Bitbuy staje się pierwszym regulowanym rynkiem krypto w Kanadzie

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 26 stycznia 2022
ikona autora biały
kanada rynek krypto

Bitbuy jest pierwszą kanadyjską platformą handlu kryptowalutami, która została uregulowana jako rynek i ograniczony dealer. Bitbuy Technologies Inc. ma ponad 350 000 użytkowników. Wolumeny handlowe platformy handlu kryptowalutami przekroczyły 4 miliardy dolarów.

Kanadyjski regulator ma wymagania dla rynku, który jest zobowiązany do posiadania pełnej widoczności ofert i zapytań, płynności w rozmiarze instytucjonalnym dla wszystkich handlowców i braku limitów dla wykwalifikowanych handlowców. Ważny jest brak limitów dla wykwalifikowanych użytkowników. Niektóre platformy mają roczny limit (30 000 USD) na niektóre altcoiny.

Bitbuy jest regulowany jako rynek i ograniczony dealer. Kiedy odbywa się handel z brokerem, transakcje są wysyłane do strony trzeciej. Następnie broker dodaje spread i wysyła transakcję do zakończenia na innej platformie.

Bitbuy nie wysyła transakcji do stron trzecich. Handel w BitBuy oznacza, że transakcje będą dopasowane do innych zleceń na żywo, wszystkie na rynku Bitbuy. Zwiększa to przejrzystość handlu kryptowalutami.

Systemy Eventus do nadzoru handlu

Aby spełnić wymagania dotyczące nadzoru handlu, Bitbuy używa Eventus Systems, który zdobył nagrodę za produkt roku w zakresie nadzoru handlu podczas 2021 Risk Technology Awards.

Dyrektor generalny Eventus, Travis Schwab, powiedział:

To przyjemność służyć Bitbuy jako nasz pierwszy kanadyjski klient i najnowszy rynek aktywów cyfrowych, który zwrócił się do nas w celu spełnienia wymagań w zakresie nadzoru handlu. Ponieważ coraz więcej inwestorów w Kanadzie i na całym świecie obejmuje tę klasę aktywów, jesteśmy naprawdę zaszczyceni, że możemy odegrać rolę w pomaganiu giełdom kryptowalutowym i wielu innym uczestnikom rynku wchodzącym w przestrzeń kryptowalutową, aby spełnić nowe wymagania i standardy bezpieczeństwa i przejrzystości.

Dean Skurka, prezes Bitbuy, zauważył:

Niezależnie od tego, czy Kanadyjczycy kupują Bitcoin , Ethereum, czy alternatywne monety; Bitbuy wie, że cena i najlepsza egzekucja mają znaczenie. Jesteśmy dumni, że jesteśmy liderem w dostarczaniu tej przejrzystości dla naszych klientów.

Z kolei Michael Arbus, dyrektor generalny Bitbuy dodał:

Wierzymy, że Kanadyjczycy zasługują na pełne ujawnienie nad kosztem aktywów kryptowalutowych, którymi handlują. Bycie regulowanym zarówno jako ograniczony dealer, jak i rynek oznacza, że Bitbuy jest jedyną zarejestrowaną platformą w Kanadzie dzisiaj, która dopasowuje zlecenia klientów do prawdziwych zleceń na żywo. Oferuje to zwiększoną przejrzystość, niższe koszty transakcji, a na koniec dnia staramy się zapewnić lepsze ceny wykonania dla naszych klientów. Kanadyjczycy mają wybór, aby inwestować swój kapitał z platformą, która raportuje rzeczywistą cenę realizacji transakcji.

Cele Bitbuy na 2022 r.

BitBuy będzie dążyć do dodania kolejnych kryptowalut w 2022 roku. W momencie pisania tego tekstu platforma obsługuje następujące cyfrowe aktywa:

Dodatkowo, firma będzie dążyć do zaangażowania kapitału instytucjonalnego. Pozwoli w ten sposób na głębszą płynność dla swoich klientów. BitBuy został niedawno przejęty przez WonderFi za 162 miliony dolarów.

W wywiadzie, który odbył się na początku tego miesiąca, Ben Samaroo, dyrektor generalny WonderFi Technologies, powiedział:

Regulacja naprawdę jest częścią naszego modelu biznesowego. I myślę, że dla branży jako całości, jest to duży krok naprzód za każdym razem, gdy jest więcej jasności regulacyjnej wokół kryptowalut lub regulacji [które] są wydawane przez różne jurysdykcje. Powodem tego jest dużo kapitału instytucjonalnego, który wszedł w przestrzeń kryptowalut w ciągu ostatnich 18 miesięcy.

Podobnie jak FTX US, Bitbuy rozważa też dostarczenie produktów do handlu akcjami dla swoich użytkowników. Dodanie akcji może pozwolić firmie konkurować z eToro i Robinhood.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]

Co to jest phishing i jak się przed nim uchronić?

Takie działanie polega na wysyłaniu przez osoby atakujące złośliwych e-maili, których celem jest częstokroć wyłudzenie informacji. Niejednokrotnie zależy im na skłonieniu użytkowników do ujawnienia danych finansowych, uwierzytelniających w rozmaitych systemach lub innych poufnych. Phishing jest przykładem socjotechniki - czyli zbioru technik, które oszuści wykorzystują do manipulowania ludzkim zachowaniem. Obejmują fałszerstwo, przeinaczanie i kłamstwo - wszystkie […]

USA reguluje technologię nadzoru i algorytmy

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) rozpoczęła procedurę mającą na celu uregulowanie technologii nadzoru, algorytmów i bezpieczeństwa danych. #BREAKING: @FTC explores rules cracking down on commercial surveillance and lax data security practices: https://t.co/xnYlPO2dFJ #privacy /1 — FTC (@FTC) August 11, 2022 Agencja opublikowała wstępne zawiadomienie o proponowanych przepisach. Urzędnicy poprosili społeczeństwo o komentarze na temat komercyjnego […]

Współpraca Wise z Plaid daje klientom dostęp do 6000 aplikacji w USA

Wise zawarł umowę open finance z Plaid, aby dać swoim 13 milionom klientów dostęp do tysięcy aplikacji. Z pomocą narzędzia Plaid Core Exchange, klienci są teraz w stanie bezpośrednio połączyć swoje amerykańskie konta Wise z ponad 6000 aplikacji, w tym Venmo, Robinhood, Truebill i Chime. Partnerstwo pozwoli klientom Wise na "wygodne i bezpieczne" przenoszenie pieniędzy […]

Czym jest Rynek Niedźwiedzia i Rynek Byka?

Jeśli chodzi o giełdę, istnieją dwa charakterystyczne wyrazy, które należy wziąć pod uwagę: byk i niedźwiedź. W języku parkietu rynek niedźwiedzia oznacza, że akcje spadają o 20% lub więcej, natomiast hossa (byk) sygnalizuje, że wartości aktywów znacznie wzrastają. Oba te zjawiska są częścią cyklu życia giełdowego, bowiem każdy z nas będzie miał swój udział w […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star