Akcje Playtech wzrosły o 57% po potwierdzeniu transakcji przejęcia

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 18 października 2021
ikona autora biały
playtech

Ceny akcji notowanej na londyńskiej giełdzie spółki Playtech plc skoczyły w poniedziałek na otwarciu sesji o prawie 57 procent. Duży popyt wynikał z potwierdzenia przejęcia Playtech przez australijskiego producenta automatów do gier, Aristocrat Leisure.

Bidco, spółka zależna należąca w całości do Aristocrat Leisure, zgodziła się zapłacić 680 pensów (9,35 dolarów) za akcję w ramach transakcji gotówkowej. W ten sposób stała się nowym właścicielem giganta oprogramowania do gier online. Oferowana cena jest o 58 procent wyższa niż cena zamknięcia akcji Playtech w piątek.

Poniedziałkowy rajd akcji Playtech był napędzany zarówno przez detaliczny jak i instytucjonalny popyt na akcje.

Dimensional Fund Advisors Ltd ujawnił dziś, że nabył 12 148 akcji Playtech po cenie 4,29 funta. Fundusz posiada już ponad 10,7 miliona akcji Playtech, co czyni go 3,5 procentowym udziałowcem w spółce.

Po potwierdzeniu przejęcia, analitycy Peel Hunt podnieśli cenę docelową Playtechu z 600 pensów do 680 pensów. W chwili obecnej akcje spółki są notowane na poziomie 674 pensów.

Wiodący dostawca technologii gier

Playtech został założony przez izraelskiego miliardera, Teddy'ego Sagi w 1999 roku. Wraz z boomem internetowym, firma stała się wiodącym dostawcą technologii dla gier online i platform bukmacherskich. Firma weszła na giełdę w 2006 roku, a Sagi sprzedał cały swój udział w firmie w 2018 roku.

Przejęcie Playtech pomoże australijskiej firmie poszerzyć swoją linię produktów i skorzysta z obecności Playtech w Ameryce Północnej i Europie. Ponadto spodziewa się realizacji dodatkowego zysku na akcję w wysokich jednocyfrowych wartościach w pierwszym roku po zakupie. dyrektor generalny Aristocrat, Trevor Croker powiedział:

Firma będzie miała idealną pozycję do odblokowania trwałej wartości dla akcjonariuszy. Wszystko poprzez wykorzystanie możliwości w szybko rozwijającym się globalnym segmencie online. Zwłaszcza gdy będą się one nadal otwierać, szczególnie w Ameryce Północnej.

Co więcej, szef Playtech, Mor Weizer uważa, że przejęcie "ma potencjał, aby zwiększyć naszą dystrybucję, naszą zdolność do budowania nowych i głębszych relacji z partnerami oraz wzmocnić nasze możliwości technologiczne."

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star