Startup Walmarta - Hazel przejmuje dwie fintechowe firmy w celu stworzenia super aplikacji finansowej

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 stycznia 2022
ikona autora biały
walmart hazel

26 stycznia firma Hazel, należąca do Walmartu, ogłosiła, że przejmuje dwie firmy zajmujące się technologiami finansowymi. Jej celem jest stworzenie super-aplikacji usług finansowych, w której konsumenci będą mogli zarządzać swoimi pieniędzmi.

Hazel, startup fintech, który Walmart stworzył i wsparł, ogłosił przejęcie firm fintech o nazwie "Even Responsible Finance", a także "One Finance". Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

W zeszłym roku Walmart współpracował z Ribbit Capital, jedną z firm inwestycyjnych stojących za Robinhood, aby uruchomić niezależny startup fintech. W tym czasie firma stwierdziła, że startup będzie budował unikalne przystępne produkty finansowe dla swoich klientów i pracowników.

Walmart jest właścicielem większościowego pakietu udziałów w startupie. W skład zarządu startupu wchodzi kilku czołowych dyrektorów, w tym dyrektor generalny Walmart US, John Furner i Brett Biggs, dyrektor finansowy Walmartu.

Nowy, połączony biznes będzie nosił nazwę "ONE". Nowy podmiot dąży do tego, aby stać się aplikacją typu "one-stop financial services", która pozwala konsumentom zarządzać i zwiększać swoje finanse. Po zamknięciu dwóch akwizycji, połączony biznes będzie miał ponad 250 milionów dolarów w gotówce w bilansie i będzie zatrudniał ponad 200 pracowników.

Połączony podmiot łączy korzyści finansowe wynikające z platform "One Finance" i "Even Responsible Finance". W wyniku rozwoju nastąpi integracja tych trzech biznesów w jedną aplikację, która będzie dostępna dla klientów na całym świecie jako 'ONE.'

W przyszłości aplikacja ONE planuje stać się częścią cyfrowych i fizycznych kanałów Walmartu, aby rozszerzyć usługi finansowe na ponad 100 milionów kupujących tygodniowo i 1,6 miliona pracowników amerykańskiego giganta detalicznego.

Furner oświadczył:

Walmart nieustannie poszukuje nowych sposobów, aby realizować naszą podstawową misję, jaką jest pomaganie naszym klientom w oszczędzaniu pieniędzy i lepszym życiu. Klienci jasno dali do zrozumienia, że chcą od nas więcej w dziedzinie usług finansowych. Stworzenie prostej, spersonalizowanej aplikacji, która pozwala użytkownikom zarządzać swoimi pieniędzmi w jednym miejscu, jest naturalnym kolejnym krokiem w kierunku spełnienia tych oczekiwań.

Walmart jest zaangażowany w przyspieszenie włączenia finansowego

Ogłoszenie fintechu wspieranego przez Walmart pokazuje zaangażowanie giganta detalicznego w rozwój nowoczesnych, innowacyjnych i przystępnych rozwiązań finansowych, które zaspokajają potrzeby finansowe konsumentów. Od wielu lat, Walmart oferuje krajowe i międzynarodowe przekazy pieniężne, przygotowanie podatków, usługi płacenia rachunków, przedpłacone karty debetowe i inne usługi finansowe poprzez partnerstwo z firmami fintech, takimi jak PayPal, MoneyGram, NetSpend, Jackson Hewitt, American Express, Green Dot i innymi.

W październiku ubiegłego roku, Walmart uruchomił pilotaż bitomatów w 200 swoich sklepach na terenie USA, aby umożliwić klientom zakup Bitcoina. Posunięcie Walmartu rozszerzające dostęp Bitcoin do większej liczby osób dało kryptowalucie dodatkową legitymizację wśród sceptyków.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star