Byli dyrektorzy Ripple tworzą nowy start-up pingNpay

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 września 2021
ikona autora biały
pingnpay

Richard Bell, były członek zarządu Ripple, Visa i Santander, oraz Jeremy Light, który pracował w Ripple i kierował konsultingowym działem płatności Accenture w Europie, ogłosili nowy projekt płatniczy, pingNpay.

pingNpay, który zostanie uruchomiony początkowo w Wielkiej Brytanii w przyszłym roku, ma ułatwić dokonywanie mikropłatności poniżej 20 dolarów na transakcję. Celem projektu jest odblokowanie nowych cyfrowych usług detalicznych, które znajdą się w centrum kolejnego rozwoju internetu, Web 3.0.

Sieć planuje wykorzystywać stablecoiny w każdym kraju, w którym będzie działać, denominowane w lokalnej walucie, w 100% wsparte płynnymi aktywami fiat. Co więcej, firma będzie publikować regularne raporty dot. rezerw, aby spełnić wymagania regulacyjne.

Richard Bell, współzałożyciel w pingNpay, powiedział:

Odsłonięcie pingNpay następuje w ważnym momencie dla gospodarki subskrypcji i usług cyfrowych, która znacznie wzrosła w czasie pandemii Covid-19. W świecie, w którym mikropłatności stają się powszechne, sprzedawcy detaliczni nadal uważają cyfrową monetyzację za wyzwanie. To sprawia, że wiele potencjalnych usług, które mogliby zaoferować, jeszcze nie ujrzało światła dziennego. Nikomu nie udało się jeszcze wejść na rynek płatności cyfrowych poniżej 20 dolarów. Główne sieci kart płatniczych mogą przetwarzać dziesiątki tysięcy płatności na sekundę. Jednak nawet w tym przypadku najtańsze płatności kartą debetową kosztują sprzedawców detalicznych co najmniej 20 pensów za płatność. To stanowi 20% płatności w wysokości 1 funta. pingNpay rozwiązuje ten problem i uwolni nową falę innowacji ecommerce dla konsumentów i następnego etapu ewolucji internetu, Web 3.".

pingNpay zacznie od brytyjskiego rynku

Firma wystartuje w 2022 roku i początkowo będzie celować w Wielką Brytanię, używając cyfrowej monety "wspieranej przez funta". Według ogłoszenia, całkowite opłaty od transakcji nie przekroczą 1 procenta jej wartości. Firma dodała:

Konsumenci i sprzedawcy nie będą musieli wiedzieć, że płacą lub otrzymują stablecoiny, ponieważ po prostu zobaczą płatności i salda w swojej lokalnej walucie.

Według profilu na LinkedIn byłego dyrektora Ripple i współzałożyciela pingNpay Jeremy'ego Lighta:

pingNpay jest otwarty dla wszystkich i w przeciwieństwie do większości innych systemów płatności jest bez pozwolenia na dostęp, bez pozwolenia na innowacje i dostępny dla każdego, wszędzie… pingNpay przynosi moc blockchain przy użyciu zgodnych z przepisami stablecoinów do eCommerce, umożliwiając bardzo tanie transakcje prowadzące do opłacalnych płatności o niskiej wartości dla detalistów, aby wykorzystać je poprzez oferowanie częstych, tanich usług dla swoich klientów.

Jeremy Light był wiceprezesem ds. klientów strategicznych w Ripple od 2018 do 2020 roku. Wcześniej pracował dla Accenture, gdzie był dyrektorem zarządzającym ds. płatności. Z kolei Richard Bell pełnił funkcję starszego dyrektora w Ripple od 2018 do 2021 roku. Wcześniej kierował innowacjami blockchain w Banco Santander w latach 2014 i 2018. Santander był jednym z pierwszych klientów Ripple wykorzystujących księgę główną XRP do płatności transgranicznych.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star