Shutterstock rozpocznie sprzedaż zdjęć generowanych przez sztuczną inteligencję

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 października 2022
ikona autora biały
shutterstock ai

Bank zdjęć Shutterstock rozszerzył swoje partnerstwo z laboratorium AI OpenAI, aby sprzedawać zdjęcia stockowe wygenerowane przez model DALL-E 2.

Użytkownicy będą mogli stworzyć obraz bezpośrednio w serwisie. Póki co nie znamy jednak kosztów prac wygenerowanych przez sztuczną inteligencję.

Shutterstock uruchomi również fundusz Contributor Fund. Ma on na celu zadośćuczynienie artystom, których prace zostały wykorzystane do trenowania modelu AI. Środki będą dopisywane co pół roku. Wysokość rekompensaty zostanie ogłoszona bliżej integracji narzędzia z Shutterstock.

Fotobank zabroni również sprzedaży zdjęć stworzonych przez inne generatory. Dyrektor generalny Shutterstock Paul Hennessy powiedział:

Uznajemy, że naszą wielką odpowiedzialnością jest przyjęcie tej ewolucji i zapewnienie, że technologie generatywne, które napędzają innowacje, są oparte na etycznych praktykach.

Szef OpenAI Sam Altman powiedział, że sztuczna inteligencja staje się integralną częścią twórczości i przepływu pracy artystów.

Integracja DALL-E 2 z fotostockiem ma ruszyć "w najbliższych miesiącach".

Współpraca Shutterstock i OpenAI

Shutterstock i OpenAI współpracują ze sobą od 2021 roku. Bank zdjęć sprzedawał obrazki i metadane do laboratorium AI, aby pomóc w budowie DALL-E.

Wcześniej Shutterstock zaczął usuwać zdjęcia stworzone przez sztuczną inteligencję. Wówczas firma nie skomentowała sytuacji, choć umowa z użytkownikiem nie zabraniała zamieszczania takich treści.

We wrześniu Getty Images zakazało umieszczania na platformie treści generowanych przez AI. Firma przypisała to ryzyku związanemu z naruszeniem praw autorskich. W październiku OpenAI otworzyło DALL-E 2 dla wszystkich bez listy oczekujących.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star