Worldline prowadzi rozmowy w sprawie sprzedaży działalności związanej z terminalami TSS do Apollo

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 lutego 2022
ikona autora biały
worldline tss apollo

Worldline, francuska międzynarodowa firma zajmująca się usługami płatniczymi i transakcyjnymi, ogłosiła w poniedziałek, że rozpoczęła rozmowy w sprawie sprzedaży swojej firmy zajmującej się terminalami TSS amerykańskiej firmie finansowej Apollo Funds. Transakcja ma opiewać na kwotę około 2,3 mld euro (2,6 mld dolarów).

Worldline ujawnił, że sprzedaż TSS do Apollo pomoże zmniejszyć zadłużenie i uprościć strukturę korporacyjną.

Transakcja będzie obejmować 1,7 mld euro zapłaty z góry, jak również akcje uprzywilejowane, które mogą osiągnąć wartość do 0,9 mld euro w zależności od tego, jak TSS radzi sobie w przyszłości.

Worldline stwierdził, że rozpoczął wyłączne rozmowy z Apollo, po przeprowadzeniu konkurencyjnego procesu selekcji. Apollo Funds zostało wybrane ze względu na ogólną jakość swojej oferty, strategiczną wizję i ukierunkowanie na przemysł, zobowiązanie do wspierania obecnego zarządu TSS oraz wrażliwość na francuski kontekst społeczny. Ponadto, Apollo posiada solidne doświadczenie w zakresie wyodrębniania przedsiębiorstw i tworzenia wartości, z powodzeniem przekształcając wcześniej nabyte przedsiębiorstwa we Francji.

Gilles Grapinet, dyrektor generalny Worldline, skomentował rozwój sytuacji w następujący sposób:

Ta rozważana transakcja, choć zasadniczo podyktowana jest najlepszym interesem TSS, uprości również strukturę naszej grupy, zwiększy naszą koncentrację na naszej podstawowej działalności i znacznie zmniejszy dźwignię finansową naszego bilansu, umożliwiając przyspieszenie naszych kolejnych strategicznych działań w kierunku ustanowienia Worldline jako prawdziwie globalnego lidera Paytechu.

Tymczasem Michele Raba, partner w Apollo Fund powiedział:

TSS jest wiodącym graczem sprzętowym w ekosystemie infrastruktury płatniczej z silną marką Ingenico i wiodącymi udziałami w rynku we wszystkich regionach działalności. Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z zespołem zarządzającym TSS w celu dalszego rozwoju TSS w zakresie sprzętu, oprogramowania i usług, gdzie już teraz obserwujemy duże tempo rozwoju. Z niecierpliwością czekamy na wsparcie TSS w kolejnej fazie transformacji biznesowej i stania się twórcą ekosystemu w nowym świecie akceptacji płatności na całym świecie. Worldline pozostanie kluczowym klientem dla TSS i ważnym partnerem w tej strategicznej podróży.

Rozszerzanie metod płatności, aby sprostać potrzebom globalnych sprzedawców.

Założona w 1974 roku firma Worldline stała się europejskim liderem w branży płatności i usług transakcyjnych. Obecnie zajmuje czwartą pozycję na świecie, posiadając ponad 20 000 pracowników w ponad 50 krajach.

W 2020 roku, francuska firma płatnicza wygenerowała przychód pro-forma w wysokości 4,8 miliarda euro.

Na początku tego miesiąca Worldline ogłosił rozszerzenie swoich płatności w sklepach i e-commerce dla globalnych sprzedawców poprzez integrację Alipay+. Firma pracuje nad rozwojem pełnowymiarowej integracji z Alipay+ w wielu krajach.

Wdrożenie, które ma się rozpocząć w 2022 roku, umożliwi sprzedawcom dokonywanie płatności mobilnych i innych metod płatności cyfrowych. Produkt będzie obsługiwał szeroką gamę metod cyfrowych płatności, w tym e-portfele i aplikacje bankowe. Jak podała spółka, rozszerzone rozwiązanie płatnicze będzie współpracować z terminalem i aplikacjami Worldline.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star