USA reguluje technologię nadzoru i algorytmy

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 12 sierpnia 2022
ikona autora biały
usa

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) rozpoczęła procedurę mającą na celu uregulowanie technologii nadzoru, algorytmów i bezpieczeństwa danych.

Agencja opublikowała wstępne zawiadomienie o proponowanych przepisach. Urzędnicy poprosili społeczeństwo o komentarze na temat komercyjnego nadzoru i metod zbierania danych.

FTC twierdzi, że chce nie tylko zrozumieć zalety i wady technologii, ale także zmierzyć zainteresowanie nadchodzącym rozporządzeniem.

Wniosek agencji dotyka również konkretnych kwestii, takich jak surveillance bias i błędy algorytmiczne. Regulatorzy chcą również wiedzieć, czy istniejące praktyki w zakresie bezpieczeństwa danych są szkodliwe dla dzieci.

Agencja uważa, że posiadanie wspólnych zasad pomogłoby chronić ofiary hakerstwa i inwigilacji przed niewłaściwymi działaniami i zapewniłoby bardziej spójne podejście do spraw.

FTC przeprowadzi publiczne przesłuchanie w dniu 8 września. Wcześniej agencja spodziewa się otrzymać komentarze i sugestie od społeczeństwa.

Przypomnijmy, że w lutym amerykańscy senatorowie zaproponowali uregulowanie algorytmów rekomendacji w serwisach społecznościowych.

W tym samym miesiącu kongresmeni wprowadzili zaktualizowaną ustawę regulującą dyskryminujące AI w takich dziedzinach jak finanse, opieka zdrowotna, mieszkalnictwo i edukacja.

W styczniu w amerykańskiej Izbie Reprezentantów pojawiła się propozycja, aby zakazać spersonalizowanych reklam internetowych na platformach takich jak Facebook i Google.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sztuczna inteligencja: ogromny trend technologiczny czy bańka?

Wprowadzenie ChatGPT przez OpenAI i związany z tym szum sprawiły, że generatywna AI znalazła się na radarze firm venture capital i technologicznych, które chcą zainwestować pieniądze w czasach kryzysu. Narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji OpenAI mogą pozornie robić wszystko, od pisania poezji i kodu po tworzenie dzieł sztuki. wywołało wiele emocji w tej dziedzinie. A zarówno […]

Revolut opóźnia wydanie własnej kryptowaluty

Revolut, londyński challenger bank z siedzibą w Londynie, opóźnił uruchomienie swojej natywnej kryptowaluty o nazwie RevCoin. Financial News (FN) poinformował, że upadek giełdy kryptowalut FTX może być głównym powodem, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą. Revolut opóźnia debiut RevCoin Kryptowaluta miała ujrzeć światło dzienne pod koniec ubiegłego roku, ale plany Revoluta uległy zmianie. Przedłużająca […]

Akcje Google (GOOGL)  - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Google (Alphabet) to amerykańska firma technologiczna, która zaczynała od produktów i usług w branży internetowej i oprogramowania komputerowego. Dziś jednak jej macki sięgają znacznie dalej i można ją nazwać gigantem technologicznym. Jest właścicielem wielu spółek zależnych, które zajmują się rozwojem sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, technologii chmury czy środków służących poprawie ludzkiego zdrowia. W 2009 roku […]

Tysiące użytkowników PayPal ofiarą wycieku danych

Konta 34 942 użytkowników PayPal zostały zhakowane między 2 a 6 grudnia 2022 roku przez nieuprawnione osoby poprzez atak typu credential stuffing. Hakerzy potencjalnie uzyskali dostęp do danych osobowych klientów, w tym ich imienia i nazwiska, adresu, daty urodzenia, numeru identyfikacji podatkowej i numeru ubezpieczenia społecznego. Ataki typu credential stuffing mają miejsce, gdy hakerzy próbują […]

Akcje Apple (AAPL) - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Na świecie jest ponad 600 milionów użytkowników Apple. Posiadają oni około 1,4 miliarda aktywnych urządzeń Apple (iPhone, iPad, iPod, Mac i inne). Same te liczby są niesamowite, a także stawiają Apple w czołówce najbardziej wartościowych firm na świecie (według magazynu Forbes). To oczywiście czyni firmę bardzo interesującą z perspektywy inwestowania w akcje. W tym obszernym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star