten odnoszący sukcesy bank cyfrowy z Brazylii przekształcił się w największy fintech w Ameryce Łacińskiej. Nubank podejmuje wszelkie właściwe kroki, […]

Blockchainowa firma SETL została przejęta przez turecką firmę fintech Colendi

Blockchainowa firma SETL została przejęta przez turecką firmę fintech Colendi. Wiadomość została potwierdzona przez SETL za pośrednictwem Twittera. Z radością ogłaszamy, że platforma usług finansowych Colendi przejmuje SETL. Zachowamy naszą znaczącą rolę w RegFi, ponieważ rozpoczynamy nasze przedsięwzięcie w przestrzeni DeFi z rozwojem publicznego blockchaina. Transakcja połączyłaby dwie firmy, które do tej pory działały w […]

Wirex wznawia usługi w Wielkiej Brytanii po "konstruktywnym dialogu" z FCA

Wirex, globalna cyfrowa platforma płatnicza, ogłosiła w czwartek, że wznawia świadczenie usług w Wielkiej Brytanii. Dostawca płatności cyfrowych powiedział, że decyzję podjął po "konstruktywnym dialogu" z Financial Conduct Authority (FCA), brytyjskim organem nadzorującym branżę finansową. Decyzja ta została podjęta kilka tygodni po tym, jak Wirex ogłosił, że uczynił swój nie-kustodialny portfel bardziej przystępnym dla użytkowników […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star