6 września odbędzie się pierwsze notowanie tokena BigShortBets

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 września 2021
ikona autora biały
BigShortBets

Już 6 września będzie miało miejsce pierwsze notowanie tokena polskiego króla spekulantów - Rafała Zaorskiego. BigShortBets, bo tak nazywa się projekt to narzędzie, które ma pozwolić indywidualnym inwestorom stawić czoła ogromnym funduszom oraz korporacjom, które w tym momencie rządzą rynkami finansowymi.

Wieloryby rządzą rynkiem

Próg wejścia w inwestycje na rynkach finansowych, w szczególności w kryptowaluty, nie jest jakoś szczególnie wysoki. Jednak grając w pojedynkę i posiadając niewielki kapitał, każdy zdany jest na łaskę rynku, który zazwyczaj kreowany jest przez wieloryby takie jak fundusze kapitałowe, korporacje itp. Prowadzi to czasem do sytuacji, w której racjonalność i logika oparta na analizach technicznych i fundamentalnych przestaje działać. Wszystko bowiem opiera się na planach tworzonych przez gigantów.

Rafał Zaorski postanowił położyć temu kres. Chce to zrobić poprzez stworzenie platformy BigShortBets, na której inwestorzy będą mogli współpracować. Dzięki wspólnym inwestycjom, będą mogli pokazać, że społeczność pojedynczych jednostek może przeciwstawić się wielkim funduszom z Wall Street.

Co to jest BigShortBets? Ratunek dla drobnych inwestorów

BigShortBets to projekt, którego głównym celem jest zebranie mniejszych inwestorów i umożliwienie im działania na rynkach finansowych jako jednak, silna grupa. Chodzi o to, aby zniszczyć bardzo szkodliwy monopol funduszy hedgingowych. Fundusze te bowiem dzięki swojemu ogromnemu kapitałowi, bez problemu mogą manipulować rynkiem. Ofiarami tej manipulacji są drobni inwestorzy.

Dzięki skoordynowanym operacjom, społeczność inwestorów BigShortBets może funkcjonować jak jeden wielki organizm. Ma bowiem do dyspozycji duży kapitał i jasno określony cel inwestycyjny.

Zbiorowe akcje inwestycyjne przygotowywane na platformie muszą być ściśle tajne. Dlatego BigShortBets będzie bazował na szyfrowanych end-to-end.. Dzięki nim, dobrze zorganizowana społeczność mniejszych inwestorów może w bardzo dużym stopniu pokrzyżować plany wielorybów. Świetnie pokazała to akcja użytkowników kanału "Wallstreetbets" na Reddicie. Użytkownicy Ci wypompowali akcje GameStop do takiego poziomu, że udało im się zlikwidować pozycje funduszy shortujących spółkę.

Ten innowacyjny pomysł zyskał duże uznanie wśród społeczności kryptowalut. Ekosystem BigShortBets oparty jest na tokenie BSB, którego pierwsza runda przedsprzedaży rozpoczęła się 17 lutego i już po 2 tygodniach zakończyła się wynikiem o 30% wyższym niż zakładano.

Główną rolą tokena BSB jest reprezentowanie członkostwa w BigShortBets, ale to nie wszystko. Tokenomia BSB oparta jest na modelu deflacyjnym, co może dodatkowo zwiększyć jego wartość w przyszłości.

Kategoria wpisu:
5 1 Głos
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star