Armia USA otrzymuje 5 tys. zestawów AR opartych na HoloLens 2

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 września 2022
ikona autora biały
hololens

Wojsko amerykańskie otrzymało pierwszą partię okularów rozszerzonej rzeczywistości IVAS, opartych na zestawie słuchawkowym HoloLens firmy Microsoft. Informacje na ten temat podał TechSpot.

Zintegrowany system wspomagania wzroku (IVAS) łączy w sobie noktowizję o wysokiej rozdzielczości, termowizję i noszone przez żołnierzy czujniki. Informacja jest wyświetlana na wizjerze kasku.

Zestaw słuchawkowy wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną i sztuczną inteligencję zasilaną przez usługi chmurowe Microsoft Azure, aby stworzyć realistyczne środowisko szkoleniowe w rzeczywistości mieszanej dla żołnierzy.

Pierwsza partia składa się z 5 tysięcy sztuk, jak twierdzi Douglas Bush, asystent sekretarza obrony USA ds. zamówień publicznych. Sprzęt kosztuje 373 mln dolarów, armia planuje zakupić łącznie 120 tys. urządzeń.

Przed zwiększeniem wolumenu zakupów agencja zamierza przetestować skuteczność zestawów słuchawkowych. Rzecznik Pentagonu Jamal Beck powiedział:

[W oparciu o wyniki] DOD dostosuje plan rozmieszczenia, aby dać czas na skorygowanie braków, jak również skieruje jednostki, które skupią się na działalności szkoleniowej.

Microsoft i Departament Obrony USA podpisały w 2018 roku umowę na dostawę zestawów słuchawkowych do rzeczywistości mieszanej opartych na HoloLens. Wartość umowy wyniosła 480 mln dolarów.

W 2019 roku pracownicy Microsoftu wyrazili niezadowolenie z transakcji w liście otwartym do kierownictwa firmy, co skłoniło prezesa Satyę Nadellę do odpowiedzi.

Podjęliśmy pryncypialną decyzję, aby nie ukrywać technologii przed wybranymi instytucjami w demokracjach, aby chronić wolności, którymi się cieszymy.

Nadella powiedział, że firma była transparentna w kwestii decyzji i zapowiedział, że będzie kontynuować dialog z pracownikami.

Przypomnijmy, że w marcu 2021 roku Microsoft wygrał przetarg Departamentu Obrony USA na dostawę 120 tysięcy hełmów z rozszerzoną rzeczywistością opartych na HoloLens. 10-letni kontrakt został wyceniony na 21,9 mld dolarów.

W maju 2022 roku Pentagon ogłosił plany obniżenia kosztów zestawów słuchawkowych HoloLens o połowę. Według wojska, pierwotne szacunki odzwierciedlały "najgorszy możliwy koszt".

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sztuczna inteligencja: ogromny trend technologiczny czy bańka?

Wprowadzenie ChatGPT przez OpenAI i związany z tym szum sprawiły, że generatywna AI znalazła się na radarze firm venture capital i technologicznych, które chcą zainwestować pieniądze w czasach kryzysu. Narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji OpenAI mogą pozornie robić wszystko, od pisania poezji i kodu po tworzenie dzieł sztuki. wywołało wiele emocji w tej dziedzinie. A zarówno […]

Revolut opóźnia wydanie własnej kryptowaluty

Revolut, londyński challenger bank z siedzibą w Londynie, opóźnił uruchomienie swojej natywnej kryptowaluty o nazwie RevCoin. Financial News (FN) poinformował, że upadek giełdy kryptowalut FTX może być głównym powodem, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą. Revolut opóźnia debiut RevCoin Kryptowaluta miała ujrzeć światło dzienne pod koniec ubiegłego roku, ale plany Revoluta uległy zmianie. Przedłużająca […]

Akcje Google (GOOGL)  - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Google (Alphabet) to amerykańska firma technologiczna, która zaczynała od produktów i usług w branży internetowej i oprogramowania komputerowego. Dziś jednak jej macki sięgają znacznie dalej i można ją nazwać gigantem technologicznym. Jest właścicielem wielu spółek zależnych, które zajmują się rozwojem sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, technologii chmury czy środków służących poprawie ludzkiego zdrowia. W 2009 roku […]

Tysiące użytkowników PayPal ofiarą wycieku danych

Konta 34 942 użytkowników PayPal zostały zhakowane między 2 a 6 grudnia 2022 roku przez nieuprawnione osoby poprzez atak typu credential stuffing. Hakerzy potencjalnie uzyskali dostęp do danych osobowych klientów, w tym ich imienia i nazwiska, adresu, daty urodzenia, numeru identyfikacji podatkowej i numeru ubezpieczenia społecznego. Ataki typu credential stuffing mają miejsce, gdy hakerzy próbują […]

Akcje Apple (AAPL) - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Na świecie jest ponad 600 milionów użytkowników Apple. Posiadają oni około 1,4 miliarda aktywnych urządzeń Apple (iPhone, iPad, iPod, Mac i inne). Same te liczby są niesamowite, a także stawiają Apple w czołówce najbardziej wartościowych firm na świecie (według magazynu Forbes). To oczywiście czyni firmę bardzo interesującą z perspektywy inwestowania w akcje. W tym obszernym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star