SoFi przejmie firmę Technisys za 1 miliard dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 lutego 2022
ikona autora biały
sofi

SoFi Technologies Inc, amerykańska firma zajmująca się finansami osobistymi online z siedzibą w San Francisco, ogłosiła dzisiaj zawarcie ostatecznej umowy w sprawie połączenia w celu zakupu Technisys, twórcy oprogramowania bankowego z siedzibą w Miami.

Anthony Noto, dyrektor generalny SoFi, ujawnił, że postanowił dokonać transakcji w celu przekształcenia dawnego pożyczkodawcy studenckiego.

W rezultacie, SoFi kupuje Technisys za około 1,1 miliarda dolarów. Transakcja, która stanowi około 10% wartości rynkowej SoFi, ma dać firmie kontrolę nad platformą Technisys i technologią back-end wykorzystywaną do śledzenia depozytów klientów, zarządzania kontami użytkowników i zasilania aplikacji bankowych.

Sofi szacuje, że przejęcie Technisys przyniesie do 800 milionów dolarów dodatkowych przychodów do 2025 roku. Noto rozwinął się na temat przejęcia:

Technisys zbudował atrakcyjny, szybko rozwijający się biznes z unikalną i decydującą strategiczną technologią, której wszystkie wiodące firmy świadczące usługi finansowe będą potrzebować, aby dotrzymać kroku cyfrowym innowacjom. Przejęcie Technisys jest niezbędnym elementem budowy w dostarczaniu naszego skoncentrowanego na członkach, cyfrowego doświadczenia "one-stop-shop" dla członków SoFi i naszych partnerów poprzez Galileo, naszego dostawcę usług w chmurze fintech.

Wysiłki mające na celu przyspieszenie rozwoju biznesu

SoFi niedawno przyjęła strategie zawierania transakcji, aby wyjść poza swoje korzenie jako pożyczkodawca, który skupiał się na refinansowaniu długów studenckich. Cyfrowa firma zajmująca się finansami osobistymi ma plany przyspieszenia ekspansji swoich operacji biznesowych w przyszłości.

W zeszłym miesiącu SoFi stało się bankiem, gdy sfinalizowało przejęcie banku Golden Pacific z siedzibą w Kalifornii. Dzięki przejęciu SoFi uzyskało zgodę od organów regulacyjnych na prowadzenie działalności jako bank krajowy.

W ramach starań o uzyskanie krajowej karty bankowej, SoFi ogłosiła w zeszłym roku ostateczną umowę zakupu Golden Pacific Bancorp.

Zakup banku Golden Pacific zapewnił SoFi niesamowity przełom i zwiększył jej zdolność do pomagania jeszcze większej liczbie osób w prawidłowym zarządzaniu pieniędzmi i realizacji marzeń. Posiadając status banku krajowego, SoFi będzie w stanie udzielać pożyczek na bardziej konkurencyjnych stopach procentowych i zapewnić swoim członkom wysokie oprocentowanie czeków i oszczędności. Firma będzie również w stanie poprawić swoje produkty i usługi finansowe, aby zapewnić, że skutecznie zaspokajają potrzeby swoich członków, partnerów biznesowych i społeczności w całym kraju, jednocześnie nadal utrzymując wysokie standardy regulacyjne i zgodność z przepisami.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Revolut stworzy kryptowalutowy hub na Cyprze

Firma fintech Revolut rozpoczęła tworzenie nowego hubu kryptowalutowego na Cyprze, aby dostosować się do zasad lokalnego regulatora CySEC. Informacje o tym pojawiają się w lokalnych mediach. Hub pozwoli systemowi płatności na przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych w UE. Przedstawiciele Revolut powiedzieli, że wspierają ścisłe środki ochrony klienta zaproponowane przez CySEC, aby zapobiec wszelkim rodzajom nadużyć na rynku […]

Chińscy giganci technologiczni przekazali władzom dane o algorytmach

Chińscy giganci technologiczni podzielili się szczegółami swoich algorytmów z regulatorami tego kraju. Informację na ten temat podał serwis CNBC. Chińska Administracja ds. Cyberprzestrzeni (CAC) opublikowała listę 30 algorytmów wraz z krótkim opisem ich przeznaczenia od firm, w tym opracowań gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Tencent. Według dokumentu algorytm firmy ByteDance dla chińskiej wersji TikTok […]

Hyundai utworzy instytut sztucznej inteligencji i robotyki

Hyundai ogłosił utworzenie fundacji Boston Dynamics AI Institute, która ma promować badania nad sztuczną inteligencją i robotyką. We are launching the @BostonDynamics AI institute to recruit talents in diverse areas such as #ArtificialIntelligence and robotics research through e.g. partnerships with universities. Learn more: https://t.co/gQpkX6NEA7 #HyundaiXbostondynamics pic.twitter.com/cmbJNIY3GS — Hyundai Worldwide (@Hyundai_Global) August 12, 2022 Organizacją pokieruje […]

Revolut uruchomi krypto usługi na Cyprze

Firma fintech Revolut otrzymała pozwolenie od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CYSEC) na oferowanie usług kryptowalutowych w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Informację na ten temat podał serwis CoinDesk. Dostęp do produktów firmy będzie miało 17 mln klientów w EOG. Według Revolut, wybór jurysdykcji jest podyktowany głębokim reżimem regulacyjnym. Wyspiarski stan wcześniej przyciągnął kryptokompanie takie […]

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star