Bitbuy staje się pierwszym regulowanym rynkiem krypto w Kanadzie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 stycznia 2022
ikona autora biały
kanada rynek krypto

Bitbuy jest pierwszą kanadyjską platformą handlu kryptowalutami, która została uregulowana jako rynek i ograniczony dealer. Bitbuy Technologies Inc. ma ponad 350 000 użytkowników. Wolumeny handlowe platformy handlu kryptowalutami przekroczyły 4 miliardy dolarów.

Kanadyjski regulator ma wymagania dla rynku, który jest zobowiązany do posiadania pełnej widoczności ofert i zapytań, płynności w rozmiarze instytucjonalnym dla wszystkich handlowców i braku limitów dla wykwalifikowanych handlowców. Ważny jest brak limitów dla wykwalifikowanych użytkowników. Niektóre platformy mają roczny limit (30 000 USD) na niektóre altcoiny.

Bitbuy jest regulowany jako rynek i ograniczony dealer. Kiedy odbywa się handel z brokerem, transakcje są wysyłane do strony trzeciej. Następnie broker dodaje spread i wysyła transakcję do zakończenia na innej platformie.

Bitbuy nie wysyła transakcji do stron trzecich. Handel w BitBuy oznacza, że transakcje będą dopasowane do innych zleceń na żywo, wszystkie na rynku Bitbuy. Zwiększa to przejrzystość handlu kryptowalutami.

Systemy Eventus do nadzoru handlu

Aby spełnić wymagania dotyczące nadzoru handlu, Bitbuy używa Eventus Systems, który zdobył nagrodę za produkt roku w zakresie nadzoru handlu podczas 2021 Risk Technology Awards.

Dyrektor generalny Eventus, Travis Schwab, powiedział:

To przyjemność służyć Bitbuy jako nasz pierwszy kanadyjski klient i najnowszy rynek aktywów cyfrowych, który zwrócił się do nas w celu spełnienia wymagań w zakresie nadzoru handlu. Ponieważ coraz więcej inwestorów w Kanadzie i na całym świecie obejmuje tę klasę aktywów, jesteśmy naprawdę zaszczyceni, że możemy odegrać rolę w pomaganiu giełdom kryptowalutowym i wielu innym uczestnikom rynku wchodzącym w przestrzeń kryptowalutową, aby spełnić nowe wymagania i standardy bezpieczeństwa i przejrzystości.

Dean Skurka, prezes Bitbuy, zauważył:

Niezależnie od tego, czy Kanadyjczycy kupują Bitcoin , Ethereum, czy alternatywne monety; Bitbuy wie, że cena i najlepsza egzekucja mają znaczenie. Jesteśmy dumni, że jesteśmy liderem w dostarczaniu tej przejrzystości dla naszych klientów.

Z kolei Michael Arbus, dyrektor generalny Bitbuy dodał:

Wierzymy, że Kanadyjczycy zasługują na pełne ujawnienie nad kosztem aktywów kryptowalutowych, którymi handlują. Bycie regulowanym zarówno jako ograniczony dealer, jak i rynek oznacza, że Bitbuy jest jedyną zarejestrowaną platformą w Kanadzie dzisiaj, która dopasowuje zlecenia klientów do prawdziwych zleceń na żywo. Oferuje to zwiększoną przejrzystość, niższe koszty transakcji, a na koniec dnia staramy się zapewnić lepsze ceny wykonania dla naszych klientów. Kanadyjczycy mają wybór, aby inwestować swój kapitał z platformą, która raportuje rzeczywistą cenę realizacji transakcji.

Cele Bitbuy na 2022 r.

BitBuy będzie dążyć do dodania kolejnych kryptowalut w 2022 roku. W momencie pisania tego tekstu platforma obsługuje następujące cyfrowe aktywa:

Dodatkowo, firma będzie dążyć do zaangażowania kapitału instytucjonalnego. Pozwoli w ten sposób na głębszą płynność dla swoich klientów. BitBuy został niedawno przejęty przez WonderFi za 162 miliony dolarów.

W wywiadzie, który odbył się na początku tego miesiąca, Ben Samaroo, dyrektor generalny WonderFi Technologies, powiedział:

Regulacja naprawdę jest częścią naszego modelu biznesowego. I myślę, że dla branży jako całości, jest to duży krok naprzód za każdym razem, gdy jest więcej jasności regulacyjnej wokół kryptowalut lub regulacji [które] są wydawane przez różne jurysdykcje. Powodem tego jest dużo kapitału instytucjonalnego, który wszedł w przestrzeń kryptowalut w ciągu ostatnich 18 miesięcy.

Podobnie jak FTX US, Bitbuy rozważa też dostarczenie produktów do handlu akcjami dla swoich użytkowników. Dodanie akcji może pozwolić firmie konkurować z eToro i Robinhood.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star