Akcje Playtech wzrosły o 57% po potwierdzeniu transakcji przejęcia

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 października 2021
ikona autora biały
playtech

Ceny akcji notowanej na londyńskiej giełdzie spółki Playtech plc skoczyły w poniedziałek na otwarciu sesji o prawie 57 procent. Duży popyt wynikał z potwierdzenia przejęcia Playtech przez australijskiego producenta automatów do gier, Aristocrat Leisure.

Bidco, spółka zależna należąca w całości do Aristocrat Leisure, zgodziła się zapłacić 680 pensów (9,35 dolarów) za akcję w ramach transakcji gotówkowej. W ten sposób stała się nowym właścicielem giganta oprogramowania do gier online. Oferowana cena jest o 58 procent wyższa niż cena zamknięcia akcji Playtech w piątek.

Poniedziałkowy rajd akcji Playtech był napędzany zarówno przez detaliczny jak i instytucjonalny popyt na akcje.

Dimensional Fund Advisors Ltd ujawnił dziś, że nabył 12 148 akcji Playtech po cenie 4,29 funta. Fundusz posiada już ponad 10,7 miliona akcji Playtech, co czyni go 3,5 procentowym udziałowcem w spółce.

Po potwierdzeniu przejęcia, analitycy Peel Hunt podnieśli cenę docelową Playtechu z 600 pensów do 680 pensów. W chwili obecnej akcje spółki są notowane na poziomie 674 pensów.

Wiodący dostawca technologii gier

Playtech został założony przez izraelskiego miliardera, Teddy'ego Sagi w 1999 roku. Wraz z boomem internetowym, firma stała się wiodącym dostawcą technologii dla gier online i platform bukmacherskich. Firma weszła na giełdę w 2006 roku, a Sagi sprzedał cały swój udział w firmie w 2018 roku.

Przejęcie Playtech pomoże australijskiej firmie poszerzyć swoją linię produktów i skorzysta z obecności Playtech w Ameryce Północnej i Europie. Ponadto spodziewa się realizacji dodatkowego zysku na akcję w wysokich jednocyfrowych wartościach w pierwszym roku po zakupie. dyrektor generalny Aristocrat, Trevor Croker powiedział:

Firma będzie miała idealną pozycję do odblokowania trwałej wartości dla akcjonariuszy. Wszystko poprzez wykorzystanie możliwości w szybko rozwijającym się globalnym segmencie online. Zwłaszcza gdy będą się one nadal otwierać, szczególnie w Ameryce Północnej.

Co więcej, szef Playtech, Mor Weizer uważa, że przejęcie "ma potencjał, aby zwiększyć naszą dystrybucję, naszą zdolność do budowania nowych i głębszych relacji z partnerami oraz wzmocnić nasze możliwości technologiczne."

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]

Co to jest phishing i jak się przed nim uchronić?

Takie działanie polega na wysyłaniu przez osoby atakujące złośliwych e-maili, których celem jest częstokroć wyłudzenie informacji. Niejednokrotnie zależy im na skłonieniu użytkowników do ujawnienia danych finansowych, uwierzytelniających w rozmaitych systemach lub innych poufnych. Phishing jest przykładem socjotechniki - czyli zbioru technik, które oszuści wykorzystują do manipulowania ludzkim zachowaniem. Obejmują fałszerstwo, przeinaczanie i kłamstwo - wszystkie […]

USA reguluje technologię nadzoru i algorytmy

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) rozpoczęła procedurę mającą na celu uregulowanie technologii nadzoru, algorytmów i bezpieczeństwa danych. #BREAKING: @FTC explores rules cracking down on commercial surveillance and lax data security practices: https://t.co/xnYlPO2dFJ #privacy /1 — FTC (@FTC) August 11, 2022 Agencja opublikowała wstępne zawiadomienie o proponowanych przepisach. Urzędnicy poprosili społeczeństwo o komentarze na temat komercyjnego […]

Współpraca Wise z Plaid daje klientom dostęp do 6000 aplikacji w USA

Wise zawarł umowę open finance z Plaid, aby dać swoim 13 milionom klientów dostęp do tysięcy aplikacji. Z pomocą narzędzia Plaid Core Exchange, klienci są teraz w stanie bezpośrednio połączyć swoje amerykańskie konta Wise z ponad 6000 aplikacji, w tym Venmo, Robinhood, Truebill i Chime. Partnerstwo pozwoli klientom Wise na "wygodne i bezpieczne" przenoszenie pieniędzy […]

Czym jest Rynek Niedźwiedzia i Rynek Byka?

Jeśli chodzi o giełdę, istnieją dwa charakterystyczne wyrazy, które należy wziąć pod uwagę: byk i niedźwiedź. W języku parkietu rynek niedźwiedzia oznacza, że akcje spadają o 20% lub więcej, natomiast hossa (byk) sygnalizuje, że wartości aktywów znacznie wzrastają. Oba te zjawiska są częścią cyklu życia giełdowego, bowiem każdy z nas będzie miał swój udział w […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star