SoFi przejmie firmę Technisys za 1 miliard dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 lutego 2022
ikona autora biały
sofi

SoFi Technologies Inc, amerykańska firma zajmująca się finansami osobistymi online z siedzibą w San Francisco, ogłosiła dzisiaj zawarcie ostatecznej umowy w sprawie połączenia w celu zakupu Technisys, twórcy oprogramowania bankowego z siedzibą w Miami.

Anthony Noto, dyrektor generalny SoFi, ujawnił, że postanowił dokonać transakcji w celu przekształcenia dawnego pożyczkodawcy studenckiego.

W rezultacie, SoFi kupuje Technisys za około 1,1 miliarda dolarów. Transakcja, która stanowi około 10% wartości rynkowej SoFi, ma dać firmie kontrolę nad platformą Technisys i technologią back-end wykorzystywaną do śledzenia depozytów klientów, zarządzania kontami użytkowników i zasilania aplikacji bankowych.

Sofi szacuje, że przejęcie Technisys przyniesie do 800 milionów dolarów dodatkowych przychodów do 2025 roku. Noto rozwinął się na temat przejęcia:

Technisys zbudował atrakcyjny, szybko rozwijający się biznes z unikalną i decydującą strategiczną technologią, której wszystkie wiodące firmy świadczące usługi finansowe będą potrzebować, aby dotrzymać kroku cyfrowym innowacjom. Przejęcie Technisys jest niezbędnym elementem budowy w dostarczaniu naszego skoncentrowanego na członkach, cyfrowego doświadczenia "one-stop-shop" dla członków SoFi i naszych partnerów poprzez Galileo, naszego dostawcę usług w chmurze fintech.

Wysiłki mające na celu przyspieszenie rozwoju biznesu

SoFi niedawno przyjęła strategie zawierania transakcji, aby wyjść poza swoje korzenie jako pożyczkodawca, który skupiał się na refinansowaniu długów studenckich. Cyfrowa firma zajmująca się finansami osobistymi ma plany przyspieszenia ekspansji swoich operacji biznesowych w przyszłości.

W zeszłym miesiącu SoFi stało się bankiem, gdy sfinalizowało przejęcie banku Golden Pacific z siedzibą w Kalifornii. Dzięki przejęciu SoFi uzyskało zgodę od organów regulacyjnych na prowadzenie działalności jako bank krajowy.

W ramach starań o uzyskanie krajowej karty bankowej, SoFi ogłosiła w zeszłym roku ostateczną umowę zakupu Golden Pacific Bancorp.

Zakup banku Golden Pacific zapewnił SoFi niesamowity przełom i zwiększył jej zdolność do pomagania jeszcze większej liczbie osób w prawidłowym zarządzaniu pieniędzmi i realizacji marzeń. Posiadając status banku krajowego, SoFi będzie w stanie udzielać pożyczek na bardziej konkurencyjnych stopach procentowych i zapewnić swoim członkom wysokie oprocentowanie czeków i oszczędności. Firma będzie również w stanie poprawić swoje produkty i usługi finansowe, aby zapewnić, że skutecznie zaspokajają potrzeby swoich członków, partnerów biznesowych i społeczności w całym kraju, jednocześnie nadal utrzymując wysokie standardy regulacyjne i zgodność z przepisami.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star