Adobe przechodzi na "zrównoważone" blockchainy

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 marca 2022
ikona autora biały
adobe

Wczoraj firma software'owa Adobe dodała obsługę blockchainów Solana i Polygon do swojej oferty niewymiennych tokenów (NFT) na swojej platformie artystycznej Behance.

Te dwa blockchainy są postrzegane jako bardziej zrównoważone, niż Ethereum, którego Behance używała wcześniej. Firma Adobe podjęła również kroki w celu rozwiązania problemu fałszywych NFT poprzez Inicjatywę Autentyczności Treści we współpracy z rynkami NFT, takimi jak OpenSea, SuperRare, KnownOrigin i Rarible.

Przejęty przez Adobe w 2012 r. Behance służy do prezentowania cyfrowych dzieł sztuki. W zeszłym roku Behance wprowadził możliwość prezentowania przez użytkowników swoich NFT, chociaż nie wspiera ich sprzedaży. Portfele kryptowalutowe, które wybijają NFT, są powiązane z identyfikatorami Adobe ID.

Wydajność energetyczna Solana i Polygon

Niedawne wprowadzenie przez Adobe dodatkowej kompatybilności z blockchainem do Behance było częściowo motywowane względną wydajnością energetyczną Solana i Polygon. Wydajność ta czyni je bardziej przyjaznymi dla środowiska alternatywami dla Ethereum. Konsumenci rozpoczęli atak na marki, które promują NFT, częściowo z powodu obaw o środowisko. Kiedy firma Salesforce ogłosiła, że wchodzi w NFT, 400 pracowników podpisało się pod listem sprzeciwiającym się planom firmy. Wiceprezes Adobe i szef Behance, William Allen napisał na Twitterze:

Istnieją już dziesiątki tysięcy użytkowników Behance, którzy prezentują NFT stworzone przez siebie na Ethereum. Niektórzy jednak mają zastrzeżenia co do zużycia energii przez Ethereum i wysokich kosztów transakcji. Solana, jako łańcuch Proof of Stake, rozwiązuje ten problem.

W tym samym wątku dodał też:

Pojedyncza transakcja na Solanie zużywa mniej energii niż dwa wyszukiwania w google i kosztuje ułamek grosza. Podczas gdy pracują nad pełną decentralizacją, niskie zużycie energii i opłaty transakcyjne są prawdziwą innowacją.

Pojawiły się jednak obawy co do efektywności energetycznej Polygon, sidechainu Ethereum. W zeszłym miesiącu brytyjski oddział WWF wycofał swoją ofertę NFT z powodu obaw o środowisko, po tym jak uruchomił ją na Polygon.

Walka z podróbkami

Poza przejściem na zrównoważone blockchainy, Adobe podkreśliła również swoje zaangażowanie w walkę z podrobionymi NFT. Inicjatywa na rzecz Autentyczności Treści (CAI) ma na celu ochronę twórców i kolekcjonerów NFT przed staniem się ofiarą nieautentycznych dzieł sztuki. Fałszerstwa w sektorze dzieł sztuki NFT stanowią coraz większy problem. W zeszłym miesiącu platforma NFT Cent wstrzymała większość transakcji na swoim rynku cyfrowych aktywów z powodu obaw o fałszerstwa. Adobe planuje dodać narzędzia informujące artystów o kradzieży ich dzieł.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star