Armia USA otrzymuje 5 tys. zestawów AR opartych na HoloLens 2

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 września 2022
ikona autora biały
hololens

Wojsko amerykańskie otrzymało pierwszą partię okularów rozszerzonej rzeczywistości IVAS, opartych na zestawie słuchawkowym HoloLens firmy Microsoft. Informacje na ten temat podał TechSpot.

Zintegrowany system wspomagania wzroku (IVAS) łączy w sobie noktowizję o wysokiej rozdzielczości, termowizję i noszone przez żołnierzy czujniki. Informacja jest wyświetlana na wizjerze kasku.

Zestaw słuchawkowy wykorzystuje rzeczywistość rozszerzoną i sztuczną inteligencję zasilaną przez usługi chmurowe Microsoft Azure, aby stworzyć realistyczne środowisko szkoleniowe w rzeczywistości mieszanej dla żołnierzy.

Pierwsza partia składa się z 5 tysięcy sztuk, jak twierdzi Douglas Bush, asystent sekretarza obrony USA ds. zamówień publicznych. Sprzęt kosztuje 373 mln dolarów, armia planuje zakupić łącznie 120 tys. urządzeń.

Przed zwiększeniem wolumenu zakupów agencja zamierza przetestować skuteczność zestawów słuchawkowych. Rzecznik Pentagonu Jamal Beck powiedział:

[W oparciu o wyniki] DOD dostosuje plan rozmieszczenia, aby dać czas na skorygowanie braków, jak również skieruje jednostki, które skupią się na działalności szkoleniowej.

Microsoft i Departament Obrony USA podpisały w 2018 roku umowę na dostawę zestawów słuchawkowych do rzeczywistości mieszanej opartych na HoloLens. Wartość umowy wyniosła 480 mln dolarów.

W 2019 roku pracownicy Microsoftu wyrazili niezadowolenie z transakcji w liście otwartym do kierownictwa firmy, co skłoniło prezesa Satyę Nadellę do odpowiedzi.

Podjęliśmy pryncypialną decyzję, aby nie ukrywać technologii przed wybranymi instytucjami w demokracjach, aby chronić wolności, którymi się cieszymy.

Nadella powiedział, że firma była transparentna w kwestii decyzji i zapowiedział, że będzie kontynuować dialog z pracownikami.

Przypomnijmy, że w marcu 2021 roku Microsoft wygrał przetarg Departamentu Obrony USA na dostawę 120 tysięcy hełmów z rozszerzoną rzeczywistością opartych na HoloLens. 10-letni kontrakt został wyceniony na 21,9 mld dolarów.

W maju 2022 roku Pentagon ogłosił plany obniżenia kosztów zestawów słuchawkowych HoloLens o połowę. Według wojska, pierwotne szacunki odzwierciedlały "najgorszy możliwy koszt".

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Biały Dom przedstawia niewiążącą Ustawę o Prawach Sztucznej Inteligencji

Biuro Polityki Naukowej i Technologicznej Białego Domu (OSTP) opublikowało projekt AI Bill of Rights mający na celu "ochronę amerykańskiego społeczeństwa". Informacje na ten temat podaje Engadget. Według informacji prasowej, dokument opowiada się za pięcioma zasadami: Bezpieczeństwo i wydajność systemów; algorytmiczne zabezpieczenie przed dyskryminacją; prywatność danych; zgłoszenie i wyjaśnienie celu stosowania systemów AI; alternatywy dla człowieka, […]

Algorytmy Facebooka oskarżone o "przyczynianie się" do ludobójstwa w Birmie

W 2017 roku algorytmy generowania treści przez Facebooka "bezpośrednio przyczyniły się do morderstw i innych okrucieństw" popełnianych przez wojsko Myanmaru wobec muzułmańskiej mniejszości Rohingya. Tak wynika z dochodzenia przeprowadzonego przez Amnesty International. W 74-stronicowym raporcie działacze praw człowieka wymienili naruszenia praw Rohingya w ciągu ostatnich pięciu lat wśród systematycznych prześladowań i apartheidu. Od 2017 roku […]

Pekin wymaga od kierowców autobusów noszenia bransoletek "nastroju"

Władze Pekinu wprowadziły obowiązek noszenia przez kierowców autobusów dalekobieżnych elektronicznych bransoletek z technologią rozpoznawania emocji, aby monitorować ich stan skupienia. Informację na ten temat podał dziennik "South China Morning Post". Inicjatorem tego posunięcia jest Beijing State Public Transport Holding Group. Ma ono na celu zapewnienie bezpieczeństwa obywatelom. Władze wydały około 1800 opasek kierowcom autobusów na […]

Revolut dodaje 29 kryptowalut dla klientów z USA

Firma fintech Revolut ogłosiła dodanie 29 nowych kryptowalut dla klientów z USA. Takie informacje podaje The Block. Wśród nowych tokenów znalazły się m.in. Dogecoin, Solana, Avalanche i Shiba Inu. Pełna lista nie została sprecyzowana. Niektóre kryptowaluty wymagają zgody NYDFS. Inicjatywa ta była częścią programu rozszerzenia usług związanych z aktywami cyfrowymi. W przyszłości przewidywane jest dodanie […]

Nvidia prezentuje nowe chipy i usługi AI

Nvidia na konferencji GTC 2022 zaprezentowała procesory do przetwarzania zadań związanych ze sztuczną inteligencją, a także szereg usług dla deweloperów. CEO firmy Techgiant, Jensen Huang, zademonstrował nową generację kart graficznych z serii GeForce RTX 40. Akceleratory oparte są na architekturze Ada Lovelace i reprezentowane są przez dwa modele: RTX 4090 i RTX 4080 w dwóch […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star