Startup Walmarta - Hazel przejmuje dwie fintechowe firmy w celu stworzenia super aplikacji finansowej

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 27 stycznia 2022
ikona autora biały
walmart hazel

26 stycznia firma Hazel, należąca do Walmartu, ogłosiła, że przejmuje dwie firmy zajmujące się technologiami finansowymi. Jej celem jest stworzenie super-aplikacji usług finansowych, w której konsumenci będą mogli zarządzać swoimi pieniędzmi.

Hazel, startup fintech, który Walmart stworzył i wsparł, ogłosił przejęcie firm fintech o nazwie "Even Responsible Finance", a także "One Finance". Warunki finansowe transakcji nie zostały ujawnione.

W zeszłym roku Walmart współpracował z Ribbit Capital, jedną z firm inwestycyjnych stojących za Robinhood, aby uruchomić niezależny startup fintech. W tym czasie firma stwierdziła, że startup będzie budował unikalne przystępne produkty finansowe dla swoich klientów i pracowników.

Walmart jest właścicielem większościowego pakietu udziałów w startupie. W skład zarządu startupu wchodzi kilku czołowych dyrektorów, w tym dyrektor generalny Walmart US, John Furner i Brett Biggs, dyrektor finansowy Walmartu.

Nowy, połączony biznes będzie nosił nazwę "ONE". Nowy podmiot dąży do tego, aby stać się aplikacją typu "one-stop financial services", która pozwala konsumentom zarządzać i zwiększać swoje finanse. Po zamknięciu dwóch akwizycji, połączony biznes będzie miał ponad 250 milionów dolarów w gotówce w bilansie i będzie zatrudniał ponad 200 pracowników.

Połączony podmiot łączy korzyści finansowe wynikające z platform "One Finance" i "Even Responsible Finance". W wyniku rozwoju nastąpi integracja tych trzech biznesów w jedną aplikację, która będzie dostępna dla klientów na całym świecie jako 'ONE.'

W przyszłości aplikacja ONE planuje stać się częścią cyfrowych i fizycznych kanałów Walmartu, aby rozszerzyć usługi finansowe na ponad 100 milionów kupujących tygodniowo i 1,6 miliona pracowników amerykańskiego giganta detalicznego.

Furner oświadczył:

Walmart nieustannie poszukuje nowych sposobów, aby realizować naszą podstawową misję, jaką jest pomaganie naszym klientom w oszczędzaniu pieniędzy i lepszym życiu. Klienci jasno dali do zrozumienia, że chcą od nas więcej w dziedzinie usług finansowych. Stworzenie prostej, spersonalizowanej aplikacji, która pozwala użytkownikom zarządzać swoimi pieniędzmi w jednym miejscu, jest naturalnym kolejnym krokiem w kierunku spełnienia tych oczekiwań.

Walmart jest zaangażowany w przyspieszenie włączenia finansowego

Ogłoszenie fintechu wspieranego przez Walmart pokazuje zaangażowanie giganta detalicznego w rozwój nowoczesnych, innowacyjnych i przystępnych rozwiązań finansowych, które zaspokajają potrzeby finansowe konsumentów. Od wielu lat, Walmart oferuje krajowe i międzynarodowe przekazy pieniężne, przygotowanie podatków, usługi płacenia rachunków, przedpłacone karty debetowe i inne usługi finansowe poprzez partnerstwo z firmami fintech, takimi jak PayPal, MoneyGram, NetSpend, Jackson Hewitt, American Express, Green Dot i innymi.

W październiku ubiegłego roku, Walmart uruchomił pilotaż bitomatów w 200 swoich sklepach na terenie USA, aby umożliwić klientom zakup Bitcoina. Posunięcie Walmartu rozszerzające dostęp Bitcoin do większej liczby osób dało kryptowalucie dodatkową legitymizację wśród sceptyków.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Revolut stworzy kryptowalutowy hub na Cyprze

Firma fintech Revolut rozpoczęła tworzenie nowego hubu kryptowalutowego na Cyprze, aby dostosować się do zasad lokalnego regulatora CySEC. Informacje o tym pojawiają się w lokalnych mediach. Hub pozwoli systemowi płatności na przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych w UE. Przedstawiciele Revolut powiedzieli, że wspierają ścisłe środki ochrony klienta zaproponowane przez CySEC, aby zapobiec wszelkim rodzajom nadużyć na rynku […]

Chińscy giganci technologiczni przekazali władzom dane o algorytmach

Chińscy giganci technologiczni podzielili się szczegółami swoich algorytmów z regulatorami tego kraju. Informację na ten temat podał serwis CNBC. Chińska Administracja ds. Cyberprzestrzeni (CAC) opublikowała listę 30 algorytmów wraz z krótkim opisem ich przeznaczenia od firm, w tym opracowań gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Tencent. Według dokumentu algorytm firmy ByteDance dla chińskiej wersji TikTok […]

Hyundai utworzy instytut sztucznej inteligencji i robotyki

Hyundai ogłosił utworzenie fundacji Boston Dynamics AI Institute, która ma promować badania nad sztuczną inteligencją i robotyką. We are launching the @BostonDynamics AI institute to recruit talents in diverse areas such as #ArtificialIntelligence and robotics research through e.g. partnerships with universities. Learn more: https://t.co/gQpkX6NEA7 #HyundaiXbostondynamics pic.twitter.com/cmbJNIY3GS — Hyundai Worldwide (@Hyundai_Global) August 12, 2022 Organizacją pokieruje […]

Revolut uruchomi krypto usługi na Cyprze

Firma fintech Revolut otrzymała pozwolenie od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CYSEC) na oferowanie usług kryptowalutowych w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Informację na ten temat podał serwis CoinDesk. Dostęp do produktów firmy będzie miało 17 mln klientów w EOG. Według Revolut, wybór jurysdykcji jest podyktowany głębokim reżimem regulacyjnym. Wyspiarski stan wcześniej przyciągnął kryptokompanie takie […]

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star