Adobe przechodzi na "zrównoważone" blockchainy

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 marca 2022
ikona autora biały
adobe

Wczoraj firma software'owa Adobe dodała obsługę blockchainów Solana i Polygon do swojej oferty niewymiennych tokenów (NFT) na swojej platformie artystycznej Behance.

Te dwa blockchainy są postrzegane jako bardziej zrównoważone, niż Ethereum, którego Behance używała wcześniej. Firma Adobe podjęła również kroki w celu rozwiązania problemu fałszywych NFT poprzez Inicjatywę Autentyczności Treści we współpracy z rynkami NFT, takimi jak OpenSea, SuperRare, KnownOrigin i Rarible.

Przejęty przez Adobe w 2012 r. Behance służy do prezentowania cyfrowych dzieł sztuki. W zeszłym roku Behance wprowadził możliwość prezentowania przez użytkowników swoich NFT, chociaż nie wspiera ich sprzedaży. Portfele kryptowalutowe, które wybijają NFT, są powiązane z identyfikatorami Adobe ID.

Wydajność energetyczna Solana i Polygon

Niedawne wprowadzenie przez Adobe dodatkowej kompatybilności z blockchainem do Behance było częściowo motywowane względną wydajnością energetyczną Solana i Polygon. Wydajność ta czyni je bardziej przyjaznymi dla środowiska alternatywami dla Ethereum. Konsumenci rozpoczęli atak na marki, które promują NFT, częściowo z powodu obaw o środowisko. Kiedy firma Salesforce ogłosiła, że wchodzi w NFT, 400 pracowników podpisało się pod listem sprzeciwiającym się planom firmy. Wiceprezes Adobe i szef Behance, William Allen napisał na Twitterze:

Istnieją już dziesiątki tysięcy użytkowników Behance, którzy prezentują NFT stworzone przez siebie na Ethereum. Niektórzy jednak mają zastrzeżenia co do zużycia energii przez Ethereum i wysokich kosztów transakcji. Solana, jako łańcuch Proof of Stake, rozwiązuje ten problem.

W tym samym wątku dodał też:

Pojedyncza transakcja na Solanie zużywa mniej energii niż dwa wyszukiwania w google i kosztuje ułamek grosza. Podczas gdy pracują nad pełną decentralizacją, niskie zużycie energii i opłaty transakcyjne są prawdziwą innowacją.

Pojawiły się jednak obawy co do efektywności energetycznej Polygon, sidechainu Ethereum. W zeszłym miesiącu brytyjski oddział WWF wycofał swoją ofertę NFT z powodu obaw o środowisko, po tym jak uruchomił ją na Polygon.

Walka z podróbkami

Poza przejściem na zrównoważone blockchainy, Adobe podkreśliła również swoje zaangażowanie w walkę z podrobionymi NFT. Inicjatywa na rzecz Autentyczności Treści (CAI) ma na celu ochronę twórców i kolekcjonerów NFT przed staniem się ofiarą nieautentycznych dzieł sztuki. Fałszerstwa w sektorze dzieł sztuki NFT stanowią coraz większy problem. W zeszłym miesiącu platforma NFT Cent wstrzymała większość transakcji na swoim rynku cyfrowych aktywów z powodu obaw o fałszerstwa. Adobe planuje dodać narzędzia informujące artystów o kradzieży ich dzieł.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Revolut stworzy kryptowalutowy hub na Cyprze

Firma fintech Revolut rozpoczęła tworzenie nowego hubu kryptowalutowego na Cyprze, aby dostosować się do zasad lokalnego regulatora CySEC. Informacje o tym pojawiają się w lokalnych mediach. Hub pozwoli systemowi płatności na przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych w UE. Przedstawiciele Revolut powiedzieli, że wspierają ścisłe środki ochrony klienta zaproponowane przez CySEC, aby zapobiec wszelkim rodzajom nadużyć na rynku […]

Chińscy giganci technologiczni przekazali władzom dane o algorytmach

Chińscy giganci technologiczni podzielili się szczegółami swoich algorytmów z regulatorami tego kraju. Informację na ten temat podał serwis CNBC. Chińska Administracja ds. Cyberprzestrzeni (CAC) opublikowała listę 30 algorytmów wraz z krótkim opisem ich przeznaczenia od firm, w tym opracowań gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Tencent. Według dokumentu algorytm firmy ByteDance dla chińskiej wersji TikTok […]

Hyundai utworzy instytut sztucznej inteligencji i robotyki

Hyundai ogłosił utworzenie fundacji Boston Dynamics AI Institute, która ma promować badania nad sztuczną inteligencją i robotyką. We are launching the @BostonDynamics AI institute to recruit talents in diverse areas such as #ArtificialIntelligence and robotics research through e.g. partnerships with universities. Learn more: https://t.co/gQpkX6NEA7 #HyundaiXbostondynamics pic.twitter.com/cmbJNIY3GS — Hyundai Worldwide (@Hyundai_Global) August 12, 2022 Organizacją pokieruje […]

Revolut uruchomi krypto usługi na Cyprze

Firma fintech Revolut otrzymała pozwolenie od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CYSEC) na oferowanie usług kryptowalutowych w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Informację na ten temat podał serwis CoinDesk. Dostęp do produktów firmy będzie miało 17 mln klientów w EOG. Według Revolut, wybór jurysdykcji jest podyktowany głębokim reżimem regulacyjnym. Wyspiarski stan wcześniej przyciągnął kryptokompanie takie […]

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star