Barclays organizuje hackathon CBDC

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 22 lipca 2022
ikona autora biały
barclays

Rozmawiając z Finextra, Barclays ogłosił, że będzie gospodarzem "Barclays CBDC Hackathon 2022". Impreza odbędzie się jeszcze w tym roku i będzie promować powstawanie nowych technologii w bankach na szeroką skalę.

Hackathon będzie trwał od 27 do 28 września i obejmie serię wyzwań kodowania, które będą symulować użycie cyfrowej waluty banku centralnego (CDBC) i komercyjnych pieniędzy bankowych.

Wraz z rosnącą liczbą banków centralnych i organów regulacyjnych badających CBDC zarówno w warunkach detalicznych, jak i hurtowych, jej potencjał do rekalibracji globalnych systemów finansowych staje się nieuniknionym tematem.

CBDC są przedstawiane jako możliwości poprawy szybkości płatności, usprawnienia transferów oraz emisji nowych, bardziej odpornych form pieniądza publicznego.

Starając się wykorzystać możliwości, jakie niosą ze sobą CBDC, banki centralne i komercyjne chcą aktywnie zaangażować się w technologię wymaganą do wdrożenia tej waluty. CBDC są również uważane za atrakcyjne dla konsumentów, ponieważ oferują większą stabilność i standaryzację (zwłaszcza w porównaniu z nieuregulowanym przemysłem kryptowalutowym). Byłyby bowiem emitowane i nadzorowane przez organy rządowe i / lub banki.

Jakie będzie wyzwanie hackatonu?

Czteroosobowe zespoły opracują rozwiązania kodowania dla wielu wyzwań, w tym podłączenie do symulacji Barclays API banków centralnych i komercyjnych. Zadania będą oparte na modelu platformy Banku Anglii dla dostarczania CBDC. Od uczestników wymagana będzie odpowiednia wiedza z zakresu kodowania i API oraz podjęcie jednego wyzwania poprzedzającego wydarzenie. Celem wydarzenia jest zbadanie potencjału CBDC w przyszłości płatności i zachęcenie do zaangażowania się w nowe trendy w branży.

Lee Braine, dyrektor zarządzający głównego biura technologicznego w Barclays, powiedział:

Hackathony to fantastyczny sposób dla branży na odkrywanie nowych pomysłów i pojawiających się technologii. Pozwalają uczestnikom na naukę, współpracę, tworzenie sieci kontaktów, a nawet rywalizację. To wydarzenie bada jeden z najgorętszych tematów w bankowości. Nową formę pieniędzy znaną jako cyfrowa waluta banku centralnego, która ma potencjał, aby być cyfrowym funtem dla Wielkiej Brytanii. Zapewnimy serię wyzwań związanych z przypadkami użycia. Uczestnicy będą łączyć się z symulacją Barclays zarówno banku centralnego, jak i banków komercyjnych. Panel sędziów branżowych oceni rozwiązania i zostaną przyznane nagrody.

Rosnące wykorzystanie CBDC na rynkach płatności rodzi możliwości związane z ryzykiem i interoperacyjnością pomiędzy bankami transgranicznymi. Hackathon ma na celu zbadanie zarówno ryzyka, jak i rozwiązań pojawiających się w programowalności waluty. Mogą one być wykorzystane do przekazywania informacji i ulepszania jej.

Gigant bankowy, aby zainaugurować wydarzenie, podejmie współpracę z Digital Asset, IBM i EY.

David Williams, konsultant ds. technologii bankowości i rynków kapitałowych w EY, skomentował:

EY jest zachwycona, że po raz kolejny niezależnie obserwuje hackathon Barclays. Tak wiele czasu i energii w bankowości poświęca się na rozwiązywanie problemów tu i teraz. Więc wygospodarowanie czasu na wspólne badanie ważnych tematów przyszłości, takich jak CBDC, a w szczególności interoperacyjność, jest niezwykle ważne. To właśnie dzięki praktycznym eksperymentom branża może najlepiej zmierzyć się z rzeczywistymi, praktycznymi wyzwaniami, które przed nią stoją.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star