OpenAI zapowiada płatną wersję ChatGPT

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 stycznia 2023
ikona autora biały
openai

OpenAI otworzyło listę oczekujących dla osób chcących skorzystać z płatnej wersji chatbota ChatGPT Professional z szeregiem korzyści.

Według firmy monetyzacja usługi jest konieczna, aby "utrzymać długoterminową rentowność" narzędzia. Twórcy poprosili użytkowników o wypełnienie kwestionariusza dotyczącego ich preferencji płatniczych, w tym akceptowalnej ceny.

Kwestionariusz opisuje również funkcje dostępne w płatnej wersji ChatGPT. Wśród nich:

  • stała dostępność;
  • szybkie odpowiedzi;
  • nielimitowane wiadomości (co najmniej dwukrotność normalnego dziennego limitu).

Uczestnicy listy oczekujących mogą zostać wybrani do pilotażowej wersji ChatGPT Professional. Firma zaznaczyła, że program jest na etapie pilotażowym i w najbliższym czasie nie będzie szeroko dostępny.

Rozwój ChatGPT

Do grudnia 2022 roku z chatbota ze sztuczną inteligencją skorzystało ponad 1 mln użytkowników. Ze względu na popularność serwisu, firma wydaje sporo pieniędzy na jego utrzymanie.

Współzałożyciel i dyrektor generalny OpenAI Sam Altman powiedział, że koszty operacyjne utrzymywania ChatGPT są ogrone. Średni koszt jednego czatu to "kilka centów".

ChatGPT działa w środowisku chmury Microsoft Azure. Biorąc pod uwagę liczbę użytkowników i zgłoszeń, utrzymanie usługi mogłoby kosztować firmę setki tysięcy dolarów dziennie.

Wcześniej media informowały o planach Microsoftu zainwestowania 10 mld dolarów w OpenAI z ewentualnym wykupieniem 49% udziałów startupu. Gigant technologiczny planuje również w 2023 roku zintegrować szereg opracowań firmy z własnymi produktami.

Przypomnijmy, że w grudniu 2022 roku OpenAI wprowadziło ChatGPT. W tym samym miesiącu profesor jednego z amerykańskich uniwersytetów oskarżył studentkę o sfałszowanie pracy za pomocą chatbota.

W styczniu 2023 roku nowojorskie szkoły publiczne zakazały używania ChatGPT na urządzeniach instytucji oraz w wewnętrznej sieci Wi-Fi. Kilka dni później podobne ograniczenia wprowadziły największe australijskie uniwersytety.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Sztuczna inteligencja: ogromny trend technologiczny czy bańka?

Wprowadzenie ChatGPT przez OpenAI i związany z tym szum sprawiły, że generatywna AI znalazła się na radarze firm venture capital i technologicznych, które chcą zainwestować pieniądze w czasach kryzysu. Narzędzia generatywnej sztucznej inteligencji OpenAI mogą pozornie robić wszystko, od pisania poezji i kodu po tworzenie dzieł sztuki. wywołało wiele emocji w tej dziedzinie. A zarówno […]

Revolut opóźnia wydanie własnej kryptowaluty

Revolut, londyński challenger bank z siedzibą w Londynie, opóźnił uruchomienie swojej natywnej kryptowaluty o nazwie RevCoin. Financial News (FN) poinformował, że upadek giełdy kryptowalut FTX może być głównym powodem, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą. Revolut opóźnia debiut RevCoin Kryptowaluta miała ujrzeć światło dzienne pod koniec ubiegłego roku, ale plany Revoluta uległy zmianie. Przedłużająca […]

Akcje Google (GOOGL)  - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Google (Alphabet) to amerykańska firma technologiczna, która zaczynała od produktów i usług w branży internetowej i oprogramowania komputerowego. Dziś jednak jej macki sięgają znacznie dalej i można ją nazwać gigantem technologicznym. Jest właścicielem wielu spółek zależnych, które zajmują się rozwojem sztucznej inteligencji, uczenia maszynowego, technologii chmury czy środków służących poprawie ludzkiego zdrowia. W 2009 roku […]

Tysiące użytkowników PayPal ofiarą wycieku danych

Konta 34 942 użytkowników PayPal zostały zhakowane między 2 a 6 grudnia 2022 roku przez nieuprawnione osoby poprzez atak typu credential stuffing. Hakerzy potencjalnie uzyskali dostęp do danych osobowych klientów, w tym ich imienia i nazwiska, adresu, daty urodzenia, numeru identyfikacji podatkowej i numeru ubezpieczenia społecznego. Ataki typu credential stuffing mają miejsce, gdy hakerzy próbują […]

Akcje Apple (AAPL) - jak inwestować, cena, kurs, wykres, dywidendy, gdzie kupić

Na świecie jest ponad 600 milionów użytkowników Apple. Posiadają oni około 1,4 miliarda aktywnych urządzeń Apple (iPhone, iPad, iPod, Mac i inne). Same te liczby są niesamowite, a także stawiają Apple w czołówce najbardziej wartościowych firm na świecie (według magazynu Forbes). To oczywiście czyni firmę bardzo interesującą z perspektywy inwestowania w akcje. W tym obszernym […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star