Worldline zakończył proces przejęcia greckiej firmy płatniczej Cardlink

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 października 2021
ikona autora biały
cardlink

Worldline, wiodąca firma z branży płatności, ogłosiła w czwartek, że zakończyła proces przejęcia Cardlink SA, greckiego dostawcy usług sieciowych.

Przejęcie to było częścią szerszej europejskiej strategii konsolidacyjnej Worldline. Nie było to jednak zaskoczeniem, gdyż obie firmy podpisały umowę o przejęciu w maju ubiegłego roku.

Worldline nabył 92,5 procent udziałów w Cardlink.

Lokalny lider płatności

Cardlink, założony w 2004 roku, jest dobrze znany na greckim rynku. Firma posiada flotę ponad 240 000 punktów sprzedaży, pokrywających 46 procent lokalnego rynku, i zarządza około 500 milionami transakcji rocznie, co stanowi udział w rynku 53 procent wolumenu sprzedaży. Obsługuje również ponad 10 000 sprzedawców internetowych.

Co więcej, Cardlink utrzymuje doskonałe relacje z greckimi bankami, w tym z Alpha Bank i Eurobank, które można uznać za kręgosłup biznesu związanego z infrastrukturą płatniczą.

Po zakończeniu przejęcia, Worldline wszedł na rynek grecki o wysokim potencjale, który szybko przestawia się z gotówki na karty i płatności elektroniczne.

Nowa firma macierzysta Cardlink rozważa obecnie rozwój partnerstwa z lokalnymi bankami autoryzującymi oraz umożliwienie dostępu do portfolio usług Worldline innym istniejącym greckim klientom.

Ponadto, w oficjalnym komunikacie poinformowano, że dyrektor generalny Cardlink, George Drimiotis, pozostanie dyrektorem generalnym i udziałowcem firmy. Co więcej, będzie on odpowiedzialny za nadzorowanie rozwoju wszystkich działań Worldline w Grecji. Prezes i Dyrektor Generalny Worldline, Gilles Grapinet powiedział wcześniej:

Przejęcie Cardlink jest znaczącym wydarzeniem w strategii konsolidacji naszej Grupy w Europie, rozszerzając naszą działalność w zakresie usług akceptanta na południe Europy. Ta transakcja oferuje atrakcyjne możliwości rozwoju dla Worldline w nadchodzących latach i silną podstawę do dalszego rozszerzania obecności Cardlink w Grecji.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Revolut stworzy kryptowalutowy hub na Cyprze

Firma fintech Revolut rozpoczęła tworzenie nowego hubu kryptowalutowego na Cyprze, aby dostosować się do zasad lokalnego regulatora CySEC. Informacje o tym pojawiają się w lokalnych mediach. Hub pozwoli systemowi płatności na przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych w UE. Przedstawiciele Revolut powiedzieli, że wspierają ścisłe środki ochrony klienta zaproponowane przez CySEC, aby zapobiec wszelkim rodzajom nadużyć na rynku […]

Chińscy giganci technologiczni przekazali władzom dane o algorytmach

Chińscy giganci technologiczni podzielili się szczegółami swoich algorytmów z regulatorami tego kraju. Informację na ten temat podał serwis CNBC. Chińska Administracja ds. Cyberprzestrzeni (CAC) opublikowała listę 30 algorytmów wraz z krótkim opisem ich przeznaczenia od firm, w tym opracowań gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Tencent. Według dokumentu algorytm firmy ByteDance dla chińskiej wersji TikTok […]

Hyundai utworzy instytut sztucznej inteligencji i robotyki

Hyundai ogłosił utworzenie fundacji Boston Dynamics AI Institute, która ma promować badania nad sztuczną inteligencją i robotyką. We are launching the @BostonDynamics AI institute to recruit talents in diverse areas such as #ArtificialIntelligence and robotics research through e.g. partnerships with universities. Learn more: https://t.co/gQpkX6NEA7 #HyundaiXbostondynamics pic.twitter.com/cmbJNIY3GS — Hyundai Worldwide (@Hyundai_Global) August 12, 2022 Organizacją pokieruje […]

Revolut uruchomi krypto usługi na Cyprze

Firma fintech Revolut otrzymała pozwolenie od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CYSEC) na oferowanie usług kryptowalutowych w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Informację na ten temat podał serwis CoinDesk. Dostęp do produktów firmy będzie miało 17 mln klientów w EOG. Według Revolut, wybór jurysdykcji jest podyktowany głębokim reżimem regulacyjnym. Wyspiarski stan wcześniej przyciągnął kryptokompanie takie […]

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star