Starling Bank dokonuje pierwszej akwizycji wartej 50 mln funtów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 30 lipca 2021
ikona autora biały
starling akwizycja fleet

Starling Bank zgodził się przejąć specjalistycznego pożyczkodawcę hipotecznego Fleet, w transakcji o wartości 50 mln funtów. Jest to pierwsza akwizycja firmy w ramach nowej strategii.

Fleet Mortgages z siedzibą w Hampshire, który zarządza kredytami hipotecznymi o wartości 1,75 mld funtów, połączy siły ze Starling Bank jeszcze w tym roku.

Starling planuje być wyłącznym fundatorem wszystkich przyszłych pożyczek, podczas gdy Fleet będzie miał dostęp do bazy depozytowej Starling w celu udzielania pożyczek. Codzienna działalność firmy i jej zespół zarządzający pozostaną bez zmian - poinformowały firmy w oświadczeniu z 26 lipca.

Zwiększenie akwizycji jako sposób na wzmocnienie bilansu

Ogłoszenie to pojawia się w momencie, gdy Starling rozwija swoją strategię jako dochodowy biznes, z szefową Anne Boden nakreślającą plany zwiększenia liczby akwizycji jako sposobu na wzmocnienie bilansu.

Depozyty klientów Starling osiągnęły 2,3 mld funtów na rachunkach detalicznych w marcu tego roku, podczas gdy roczne straty banku wyniosły 31,5 mln funtów. Starling jest rentowny w ujęciu miesięcznym od października ubiegłego roku. Boden powiedziała:

Przejęcie Fleet Mortgages jest początkiem naszego ruchu w kierunku kredytów hipotecznych jako klasy aktywów i opiera się na szeregu umó które realizujemy z wiodącymi kredytodawcami pozabankowymi. Istniejący zespół zarządzający Fleet pozostanie na swoim miejscu, a Fleet będzie nadal działać jako samodzielna firma, zachowując swoją oryginalną nazwę i markę. Kupujemy Fleet, ponieważ jest ona bardzo dobra w tym, co robi, a nie dlatego, że chcemy to zmienić.

Starling powiedział, że zakup jest częścią szerszego planu rozszerzenia działalności kredytowej w banku w ramach umów typu forward-flow, organicznego kredytowania i dodatkowej działalności M&A.

Fleet od momentu założenia w 2014 roku posiada 2,3 mld funtów w kredytach hipotecznych. Firma powiedziała, że doświadczyła zerowych strat kredytowych, jednocześnie księgując półroczny zysk w wysokości 4 mln funtów.

Fleet specjalizuje się w kredytach hipotecznych dla profesjonalnych i półprofesjonalnych właścicieli nieruchomości, inwestujących w mieszkania pod wynajem. Firma sprzedaje swoje produkty wyłącznie poprzez kanały dystrybucji doradców hipotecznych. Szef Fleet Bob Young powiedział:

Jesteśmy bardzo zadowoleni z ogłoszenia przejęcia działalności przez Starling Bank, które przyniesie znaczące korzyści dla firmy, naszych partnerów pośredniczących i ich klientów wynajmujących. Z pewnością czekają nas ekscytujące czasy.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star