Byli dyrektorzy Ripple tworzą nowy start-up pingNpay

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 września 2021
ikona autora biały
pingnpay

Richard Bell, były członek zarządu Ripple, Visa i Santander, oraz Jeremy Light, który pracował w Ripple i kierował konsultingowym działem płatności Accenture w Europie, ogłosili nowy projekt płatniczy, pingNpay.

pingNpay, który zostanie uruchomiony początkowo w Wielkiej Brytanii w przyszłym roku, ma ułatwić dokonywanie mikropłatności poniżej 20 dolarów na transakcję. Celem projektu jest odblokowanie nowych cyfrowych usług detalicznych, które znajdą się w centrum kolejnego rozwoju internetu, Web 3.0.

Sieć planuje wykorzystywać stablecoiny w każdym kraju, w którym będzie działać, denominowane w lokalnej walucie, w 100% wsparte płynnymi aktywami fiat. Co więcej, firma będzie publikować regularne raporty dot. rezerw, aby spełnić wymagania regulacyjne.

Richard Bell, współzałożyciel w pingNpay, powiedział:

Odsłonięcie pingNpay następuje w ważnym momencie dla gospodarki subskrypcji i usług cyfrowych, która znacznie wzrosła w czasie pandemii Covid-19. W świecie, w którym mikropłatności stają się powszechne, sprzedawcy detaliczni nadal uważają cyfrową monetyzację za wyzwanie. To sprawia, że wiele potencjalnych usług, które mogliby zaoferować, jeszcze nie ujrzało światła dziennego. Nikomu nie udało się jeszcze wejść na rynek płatności cyfrowych poniżej 20 dolarów. Główne sieci kart płatniczych mogą przetwarzać dziesiątki tysięcy płatności na sekundę. Jednak nawet w tym przypadku najtańsze płatności kartą debetową kosztują sprzedawców detalicznych co najmniej 20 pensów za płatność. To stanowi 20% płatności w wysokości 1 funta. pingNpay rozwiązuje ten problem i uwolni nową falę innowacji ecommerce dla konsumentów i następnego etapu ewolucji internetu, Web 3.".

pingNpay zacznie od brytyjskiego rynku

Firma wystartuje w 2022 roku i początkowo będzie celować w Wielką Brytanię, używając cyfrowej monety "wspieranej przez funta". Według ogłoszenia, całkowite opłaty od transakcji nie przekroczą 1 procenta jej wartości. Firma dodała:

Konsumenci i sprzedawcy nie będą musieli wiedzieć, że płacą lub otrzymują stablecoiny, ponieważ po prostu zobaczą płatności i salda w swojej lokalnej walucie.

Według profilu na LinkedIn byłego dyrektora Ripple i współzałożyciela pingNpay Jeremy'ego Lighta:

pingNpay jest otwarty dla wszystkich i w przeciwieństwie do większości innych systemów płatności jest bez pozwolenia na dostęp, bez pozwolenia na innowacje i dostępny dla każdego, wszędzie… pingNpay przynosi moc blockchain przy użyciu zgodnych z przepisami stablecoinów do eCommerce, umożliwiając bardzo tanie transakcje prowadzące do opłacalnych płatności o niskiej wartości dla detalistów, aby wykorzystać je poprzez oferowanie częstych, tanich usług dla swoich klientów.

Jeremy Light był wiceprezesem ds. klientów strategicznych w Ripple od 2018 do 2020 roku. Wcześniej pracował dla Accenture, gdzie był dyrektorem zarządzającym ds. płatności. Z kolei Richard Bell pełnił funkcję starszego dyrektora w Ripple od 2018 do 2021 roku. Wcześniej kierował innowacjami blockchain w Banco Santander w latach 2014 i 2018. Santander był jednym z pierwszych klientów Ripple wykorzystujących księgę główną XRP do płatności transgranicznych.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]

Co to jest phishing i jak się przed nim uchronić?

Takie działanie polega na wysyłaniu przez osoby atakujące złośliwych e-maili, których celem jest częstokroć wyłudzenie informacji. Niejednokrotnie zależy im na skłonieniu użytkowników do ujawnienia danych finansowych, uwierzytelniających w rozmaitych systemach lub innych poufnych. Phishing jest przykładem socjotechniki - czyli zbioru technik, które oszuści wykorzystują do manipulowania ludzkim zachowaniem. Obejmują fałszerstwo, przeinaczanie i kłamstwo - wszystkie […]

USA reguluje technologię nadzoru i algorytmy

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) rozpoczęła procedurę mającą na celu uregulowanie technologii nadzoru, algorytmów i bezpieczeństwa danych. #BREAKING: @FTC explores rules cracking down on commercial surveillance and lax data security practices: https://t.co/xnYlPO2dFJ #privacy /1 — FTC (@FTC) August 11, 2022 Agencja opublikowała wstępne zawiadomienie o proponowanych przepisach. Urzędnicy poprosili społeczeństwo o komentarze na temat komercyjnego […]

Współpraca Wise z Plaid daje klientom dostęp do 6000 aplikacji w USA

Wise zawarł umowę open finance z Plaid, aby dać swoim 13 milionom klientów dostęp do tysięcy aplikacji. Z pomocą narzędzia Plaid Core Exchange, klienci są teraz w stanie bezpośrednio połączyć swoje amerykańskie konta Wise z ponad 6000 aplikacji, w tym Venmo, Robinhood, Truebill i Chime. Partnerstwo pozwoli klientom Wise na "wygodne i bezpieczne" przenoszenie pieniędzy […]

Czym jest Rynek Niedźwiedzia i Rynek Byka?

Jeśli chodzi o giełdę, istnieją dwa charakterystyczne wyrazy, które należy wziąć pod uwagę: byk i niedźwiedź. W języku parkietu rynek niedźwiedzia oznacza, że akcje spadają o 20% lub więcej, natomiast hossa (byk) sygnalizuje, że wartości aktywów znacznie wzrastają. Oba te zjawiska są częścią cyklu życia giełdowego, bowiem każdy z nas będzie miał swój udział w […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star