Starling Bank dokonuje pierwszej akwizycji wartej 50 mln funtów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 30 lipca 2021
ikona autora biały
starling akwizycja fleet

Starling Bank zgodził się przejąć specjalistycznego pożyczkodawcę hipotecznego Fleet, w transakcji o wartości 50 mln funtów. Jest to pierwsza akwizycja firmy w ramach nowej strategii.

Fleet Mortgages z siedzibą w Hampshire, który zarządza kredytami hipotecznymi o wartości 1,75 mld funtów, połączy siły ze Starling Bank jeszcze w tym roku.

Starling planuje być wyłącznym fundatorem wszystkich przyszłych pożyczek, podczas gdy Fleet będzie miał dostęp do bazy depozytowej Starling w celu udzielania pożyczek. Codzienna działalność firmy i jej zespół zarządzający pozostaną bez zmian - poinformowały firmy w oświadczeniu z 26 lipca.

Zwiększenie akwizycji jako sposób na wzmocnienie bilansu

Ogłoszenie to pojawia się w momencie, gdy Starling rozwija swoją strategię jako dochodowy biznes, z szefową Anne Boden nakreślającą plany zwiększenia liczby akwizycji jako sposobu na wzmocnienie bilansu.

Depozyty klientów Starling osiągnęły 2,3 mld funtów na rachunkach detalicznych w marcu tego roku, podczas gdy roczne straty banku wyniosły 31,5 mln funtów. Starling jest rentowny w ujęciu miesięcznym od października ubiegłego roku. Boden powiedziała:

Przejęcie Fleet Mortgages jest początkiem naszego ruchu w kierunku kredytów hipotecznych jako klasy aktywów i opiera się na szeregu umó które realizujemy z wiodącymi kredytodawcami pozabankowymi. Istniejący zespół zarządzający Fleet pozostanie na swoim miejscu, a Fleet będzie nadal działać jako samodzielna firma, zachowując swoją oryginalną nazwę i markę. Kupujemy Fleet, ponieważ jest ona bardzo dobra w tym, co robi, a nie dlatego, że chcemy to zmienić.

Starling powiedział, że zakup jest częścią szerszego planu rozszerzenia działalności kredytowej w banku w ramach umów typu forward-flow, organicznego kredytowania i dodatkowej działalności M&A.

Fleet od momentu założenia w 2014 roku posiada 2,3 mld funtów w kredytach hipotecznych. Firma powiedziała, że doświadczyła zerowych strat kredytowych, jednocześnie księgując półroczny zysk w wysokości 4 mln funtów.

Fleet specjalizuje się w kredytach hipotecznych dla profesjonalnych i półprofesjonalnych właścicieli nieruchomości, inwestujących w mieszkania pod wynajem. Firma sprzedaje swoje produkty wyłącznie poprzez kanały dystrybucji doradców hipotecznych. Szef Fleet Bob Young powiedział:

Jesteśmy bardzo zadowoleni z ogłoszenia przejęcia działalności przez Starling Bank, które przyniesie znaczące korzyści dla firmy, naszych partnerów pośredniczących i ich klientów wynajmujących. Z pewnością czekają nas ekscytujące czasy.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Revolut stworzy kryptowalutowy hub na Cyprze

Firma fintech Revolut rozpoczęła tworzenie nowego hubu kryptowalutowego na Cyprze, aby dostosować się do zasad lokalnego regulatora CySEC. Informacje o tym pojawiają się w lokalnych mediach. Hub pozwoli systemowi płatności na przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych w UE. Przedstawiciele Revolut powiedzieli, że wspierają ścisłe środki ochrony klienta zaproponowane przez CySEC, aby zapobiec wszelkim rodzajom nadużyć na rynku […]

Chińscy giganci technologiczni przekazali władzom dane o algorytmach

Chińscy giganci technologiczni podzielili się szczegółami swoich algorytmów z regulatorami tego kraju. Informację na ten temat podał serwis CNBC. Chińska Administracja ds. Cyberprzestrzeni (CAC) opublikowała listę 30 algorytmów wraz z krótkim opisem ich przeznaczenia od firm, w tym opracowań gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Tencent. Według dokumentu algorytm firmy ByteDance dla chińskiej wersji TikTok […]

Hyundai utworzy instytut sztucznej inteligencji i robotyki

Hyundai ogłosił utworzenie fundacji Boston Dynamics AI Institute, która ma promować badania nad sztuczną inteligencją i robotyką. We are launching the @BostonDynamics AI institute to recruit talents in diverse areas such as #ArtificialIntelligence and robotics research through e.g. partnerships with universities. Learn more: https://t.co/gQpkX6NEA7 #HyundaiXbostondynamics pic.twitter.com/cmbJNIY3GS — Hyundai Worldwide (@Hyundai_Global) August 12, 2022 Organizacją pokieruje […]

Revolut uruchomi krypto usługi na Cyprze

Firma fintech Revolut otrzymała pozwolenie od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CYSEC) na oferowanie usług kryptowalutowych w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Informację na ten temat podał serwis CoinDesk. Dostęp do produktów firmy będzie miało 17 mln klientów w EOG. Według Revolut, wybór jurysdykcji jest podyktowany głębokim reżimem regulacyjnym. Wyspiarski stan wcześniej przyciągnął kryptokompanie takie […]

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star