Wise przyjmuje Terri Duhon do zarządu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 grudnia 2021
ikona autora biały
wise transferwise

Firma Wise ogłosiła dziś powołanie Terri Duhon, wiodącego członka kadry kierowniczej z bogatym doświadczeniem w międzynarodowym sektorze korporacyjnym, na nowego Niezależnego Dyrektora Niewykonawczego.

Duhon, która obecnie pełni funkcję niewykonawczą w Morgan Stanely, ułatwi globalną ekspansję Wise. Według dostawcy usług finansowych, jej dołączenie do zarządu firmy pomoże Wise w realizacji jej głównej misji.

W 2022 roku, Wise planuje zatrudnić około 1000 osób, aby przyspieszyć swój rozwój. W ciągu najbliższych kilku lat, firma zamierza nawiązać współpracę z wiodącymi globalnymi firmami finansowymi, aby rozszerzyć swoje produkty i usługi na różne regiony.

Głębokie doświadczenie Duhon w sektorze usług finansowych będzie wsparciem dla Komitetu Audytu i Ryzyka firmy. Wcześniej Duhon spędziła kilka lat w Zarządzie brytyjskiego systemu płatniczego CHAPS. Nowopowołana dyrektor powiedziała:

W ciągu ostatniej dekady zmieniła się sama natura usług finansowych, a firma Wise stała na czele tej rewolucji. Wise fundamentalnie zmieniła sposób, w jaki pieniądze przepływają przez granice i udostępniła bankowość międzynarodową ludziom na całym świecie, wyrównując szanse. Ich przejrzystość i zaangażowanie w integrację finansową jest celem, który podzielam. Cieszę się, że mogę dołączyć do zespołu Wise i przyczynić się do realizacji ich misji.

Jeśli chodzi o liczby finansowe, Wise odnotował stały wzrost przychodów w 2021 roku. W pierwszej połowie roku fiskalnego 2022 (H1 FY22) przychody firmy osiągnęły 256,3 mln funtów, w porównaniu do 192,2 mln funtów w tym samym okresie ubiegłego roku.

Integracja finansowa

W ogłoszeniu, Kristo Kaarmann, współzałożyciel Wise, podkreślił znaczenie kobiet liderów w globalnym sektorze finansowym. Kaarmann powiedział:

Terri jest również orędowniczką spraw wykraczających poza finanse, zachęcając kobiety do obejmowania stanowisk w zarządach i przemawiając do studentów na całym świecie, aby zachęcać do edukacji finansowej, integracji i niezależności. Cieszę się, że podzieli się z nami swoimi doświadczeniami i pomoże nam zbliżyć się do zrównoważonego pod względem płci Zarządu.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Revolut stworzy kryptowalutowy hub na Cyprze

Firma fintech Revolut rozpoczęła tworzenie nowego hubu kryptowalutowego na Cyprze, aby dostosować się do zasad lokalnego regulatora CySEC. Informacje o tym pojawiają się w lokalnych mediach. Hub pozwoli systemowi płatności na przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych w UE. Przedstawiciele Revolut powiedzieli, że wspierają ścisłe środki ochrony klienta zaproponowane przez CySEC, aby zapobiec wszelkim rodzajom nadużyć na rynku […]

Chińscy giganci technologiczni przekazali władzom dane o algorytmach

Chińscy giganci technologiczni podzielili się szczegółami swoich algorytmów z regulatorami tego kraju. Informację na ten temat podał serwis CNBC. Chińska Administracja ds. Cyberprzestrzeni (CAC) opublikowała listę 30 algorytmów wraz z krótkim opisem ich przeznaczenia od firm, w tym opracowań gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Tencent. Według dokumentu algorytm firmy ByteDance dla chińskiej wersji TikTok […]

Hyundai utworzy instytut sztucznej inteligencji i robotyki

Hyundai ogłosił utworzenie fundacji Boston Dynamics AI Institute, która ma promować badania nad sztuczną inteligencją i robotyką. We are launching the @BostonDynamics AI institute to recruit talents in diverse areas such as #ArtificialIntelligence and robotics research through e.g. partnerships with universities. Learn more: https://t.co/gQpkX6NEA7 #HyundaiXbostondynamics pic.twitter.com/cmbJNIY3GS — Hyundai Worldwide (@Hyundai_Global) August 12, 2022 Organizacją pokieruje […]

Revolut uruchomi krypto usługi na Cyprze

Firma fintech Revolut otrzymała pozwolenie od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CYSEC) na oferowanie usług kryptowalutowych w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Informację na ten temat podał serwis CoinDesk. Dostęp do produktów firmy będzie miało 17 mln klientów w EOG. Według Revolut, wybór jurysdykcji jest podyktowany głębokim reżimem regulacyjnym. Wyspiarski stan wcześniej przyciągnął kryptokompanie takie […]

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star