Worldline prowadzi rozmowy w sprawie sprzedaży działalności związanej z terminalami TSS do Apollo

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 21 lutego 2022
ikona autora biały
worldline tss apollo

Worldline, francuska międzynarodowa firma zajmująca się usługami płatniczymi i transakcyjnymi, ogłosiła w poniedziałek, że rozpoczęła rozmowy w sprawie sprzedaży swojej firmy zajmującej się terminalami TSS amerykańskiej firmie finansowej Apollo Funds. Transakcja ma opiewać na kwotę około 2,3 mld euro (2,6 mld dolarów).

Worldline ujawnił, że sprzedaż TSS do Apollo pomoże zmniejszyć zadłużenie i uprościć strukturę korporacyjną.

Transakcja będzie obejmować 1,7 mld euro zapłaty z góry, jak również akcje uprzywilejowane, które mogą osiągnąć wartość do 0,9 mld euro w zależności od tego, jak TSS radzi sobie w przyszłości.

Worldline stwierdził, że rozpoczął wyłączne rozmowy z Apollo, po przeprowadzeniu konkurencyjnego procesu selekcji. Apollo Funds zostało wybrane ze względu na ogólną jakość swojej oferty, strategiczną wizję i ukierunkowanie na przemysł, zobowiązanie do wspierania obecnego zarządu TSS oraz wrażliwość na francuski kontekst społeczny. Ponadto, Apollo posiada solidne doświadczenie w zakresie wyodrębniania przedsiębiorstw i tworzenia wartości, z powodzeniem przekształcając wcześniej nabyte przedsiębiorstwa we Francji.

Gilles Grapinet, dyrektor generalny Worldline, skomentował rozwój sytuacji w następujący sposób:

Ta rozważana transakcja, choć zasadniczo podyktowana jest najlepszym interesem TSS, uprości również strukturę naszej grupy, zwiększy naszą koncentrację na naszej podstawowej działalności i znacznie zmniejszy dźwignię finansową naszego bilansu, umożliwiając przyspieszenie naszych kolejnych strategicznych działań w kierunku ustanowienia Worldline jako prawdziwie globalnego lidera Paytechu.

Tymczasem Michele Raba, partner w Apollo Fund powiedział:

TSS jest wiodącym graczem sprzętowym w ekosystemie infrastruktury płatniczej z silną marką Ingenico i wiodącymi udziałami w rynku we wszystkich regionach działalności. Jesteśmy podekscytowani możliwością współpracy z zespołem zarządzającym TSS w celu dalszego rozwoju TSS w zakresie sprzętu, oprogramowania i usług, gdzie już teraz obserwujemy duże tempo rozwoju. Z niecierpliwością czekamy na wsparcie TSS w kolejnej fazie transformacji biznesowej i stania się twórcą ekosystemu w nowym świecie akceptacji płatności na całym świecie. Worldline pozostanie kluczowym klientem dla TSS i ważnym partnerem w tej strategicznej podróży.

Rozszerzanie metod płatności, aby sprostać potrzebom globalnych sprzedawców.

Założona w 1974 roku firma Worldline stała się europejskim liderem w branży płatności i usług transakcyjnych. Obecnie zajmuje czwartą pozycję na świecie, posiadając ponad 20 000 pracowników w ponad 50 krajach.

W 2020 roku, francuska firma płatnicza wygenerowała przychód pro-forma w wysokości 4,8 miliarda euro.

Na początku tego miesiąca Worldline ogłosił rozszerzenie swoich płatności w sklepach i e-commerce dla globalnych sprzedawców poprzez integrację Alipay+. Firma pracuje nad rozwojem pełnowymiarowej integracji z Alipay+ w wielu krajach.

Wdrożenie, które ma się rozpocząć w 2022 roku, umożliwi sprzedawcom dokonywanie płatności mobilnych i innych metod płatności cyfrowych. Produkt będzie obsługiwał szeroką gamę metod cyfrowych płatności, w tym e-portfele i aplikacje bankowe. Jak podała spółka, rozszerzone rozwiązanie płatnicze będzie współpracować z terminalem i aplikacjami Worldline.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]

Co to jest phishing i jak się przed nim uchronić?

Takie działanie polega na wysyłaniu przez osoby atakujące złośliwych e-maili, których celem jest częstokroć wyłudzenie informacji. Niejednokrotnie zależy im na skłonieniu użytkowników do ujawnienia danych finansowych, uwierzytelniających w rozmaitych systemach lub innych poufnych. Phishing jest przykładem socjotechniki - czyli zbioru technik, które oszuści wykorzystują do manipulowania ludzkim zachowaniem. Obejmują fałszerstwo, przeinaczanie i kłamstwo - wszystkie […]

USA reguluje technologię nadzoru i algorytmy

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) rozpoczęła procedurę mającą na celu uregulowanie technologii nadzoru, algorytmów i bezpieczeństwa danych. #BREAKING: @FTC explores rules cracking down on commercial surveillance and lax data security practices: https://t.co/xnYlPO2dFJ #privacy /1 — FTC (@FTC) August 11, 2022 Agencja opublikowała wstępne zawiadomienie o proponowanych przepisach. Urzędnicy poprosili społeczeństwo o komentarze na temat komercyjnego […]

Współpraca Wise z Plaid daje klientom dostęp do 6000 aplikacji w USA

Wise zawarł umowę open finance z Plaid, aby dać swoim 13 milionom klientów dostęp do tysięcy aplikacji. Z pomocą narzędzia Plaid Core Exchange, klienci są teraz w stanie bezpośrednio połączyć swoje amerykańskie konta Wise z ponad 6000 aplikacji, w tym Venmo, Robinhood, Truebill i Chime. Partnerstwo pozwoli klientom Wise na "wygodne i bezpieczne" przenoszenie pieniędzy […]

Czym jest Rynek Niedźwiedzia i Rynek Byka?

Jeśli chodzi o giełdę, istnieją dwa charakterystyczne wyrazy, które należy wziąć pod uwagę: byk i niedźwiedź. W języku parkietu rynek niedźwiedzia oznacza, że akcje spadają o 20% lub więcej, natomiast hossa (byk) sygnalizuje, że wartości aktywów znacznie wzrastają. Oba te zjawiska są częścią cyklu życia giełdowego, bowiem każdy z nas będzie miał swój udział w […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star