USA reguluje technologię nadzoru i algorytmy

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 12 sierpnia 2022
ikona autora biały
usa

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) rozpoczęła procedurę mającą na celu uregulowanie technologii nadzoru, algorytmów i bezpieczeństwa danych.

Agencja opublikowała wstępne zawiadomienie o proponowanych przepisach. Urzędnicy poprosili społeczeństwo o komentarze na temat komercyjnego nadzoru i metod zbierania danych.

FTC twierdzi, że chce nie tylko zrozumieć zalety i wady technologii, ale także zmierzyć zainteresowanie nadchodzącym rozporządzeniem.

Wniosek agencji dotyka również konkretnych kwestii, takich jak surveillance bias i błędy algorytmiczne. Regulatorzy chcą również wiedzieć, czy istniejące praktyki w zakresie bezpieczeństwa danych są szkodliwe dla dzieci.

Agencja uważa, że posiadanie wspólnych zasad pomogłoby chronić ofiary hakerstwa i inwigilacji przed niewłaściwymi działaniami i zapewniłoby bardziej spójne podejście do spraw.

FTC przeprowadzi publiczne przesłuchanie w dniu 8 września. Wcześniej agencja spodziewa się otrzymać komentarze i sugestie od społeczeństwa.

Przypomnijmy, że w lutym amerykańscy senatorowie zaproponowali uregulowanie algorytmów rekomendacji w serwisach społecznościowych.

W tym samym miesiącu kongresmeni wprowadzili zaktualizowaną ustawę regulującą dyskryminujące AI w takich dziedzinach jak finanse, opieka zdrowotna, mieszkalnictwo i edukacja.

W styczniu w amerykańskiej Izbie Reprezentantów pojawiła się propozycja, aby zakazać spersonalizowanych reklam internetowych na platformach takich jak Facebook i Google.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Biały Dom przedstawia niewiążącą Ustawę o Prawach Sztucznej Inteligencji

Biuro Polityki Naukowej i Technologicznej Białego Domu (OSTP) opublikowało projekt AI Bill of Rights mający na celu "ochronę amerykańskiego społeczeństwa". Informacje na ten temat podaje Engadget. Według informacji prasowej, dokument opowiada się za pięcioma zasadami: Bezpieczeństwo i wydajność systemów; algorytmiczne zabezpieczenie przed dyskryminacją; prywatność danych; zgłoszenie i wyjaśnienie celu stosowania systemów AI; alternatywy dla człowieka, […]

Algorytmy Facebooka oskarżone o "przyczynianie się" do ludobójstwa w Birmie

W 2017 roku algorytmy generowania treści przez Facebooka "bezpośrednio przyczyniły się do morderstw i innych okrucieństw" popełnianych przez wojsko Myanmaru wobec muzułmańskiej mniejszości Rohingya. Tak wynika z dochodzenia przeprowadzonego przez Amnesty International. W 74-stronicowym raporcie działacze praw człowieka wymienili naruszenia praw Rohingya w ciągu ostatnich pięciu lat wśród systematycznych prześladowań i apartheidu. Od 2017 roku […]

Pekin wymaga od kierowców autobusów noszenia bransoletek "nastroju"

Władze Pekinu wprowadziły obowiązek noszenia przez kierowców autobusów dalekobieżnych elektronicznych bransoletek z technologią rozpoznawania emocji, aby monitorować ich stan skupienia. Informację na ten temat podał dziennik "South China Morning Post". Inicjatorem tego posunięcia jest Beijing State Public Transport Holding Group. Ma ono na celu zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom. Władze wydały około 1800 opasek kierowcom autobusów na […]

Revolut dodaje 29 kryptowalut dla klientów z USA

Firma fintech Revolut ogłosiła dodanie 29 nowych kryptowalut dla klientów z USA. Takie informacje podaje The Block. Wśród nowych tokenów znalazły się m.in. Dogecoin, Solana, Avalanche i Shiba Inu. Pełna lista nie została sprecyzowana. Niektóre kryptowaluty wymagają zgody NYDFS. Inicjatywa ta była częścią programu rozszerzenia usług związanych z aktywami cyfrowymi. W przyszłości przewidywane jest dodanie […]

Nvidia prezentuje nowe chipy i usługi AI

Nvidia na konferencji GTC 2022 zaprezentowała procesory do przetwarzania zadań związanych ze sztuczną inteligencją, a także szereg usług dla deweloperów. CEO firmy Techgiant, Jensen Huang, zademonstrował nową generację kart graficznych z serii GeForce RTX 40. Akceleratory oparte są na architekturze Ada Lovelace i reprezentowane są przez dwa modele: RTX 4090 i RTX 4080 w dwóch […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star