Biały Dom przedstawia niewiążącą Ustawę o Prawach Sztucznej Inteligencji

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 października 2022
ikona autora biały
ai sztuczna inteligencja

Biuro Polityki Naukowej i Technologicznej Białego Domu (OSTP) opublikowało projekt AI Bill of Rights mający na celu "ochronę amerykańskiego społeczeństwa". Informacje na ten temat podaje Engadget.

Według informacji prasowej, dokument opowiada się za pięcioma zasadami:

  • Bezpieczeństwo i wydajność systemów;
  • algorytmiczne zabezpieczenie przed dyskryminacją;
  • prywatność danych;
  • zgłoszenie i wyjaśnienie celu stosowania systemów AI;
  • alternatywy dla człowieka, rozważenie i odrzucenie zastosowania algorytmów.

Współautor ustawy - Suresh Venkatasubramanian podsumował:

Mówiąc wprost, systemy muszą działać, nie mogą dyskryminować, nie mogą wykorzystywać danych bezkrytycznie. Powinny być widoczne i zrozumiałe, nie powinny też wykluczać ludzkich rozmówców.

Na etapie opracowywania dokumentu zgłoszono do niego ponad tysiąc edycji i uwag. AI Bill of Rights odzwierciedla konsensus, szeroką i głęboką amerykańską wizję tego, jak zarządzać zautomatyzowanymi technologiami wpływającymi na nasze życie.

Dr Alondra Nelson, zastępca dyrektora ds. nauki i społeczeństwa w Office of Science and Technology Policy, powiedziała, że projekt jest skierowany do wszystkich, którzy wchodzą w interakcje z technologią.

Metody przedstawione w AI Bill of Rights są nie tylko pożądane: są osiągalne i bardzo potrzebne, aby stworzyć technologię i społeczeństwo, które działa dla nas wszystkich.

Ponad rok prac

Przygotowanie projektu ustawy zajęło administracji ponad rok. W tym czasie autorzy dokumentu zorganizowali panele dyskusyjne, wysłuchania publiczne oraz serię spotkań z przedsiębiorcami, aktywistami i dyrektorami korporacji.

Oprócz samego projektu, OSTP opublikowało dokument towarzyszący, Od zasad do praktyki, który szczegółowo opisuje konkretne kroki w kierunku wdrożenia Bill of Rights AI.

Skuteczne wdrożenie tych procesów wymaga współpracy między przemysłem, społeczeństwem obywatelskim, naukowcami, decydentami, technologami i społeczeństwem.

Projekt ustawy o prawach AI nie jest wiążący. Rzecznik Izby Handlowej USA Joran Crenshaw z zadowoleniem przyjął inicjatywę. Uważa on jednak, że wprowadzenie zaleceń do prawa zaszkodzi rynkowi sztucznej inteligencji w USA.

Jeśli politycy wprowadzą obowiązujące zasady, mogą ograniczyć zdolność Ameryki do konkurowania na światowej scenie.

Przypomnijmy, że we wrześniu Biały Dom zaprezentował zasady reformy platform gigantów technologicznych w celu ograniczenia ich wpływów.

W sierpniu amerykańska Federalna Komisja Handlu ogłosiła plany uregulowania technologii i algorytmów nadzoru.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star