Barclays organizuje hackathon CBDC

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 lipca 2022
ikona autora biały
barclays

Rozmawiając z Finextra, Barclays ogłosił, że będzie gospodarzem "Barclays CBDC Hackathon 2022". Impreza odbędzie się jeszcze w tym roku i będzie promować powstawanie nowych technologii w bankach na szeroką skalę.

Hackathon będzie trwał od 27 do 28 września i obejmie serię wyzwań kodowania, które będą symulować użycie cyfrowej waluty banku centralnego (CDBC) i komercyjnych pieniędzy bankowych.

Wraz z rosnącą liczbą banków centralnych i organów regulacyjnych badających CBDC zarówno w warunkach detalicznych, jak i hurtowych, jej potencjał do rekalibracji globalnych systemów finansowych staje się nieuniknionym tematem.

CBDC są przedstawiane jako możliwości poprawy szybkości płatności, usprawnienia transferów oraz emisji nowych, bardziej odpornych form pieniądza publicznego.

Starając się wykorzystać możliwości, jakie niosą ze sobą CBDC, banki centralne i komercyjne chcą aktywnie zaangażować się w technologię wymaganą do wdrożenia tej waluty. CBDC są również uważane za atrakcyjne dla konsumentów, ponieważ oferują większą stabilność i standaryzację (zwłaszcza w porównaniu z nieuregulowanym przemysłem kryptowalutowym). Byłyby bowiem emitowane i nadzorowane przez organy rządowe i / lub banki.

Jakie będzie wyzwanie hackatonu?

Czteroosobowe zespoły opracują rozwiązania kodowania dla wielu wyzwań, w tym podłączenie do symulacji Barclays API banków centralnych i komercyjnych. Zadania będą oparte na modelu platformy Banku Anglii dla dostarczania CBDC. Od uczestników wymagana będzie odpowiednia wiedza z zakresu kodowania i API oraz podjęcie jednego wyzwania poprzedzającego wydarzenie. Celem wydarzenia jest zbadanie potencjału CBDC w przyszłości płatności i zachęcenie do zaangażowania się w nowe trendy w branży.

Lee Braine, dyrektor zarządzający głównego biura technologicznego w Barclays, powiedział:

Hackathony to fantastyczny sposób dla branży na odkrywanie nowych pomysłów i pojawiających się technologii. Pozwalają uczestnikom na naukę, współpracę, tworzenie sieci kontaktów, a nawet rywalizację. To wydarzenie bada jeden z najgorętszych tematów w bankowości. Nową formę pieniędzy znaną jako cyfrowa waluta banku centralnego, która ma potencjał, aby być cyfrowym funtem dla Wielkiej Brytanii. Zapewnimy serię wyzwań związanych z przypadkami użycia. Uczestnicy będą łączyć się z symulacją Barclays zarówno banku centralnego, jak i banków komercyjnych. Panel sędziów branżowych oceni rozwiązania i zostaną przyznane nagrody.

Rosnące wykorzystanie CBDC na rynkach płatności rodzi możliwości związane z ryzykiem i interoperacyjnością pomiędzy bankami transgranicznymi. Hackathon ma na celu zbadanie zarówno ryzyka, jak i rozwiązań pojawiających się w programowalności waluty. Mogą one być wykorzystane do przekazywania informacji i ulepszania jej.

Gigant bankowy, aby zainaugurować wydarzenie, podejmie współpracę z Digital Asset, IBM i EY.

David Williams, konsultant ds. technologii bankowości i rynków kapitałowych w EY, skomentował:

EY jest zachwycona, że po raz kolejny niezależnie obserwuje hackathon Barclays. Tak wiele czasu i energii w bankowości poświęca się na rozwiązywanie problemów tu i teraz. Więc wygospodarowanie czasu na wspólne badanie ważnych tematów przyszłości, takich jak CBDC, a w szczególności interoperacyjność, jest niezwykle ważne. To właśnie dzięki praktycznym eksperymentom branża może najlepiej zmierzyć się z rzeczywistymi, praktycznymi wyzwaniami, które przed nią stoją.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Revolut stworzy kryptowalutowy hub na Cyprze

Firma fintech Revolut rozpoczęła tworzenie nowego hubu kryptowalutowego na Cyprze, aby dostosować się do zasad lokalnego regulatora CySEC. Informacje o tym pojawiają się w lokalnych mediach. Hub pozwoli systemowi płatności na przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych w UE. Przedstawiciele Revolut powiedzieli, że wspierają ścisłe środki ochrony klienta zaproponowane przez CySEC, aby zapobiec wszelkim rodzajom nadużyć na rynku […]

Chińscy giganci technologiczni przekazali władzom dane o algorytmach

Chińscy giganci technologiczni podzielili się szczegółami swoich algorytmów z regulatorami tego kraju. Informację na ten temat podał serwis CNBC. Chińska Administracja ds. Cyberprzestrzeni (CAC) opublikowała listę 30 algorytmów wraz z krótkim opisem ich przeznaczenia od firm, w tym opracowań gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Tencent. Według dokumentu algorytm firmy ByteDance dla chińskiej wersji TikTok […]

Hyundai utworzy instytut sztucznej inteligencji i robotyki

Hyundai ogłosił utworzenie fundacji Boston Dynamics AI Institute, która ma promować badania nad sztuczną inteligencją i robotyką. We are launching the @BostonDynamics AI institute to recruit talents in diverse areas such as #ArtificialIntelligence and robotics research through e.g. partnerships with universities. Learn more: https://t.co/gQpkX6NEA7 #HyundaiXbostondynamics pic.twitter.com/cmbJNIY3GS — Hyundai Worldwide (@Hyundai_Global) August 12, 2022 Organizacją pokieruje […]

Revolut uruchomi krypto usługi na Cyprze

Firma fintech Revolut otrzymała pozwolenie od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CYSEC) na oferowanie usług kryptowalutowych w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Informację na ten temat podał serwis CoinDesk. Dostęp do produktów firmy będzie miało 17 mln klientów w EOG. Według Revolut, wybór jurysdykcji jest podyktowany głębokim reżimem regulacyjnym. Wyspiarski stan wcześniej przyciągnął kryptokompanie takie […]

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star