Hedera Hashgraph bije konkurentów DLT pod względem zużycia energii

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 września 2021
ikona autora biały
hadera hashgraph

University College London (UCL) zbadał zróżnicowany wpływ na środowisko sześciu różnych technologii rozproszonej księgi (DLT). Jak wynika z analizy, Hedera Hashgraph charakteryzuje się najniższym całkowitym zużyciem energii w tej grupie.

Podczas badania porównano Algorand, Cardano, Ethereum 2.0, Hedera Hashgraph, Polkadot i Tezos. Badacze z Centrum Technologii Blockchain UCL (ULC CBT) zastanawiali się, jak modele konsensusu drugiej generacji, takie jak Proof-of-Stake, radzą sobie w porównaniu z ich poprzednikami (takimi jak Proof-of-Work). Dr Paolo Tasca, dyrektor wykonawczy w UCL CBT wyjaśnił:

W tym momencie korzyści płynące z Proof-of-Stake są dobrze rozpoznane i rozumiane w przestrzeni blockchain. Jednak dzięki tym badaniom odkryliśmy, że nie wszystkie sieci Proof-of-Stake są tworzone jednakowo. Jest to coś, na co zarówno inwestorzy, jak i adoptujący muszą uważać przy wyborze swojej sieci. Choć fantastycznie jest widzieć, że Ethereum 2.0 będzie Proof-of-Stake, patrząc na te wyniki, jasne jest, że musimy pozostać czujni na jego potencjalny wpływ na środowisko.

Poprzez sformalizowanie "podstawowego modelu matematycznego zużycia energii dla schematów odporności na ataki Sybil oparte na walidatorach", można było określić ilościowo zużycie energii na transakcję w oparciu o wspólne zmienne wejściowe. Badanie ostatecznie odkryło, że zapotrzebowanie na energię (różnych) protokołów konsensusu jest zależne od liczby aktywnych walidatorów.

Sieci DLT muszą myśleć o kwestiach środowiskowych

W raporcie stwierdzono, że wraz ze wzrostem skali sieci DLT, muszą one pozostać skoncentrowane na kwestiach środowiskowych. Jakość sprzętu używanego przez operatorów węzłów oraz efekt różnych wyborów projektowych w ramach architektury DLT muszą być rozpatrywane przez pryzmat wpływu, jaki mogą wywierać na środowisko. W konkluzji raportu czytamy:

Rosnąca popularność systemów DLT od czasu wynalezienia Bitcoina, a wraz z nią energochłonnego mechanizmu konsensusu PoW, spowodowała powstanie wielu alternatywnych mechanizmów. PoS jest szczególnie popularną alternatywą, która jest powszechnie uważana za bardziej energooszczędną niż PoW.

W tym artykule przetestowaliśmy tę hipotezę, używając matematycznego modelu zużycia, który przewiduje oczekiwane zużycie energii na transakcję, jako funkcję obciążenia sieci. Zastosowanie tego modelu do sześciu różnych systemów DLT opartych na PoS wspiera hipotezę i sugeruje, że ich zużycie energii na transakcję jest rzeczywiście co najmniej dwa do trzech rzędów wielkości niższe niż w przypadku Bitcoina.

Co więcej, odkrywamy znaczące różnice pomiędzy analizowanymi systemami opartymi na PoS. Stwierdziliśmy, że systemy "permissioned" zużywają znacznie mniej energii na transakcję niż systemy "permissionless". Różnica ta może być przypisana możliwościom bramkowania oferowanym przez systemy "permissioned"

Dr Leemon Baird, współzałożyciel i główny naukowiec w Hedera Hashgraph, skomentował wyniki badania:

To badanie UCL podkreśla znaczenie pracy, którą wykonujemy, aby stworzyć bardziej zrównoważoną przyszłość dla branży blockchain i distributed ledger, i jest kolejnym fantastycznym potwierdzeniem skuteczności technologii Hedera Hashgraph. Zaprojektowaliśmy algorytm hashgraph z myślą o wydajności i z dumą możemy zaświadczyć, że wprowadziliśmy na rynek najbardziej efektywną środowiskowo publiczną rozproszoną sieć na świecie. Inne badania wykazały już, że sieć Hedera zużywa o rzędy wielkości mniej energii na transakcję niż Bitcoin i Ethereum, a teraz dzięki tym badaniom UCL wiemy, że Hedera przewyższa również inne wiodące sieci Proof-of-Stake pod względem efektywności środowiskowej.

Baird dodał, że firma niedawno ogłosiła osiągnięcie 100% neutralności węglowej poprzez kwartalny zakup ekwiwalentów węglowych. Wyjaśnił, że decyzja o zakupie tych ekwiwalentów została podjęta przez Radę Zarządzającą Hedera, której członkiem jest UCL.

The London School of Economics dołącza do Hedera Governing Council

The London School of Economics również dołączyła do Hedera Governing Council w zeszłym miesiącu. Po powitaniu w Radzie, dr Carsten Sorensen z LSE, profesor nadzwyczajny w dziedzinie innowacji cyfrowych stwierdził:

Dołączenie do Hedera Governing Council stanowi znaczący krok naprzód w rozszerzaniu naszej współpracy badawczej i dzieleniu się wiedzą na temat transformacji cyfrowej. W ten sposób zamierzamy znacznie rozszerzyć nasz ślad badawczy w zrozumieniu, w jaki sposób DLT i blockchainy mogą odegrać pozytywny wpływ na społeczeństwo w pionierskich zrównoważonych projektach cyfrowych.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star