BNP Paribas inwestuje w AccessFintech w ramach finansowania serii C

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 11 stycznia 2023
ikona autora biały
accessfintech bnp paribas

BNP Paribas Securities Services, oddział banku inwestycyjnego zajmujący się usługami posttransakcyjnymi, ogłosił strategiczną inwestycję w AccessFintech, firmę zajmującą się technologiami finansowymi, która koncentruje się na ewolucji modelu operacyjnego rynków kapitałowych.

BNP Paribas dołącza do rundy finansowania AccessFintech

Według informacji prasowej, oddział BNP dołączył do rundy finansowania serii C, którą prowadził WestCap. Chociaż kwota transakcji nie została ujawniona, AccessFintech poinformował we wrześniu, że pozyskał 60 milionów dolarów w ramach wspomnianego finansowania.

Dzięki inwestycji bank będzie mógł zapewnić swoim klientom instytucjonalnym i korporacyjnym dostęp do narzędzi workflow i danych pozwalających na skrócenie cykli rozliczeniowych. Dodatkowo klienci otrzymają możliwość wykorzystania danych z sieci współpracy w zakresie danych, nazwanej Synergy.

Synergy obniża koszty transakcji, zmniejsza zapotrzebowanie na zabezpieczenia i pomaga w spełnieniu wymogów regulacyjnych. Środki pozyskane od BNP Paribas pomogą przyspieszyć wzrost i rozszerzyć sieć współpracy w zakresie zarządzania danymi na nowe rynki. Bruno Campenon, Globalny Szef Banków, Brokerów i Korporacji w BNP Paribas Securities Services skomentował inwestycję w następujący sposób:

"Ta inwestycja jest częścią naszej strategii polegającej na partnerstwie z innowacyjnymi firmami technologicznymi w celu rozszerzenia i digitalizacji naszej oferty oraz zapewnienia naszym klientom dostępu do najnowszych technologii. Rozwiązania AccessFintech przyniosą konkretne korzyści naszym klientom - i całej branży - dzięki większej wydajności operacyjnej i optymalizacji zarządzania ryzykiem. Jesteśmy podekscytowani, że możemy uczestniczyć w tej inicjatywie i pomóc branży finansowej w ewolucji jej modelu operacyjnego."

W ramach obecnej i poprzednich rund finansowania, AccessFintech pozyskał kapitał od niektórych z największych banków na świecie, w tym BNY Mellon, Bank of America, Goldman Sachs, Citi i JPMorgan. Finansowanie wyniosło 97 milionów dolarów od 2018 roku, nie licząc inwestycji BNP Paribas.

Finansowanie firm fintech spada w 2022 r.

Rosnące stopy procentowe, obniżenie awersji do ryzyka i szersze zawirowania rynkowe w 2022 roku przełożyły się na widoczne załamanie finansowania fintech w całej Europie i Azji - wynika z najnowszych danych branżowych Innovative Finance. Najnowszy raport wykazał 30% spadek na całym świecie do 95 mld USD.

Najbardziej odporny na spadki okazał się sektor brytyjski, który stracił jedynie 8%. Wartość finansowania 2022 na Wyspach spadła w ubiegłym roku z 13,5 mld USD do 12,5 mld USD. Po ponad dekadzie nieprzerwanego wzrostu napędzanego przez venture capital, branża znacznie zwolniła. Khalid Talukder, współzałożyciel DKK Partners skomentował sytuację w następujący sposób:

"Londyńska branża fintech konsekwentnie udowadnia, że jest zarówno solidna, jak i ambitna w obliczu wyzwań gospodarczych. Gdy przedsiębiorstwa przygotowują się do burzliwego 2023 roku, firmy fintech mogą odegrać istotną rolę. Nasza branża może i odbije się szybko, napędzając wzrost, tworzenie miejsc pracy i umożliwiając przedsiębiorstwom osiągnięcie pełnego potencjału."

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sztuczna inteligencja: ogromny trend technologiczny czy bańka?

Wprowadzenie ChatGPT przez OpenAI i związany z tym szum sprawiły, że generatywna AI znalazła się na radarze firm venture capital i technologicznych, które chcą zainwestować pieniądze w czasach kryzysu. Narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji OpenAI mogą pozornie robić wszystko, od pisania poezji i kodu po tworzenie dzieł sztuki. wywołało wiele emocji w tej dziedzinie. A zarówno […]

Revolut opóźnia wydanie własnej kryptowaluty

Revolut, londyński challenger bank z siedzibą w Londynie, opóźnił uruchomienie swojej natywnej kryptowaluty o nazwie RevCoin. Financial News (FN) poinformował, że upadek giełdy kryptowalut FTX może być głównym powodem, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą. Revolut opóźnia debiut RevCoin Kryptowaluta miała ujrzeć światło dzienne pod koniec ubiegłego roku, ale plany Revoluta uległy zmianie. Przedłużająca […]

Akcje Google (GOOGL)  - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Google (Alphabet) to amerykańska firma technologiczna, która zaczynała od produktów i usług w branży internetowej i oprogramowania komputerowego. Dziś jednak jej macki sięgają znacznie dalej i można ją nazwać gigantem technologicznym. Jest właścicielem wielu spółek zależnych, które zajmują się rozwojem sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, technologii chmury czy środków służących poprawie ludzkiego zdrowia. W 2009 roku […]

Tysiące użytkowników PayPal ofiarą wycieku danych

Konta 34 942 użytkowników PayPal zostały zhakowane między 2 a 6 grudnia 2022 roku przez nieuprawnione osoby poprzez atak typu credential stuffing. Hakerzy potencjalnie uzyskali dostęp do danych osobowych klientów, w tym ich imienia i nazwiska, adresu, daty urodzenia, numeru identyfikacji podatkowej i numeru ubezpieczenia społecznego. Ataki typu credential stuffing mają miejsce, gdy hakerzy próbują […]

Akcje Apple (AAPL) - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Na świecie jest ponad 600 milionów użytkowników Apple. Posiadają oni około 1,4 miliarda aktywnych urządzeń Apple (iPhone, iPad, iPod, Mac i inne). Same te liczby są niesamowite, a także stawiają Apple w czołówce najbardziej wartościowych firm na świecie (według magazynu Forbes). To oczywiście czyni firmę bardzo interesującą z perspektywy inwestowania w akcje. W tym obszernym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star