Fintech iFast przejmie 85% udziałów w brytyjskim banku BFC

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 8 stycznia 2022
ikona autora biały
przejęcie

Singapurska firma iFast Corporation, zajmująca się zarządzaniem majątkiem, chce nabyć 85 proc. udziałów w licencjonowanym przez Wielką Brytanię BFC Bank za 40 mln funtów - jak wynika z piątkowych dokumentów.

iFast zawarł już umowę z partnerem Eagles Peak, aby przejąć udziały w platformie od jej bahrajńskiego rodzica BFC Group. Eagles Peak został założony w 2020 roku wyłącznie w celu przejęcia BFC Bank. Jeśli transakcja przejdzie, iFast będzie posiadał 85 procent udziałów w Eagles Peak, podczas gdy pozostałe 15 procent będzie należało do MMSS Investments, obecnego jedynego właściciela.

Z całkowitej kwoty wpływów 22,6 mln funtów zostanie przeznaczone na sfinansowanie przejęcia, a kolejne 15 mln funtów zostanie wniesione jako kapitał do banku. Pozostałe 2,4 mln funtów z wpływów zostanie przeznaczone na pokrycie kosztów transakcji.
Proponowana transakcja przejęcia wymaga obecnie zatwierdzenia przez Prudential Regulation Authority oraz Financial Conduct Authority w Wielkiej Brytanii, a także przez udziałowców obu spółek.

Plany długoterminowe

BFC jest w pełni licencjonowanym bankiem w Wielkiej Brytanii i działa w ramach Financial Services Compensation Scheme. Jego przejęcie pomoże singapurskiemu fintechowi rozszerzyć swój zasięg na lukratywnym brytyjskim rynku.
Umowa została zawarta w ramach rozszerzonego 5-letniego planu globalnej ekspansji iFast. Oczekuje się, że pomoże to firmie w szybszym pozyskaniu większej liczby klientów bankowych. iFast w zgłoszeniu regulacyjnym podkreślił:

Podczas gdy grupa poczyniła znaczne postępy jako platforma zarządzania majątkiem bez niektórych kluczowych zalet, które mają banki, można osiągnąć o wiele więcej, jeśli w grupie jest bank.

Pomimo długoterminowych obietnic, iFast spodziewa się początkowych strat w 2022 i 2023 roku. BFC Bank zanotował bowiem stratę netto w wysokości 2,2 mln funtów w pierwszych dziewięciu miesiącach 2021 roku.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star