Fintech iFast przejmie 85% udziałów w brytyjskim banku BFC

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 stycznia 2022
ikona autora biały
przejęcie

Singapurska firma iFast Corporation, zajmująca się zarządzaniem majątkiem, chce nabyć 85 proc. udziałów w licencjonowanym przez Wielką Brytanię BFC Bank za 40 mln funtów - jak wynika z piątkowych dokumentów.

iFast zawarł już umowę z partnerem Eagles Peak, aby przejąć udziały w platformie od jej bahrajńskiego rodzica BFC Group. Eagles Peak został założony w 2020 roku wyłącznie w celu przejęcia BFC Bank. Jeśli transakcja przejdzie, iFast będzie posiadał 85 procent udziałów w Eagles Peak, podczas gdy pozostałe 15 procent będzie należało do MMSS Investments, obecnego jedynego właściciela.

Z całkowitej kwoty wpływów 22,6 mln funtów zostanie przeznaczone na sfinansowanie przejęcia, a kolejne 15 mln funtów zostanie wniesione jako kapitał do banku. Pozostałe 2,4 mln funtów z wpływów zostanie przeznaczone na pokrycie kosztów transakcji.
Proponowana transakcja przejęcia wymaga obecnie zatwierdzenia przez Prudential Regulation Authority oraz Financial Conduct Authority w Wielkiej Brytanii, a także przez udziałowców obu spółek.

Plany długoterminowe

BFC jest w pełni licencjonowanym bankiem w Wielkiej Brytanii i działa w ramach Financial Services Compensation Scheme. Jego przejęcie pomoże singapurskiemu fintechowi rozszerzyć swój zasięg na lukratywnym brytyjskim rynku.
Umowa została zawarta w ramach rozszerzonego 5-letniego planu globalnej ekspansji iFast. Oczekuje się, że pomoże to firmie w szybszym pozyskaniu większej liczby klientów bankowych. iFast w zgłoszeniu regulacyjnym podkreślił:

Podczas gdy grupa poczyniła znaczne postępy jako platforma zarządzania majątkiem bez niektórych kluczowych zalet, które mają banki, można osiągnąć o wiele więcej, jeśli w grupie jest bank.

Pomimo długoterminowych obietnic, iFast spodziewa się początkowych strat w 2022 i 2023 roku. BFC Bank zanotował bowiem stratę netto w wysokości 2,2 mln funtów w pierwszych dziewięciu miesiącach 2021 roku.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]

Co to jest phishing i jak się przed nim uchronić?

Takie działanie polega na wysyłaniu przez osoby atakujące złośliwych e-maili, których celem jest częstokroć wyłudzenie informacji. Niejednokrotnie zależy im na skłonieniu użytkowników do ujawnienia danych finansowych, uwierzytelniających w rozmaitych systemach lub innych poufnych. Phishing jest przykładem socjotechniki - czyli zbioru technik, które oszuści wykorzystują do manipulowania ludzkim zachowaniem. Obejmują fałszerstwo, przeinaczanie i kłamstwo - wszystkie […]

USA reguluje technologię nadzoru i algorytmy

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) rozpoczęła procedurę mającą na celu uregulowanie technologii nadzoru, algorytmów i bezpieczeństwa danych. #BREAKING: @FTC explores rules cracking down on commercial surveillance and lax data security practices: https://t.co/xnYlPO2dFJ #privacy /1 — FTC (@FTC) August 11, 2022 Agencja opublikowała wstępne zawiadomienie o proponowanych przepisach. Urzędnicy poprosili społeczeństwo o komentarze na temat komercyjnego […]

Współpraca Wise z Plaid daje klientom dostęp do 6000 aplikacji w USA

Wise zawarł umowę open finance z Plaid, aby dać swoim 13 milionom klientów dostęp do tysięcy aplikacji. Z pomocą narzędzia Plaid Core Exchange, klienci są teraz w stanie bezpośrednio połączyć swoje amerykańskie konta Wise z ponad 6000 aplikacji, w tym Venmo, Robinhood, Truebill i Chime. Partnerstwo pozwoli klientom Wise na "wygodne i bezpieczne" przenoszenie pieniędzy […]

Czym jest Rynek Niedźwiedzia i Rynek Byka?

Jeśli chodzi o giełdę, istnieją dwa charakterystyczne wyrazy, które należy wziąć pod uwagę: byk i niedźwiedź. W języku parkietu rynek niedźwiedzia oznacza, że akcje spadają o 20% lub więcej, natomiast hossa (byk) sygnalizuje, że wartości aktywów znacznie wzrastają. Oba te zjawiska są częścią cyklu życia giełdowego, bowiem każdy z nas będzie miał swój udział w […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star