Wise planuje zwiększyć zatrudnienie w singapurskim oddziale firmy do 150 osób

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 lutego 2022
ikona autora biały
wise transferwise

Wise, popularna brytyjska firma fintech, znana wcześniej jako TransferWise, ogłosiła dziś plany zatrudnienia 150 pracowników, którzy jeszcze w tym roku zasilą jej biuro w Singapurze. Liczba ta prawie podwaja jej obecną liczbę pracowników w tym regionie.

Aktualnie, Wise twierdzi, że ma ponad 200 pracowników pracujących w biurze w Singapurze. Firma niedawno przeniosła się do większej powierzchni biurowej w kraju, który firma uważa za swój ośrodek w regionie Azji i Pacyfiku.

Wise stwierdził, że nowi pracownicy zostaną zatrudnieni w takich działach jak rozwój produktu, inżynieria, płatności, zgodność, projektowanie i analityka.

Zatrudnienie jest uważane za ważne, ponieważ będzie napędzać rozwój produktów i ekspansję firmy w regionie Azji i Pacyfiku oraz na całym świecie.

Kristo Käärmann, dyrektor generalny i założyciel Wise, powiedział:

Przeszliśmy długą drogę od jednoosobowego biura, którym byliśmy, gdy po raz pierwszy wystartowaliśmy [w] kraju 5 lat temu. Od tego czasu nasze biuro w Singapurze stało się dla nas kluczowym ośrodkiem i jestem zachwycony postępami, jakie poczyniliśmy w obsłudze naszych klientów zarówno tutaj w Singapurze, jak i w całym regionie. Jako nasze centrum w regionie Azji, Australii i Oceanii (APAC), Singapur stanowi dla nas ważną bazę, ponieważ nadal inwestujemy w urzeczywistnienie naszej misji, aby pieniądze pracowały bez granic, dla większej liczby osób i firm tutaj i na całym świecie.

Tymczasem Jacqueline Poh, dyrektor zarządzający Singapore Economic Development Board, dodał:

Hub stworzy ekscytujące możliwości zatrudnienia w Singapurze i jest świadectwem naszej reputacji jako strategicznego hubu.

Rozwijanie mobilnych usług finansowych dla osób nieubankowionych

Wise rozwija swoją działalność w celu zapewnienia łatwego i szybkiego dostępu do usług finansowych przy niskich opłatach transakcyjnych. W listopadzie ubiegłego roku, firma nawiązała współpracę z Fruugo, transgranicznym rynkiem e-commerce, aby umożliwić sprzedawcom Fruugo korzystanie z danych konta Wise Business w celu otrzymywania płatności w wielu walutach, takich jak dolar amerykański, dolar australijski, dolar singapurski, euro, funt brytyjski, między innymi.

W lutym ubiegłego roku, firma zmieniła nazwę na "Wise", aby rozszerzyć swoje usługi poza przekazy pieniężne. W tym czasie Kristo Käärmann, współzałożyciel i dyrektor generalny stwierdził:

Nasi klienci potrzebują nas teraz do czegoś więcej niż transfery pieniężne.

Założona w 2010 roku firma Wise zyskała popularność dzięki dostarczaniu klientom detalicznym kursów walutowych na średnim poziomie rynkowym, oprócz niewielkich opłat transakcyjnych. Firma bezpośrednio rzuca wyzwanie dominacji tradycyjnych banków i innych uznanych platform przekazów pieniężnych, które pobierają duże ogromne prowizje.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]

Co to jest phishing i jak się przed nim uchronić?

Takie działanie polega na wysyłaniu przez osoby atakujące złośliwych e-maili, których celem jest częstokroć wyłudzenie informacji. Niejednokrotnie zależy im na skłonieniu użytkowników do ujawnienia danych finansowych, uwierzytelniających w rozmaitych systemach lub innych poufnych. Phishing jest przykładem socjotechniki - czyli zbioru technik, które oszuści wykorzystują do manipulowania ludzkim zachowaniem. Obejmują fałszerstwo, przeinaczanie i kłamstwo - wszystkie […]

USA reguluje technologię nadzoru i algorytmy

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) rozpoczęła procedurę mającą na celu uregulowanie technologii nadzoru, algorytmów i bezpieczeństwa danych. #BREAKING: @FTC explores rules cracking down on commercial surveillance and lax data security practices: https://t.co/xnYlPO2dFJ #privacy /1 — FTC (@FTC) August 11, 2022 Agencja opublikowała wstępne zawiadomienie o proponowanych przepisach. Urzędnicy poprosili społeczeństwo o komentarze na temat komercyjnego […]

Współpraca Wise z Plaid daje klientom dostęp do 6000 aplikacji w USA

Wise zawarł umowę open finance z Plaid, aby dać swoim 13 milionom klientów dostęp do tysięcy aplikacji. Z pomocą narzędzia Plaid Core Exchange, klienci są teraz w stanie bezpośrednio połączyć swoje amerykańskie konta Wise z ponad 6000 aplikacji, w tym Venmo, Robinhood, Truebill i Chime. Partnerstwo pozwoli klientom Wise na "wygodne i bezpieczne" przenoszenie pieniędzy […]

Czym jest Rynek Niedźwiedzia i Rynek Byka?

Jeśli chodzi o giełdę, istnieją dwa charakterystyczne wyrazy, które należy wziąć pod uwagę: byk i niedźwiedź. W języku parkietu rynek niedźwiedzia oznacza, że akcje spadają o 20% lub więcej, natomiast hossa (byk) sygnalizuje, że wartości aktywów znacznie wzrastają. Oba te zjawiska są częścią cyklu życia giełdowego, bowiem każdy z nas będzie miał swój udział w […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star