Brazylijski dom maklerski XP przejmie lokalny bank inwestycyjny Banco Modal

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 10 stycznia 2022
ikona autora biały
przejęcie

W piątek 7 stycznia, XP Inc. brazylijska firma zarządzająca inwestycjami, ogłosiła porozumienie, na mocy którego przejmie Banco Modal, brazylijską firmę zajmującą się bankowością inwestycyjną. XP oświadczyła, że nabywa pakiet do 100% udziałów w Modal w ramach transakcji, w wyniku której udziałowcy Modal otrzymają do 19,5 mln akcji XP. W wyniku transakcji wycena Modal wyniesie 528,5 mln dolarów.

XP spodziewa się, że transakcja pozwoli mu zwiększyć swoje kompetencje bankowe dzięki Modalowi, który działa jako firma bankowości inwestycyjnej, w tym jego platforma inwestycyjna połączona z usługami bankowymi i cyfrowymi. Dodatkowo, Modal posiada ponad 500 000 klientów brokerskich.

Razem, XP i Modal mają ponad 3,8 mln klientów i 12-miesięczny przychód netto w wysokości ponad 2,08 mld dolarów od września 2021 roku,.

W ramach transakcji, Modal pozostanie niezależny, zachowa swoją markę i będzie mógł uzyskać dostęp do technologii i usług infrastrukturalnych XP.

Jednak transakcja wciąż czeka na zatwierdzenie przez regulatora. Firmy mają nadzieję zakończyć fuzję, która również musi przejść przez regulatorów, w ciągu najbliższych 15 miesięcy.

Dyrektor finansowy XP, Bruno Constantino, stwierdził:

Biorąc pod uwagę nieistotne nakładanie się klientów XP i Modal, oczekujemy, że dojdzie do interesujących synergii przychodów i poprawy doświadczenia klientów.

Tymczasem CEO XP, Thiago Maffra, powiedział:

Brazylia ma jeden z najbardziej skoncentrowanych sektorów finansowych na świecie i razem będziemy w stanie być jeszcze bardziej konkurencyjni wobec tradycyjnych banków. Naszym priorytetem jest ciągłe ulepszanie propozycji wartości dla brazylijskich konsumentów."

Jak firmy przystosowują się podczas trudnych warunków ekonomicznych?

Zakup Modal przez XP przychodzi w czasie, gdy konkurencja o strategiczną przewagę rynkową nadal wpływa na działania związane z fuzjami i przejęciami w całej branży usług finansowych. W pierwszej połowie 2021 roku, mialo miejsce sporo takich transakcjach. Oczekuje się, że w nadchodzących miesiącach nadal będą miały miejsce przejęcia i zbycia, ponieważ zarządzający aktywami, firmy ubezpieczeniowe, banki i firmy brokerskie dążą do zwiększenia marż i wydajności, optymalizacji struktur kosztowych i poprawy wzrostu przychodów.

W związku z tym, transformacja jest jednym z głównych celów strategicznych podmiotów dokonujących transakcji. Z jednej strony mamy do czynienia z presją ze strony regulatorów i utrzymującymi się niskimi stopami procentowymi, z drugiej zaś z zakłóceniami ze strony fintech, platform i ciągłej cyfryzacji. Firmy finansowe muszą więc ewoluować, aby sprostać tym wyzwaniom. Kluczowym aspektem działalności w zakresie fuzji i przejęć będzie prawdopodobnie dalsze tworzenie partnerstw strategicznych i trwające konsolidacje.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star