Worldline zakończył proces przejęcia greckiej firmy płatniczej Cardlink

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 października 2021
ikona autora biały
cardlink

Worldline, wiodąca firma z branży płatności, ogłosiła w czwartek, że zakończyła proces przejęcia Cardlink SA, greckiego dostawcy usług sieciowych.

Przejęcie to było częścią szerszej europejskiej strategii konsolidacyjnej Worldline. Nie było to jednak zaskoczeniem, gdyż obie firmy podpisały umowę o przejęciu w maju ubiegłego roku.

Worldline nabył 92,5 procent udziałów w Cardlink.

Lokalny lider płatności

Cardlink, założony w 2004 roku, jest dobrze znany na greckim rynku. Firma posiada flotę ponad 240 000 punktów sprzedaży, pokrywających 46 procent lokalnego rynku, i zarządza około 500 milionami transakcji rocznie, co stanowi udział w rynku 53 procent wolumenu sprzedaży. Obsługuje również ponad 10 000 sprzedawców internetowych.

Co więcej, Cardlink utrzymuje doskonałe relacje z greckimi bankami, w tym z Alpha Bank i Eurobank, które można uznać za kręgosłup biznesu związanego z infrastrukturą płatniczą.

Po zakończeniu przejęcia, Worldline wszedł na rynek grecki o wysokim potencjale, który szybko przestawia się z gotówki na karty i płatności elektroniczne.

Nowa firma macierzysta Cardlink rozważa obecnie rozwój partnerstwa z lokalnymi bankami autoryzującymi oraz umożliwienie dostępu do portfolio usług Worldline innym istniejącym greckim klientom.

Ponadto, w oficjalnym komunikacie poinformowano, że dyrektor generalny Cardlink, George Drimiotis, pozostanie dyrektorem generalnym i udziałowcem firmy. Co więcej, będzie on odpowiedzialny za nadzorowanie rozwoju wszystkich działań Worldline w Grecji. Prezes i Dyrektor Generalny Worldline, Gilles Grapinet powiedział wcześniej:

Przejęcie Cardlink jest znaczącym wydarzeniem w strategii konsolidacji naszej Grupy w Europie, rozszerzając naszą działalność w zakresie usług akceptanta na południe Europy. Ta transakcja oferuje atrakcyjne możliwości rozwoju dla Worldline w nadchodzących latach i silną podstawę do dalszego rozszerzania obecności Cardlink w Grecji.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star