Były dyrektor JPMorgan Samir Shah dołącza do Pantera Capital jako COO

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 lipca 2022
ikona autora biały
jpmorgan aumni

Samir Shah - który spędził 12 lat w JPMorgan jako Global Head of Digital Solutions - ogłosił swoje odejście z instytucji finansowej. Jego kolejny etap kariery obejmuje dołączenie do firmy inwestycyjnej skupionej na kryptowalutach - Pantera Capital - jako dyrektor operacyjny (COO).

Od tradycyjnych finansów do kryptowalut

Można śmiało powiedzieć, że sektor kryptowalut został znacząco dotknięty z powodu spadku cen większości cyfrowych aktywów, w tym bitcoina. W wyniku paniki i odpływu inwestorów, liczne firmy z branży postanowiły zwolnić część swoich pracowników. Wśród nich znalazły się czołowe giełdy - CryptoCom, Coinbase i Bybit.

W przeciwieństwie do tego trendu, Samir Shah - były dyrektor wykonawczy w JPMorgan - ujawnił, że wejdzie do krypto świata. Dołączy on do Pantera Capital jako jej dyrektor operacyjny. Powiedział, że jego 12 lat pracy u giganta z Wall Street było "fantastyczne". Z kolei uczucie rozstania ze swoim starym zespołem jest "słodko-gorzkie".

JPM to bardzo wyjątkowa przestrzeń. Ja będę na zawsze wdzięczny moim kolegom za kształtowanie mojej zawodowej i osobistej podróży w tak głęboki sposób. Odchodzę pokorny, jako bardzo dumny alum i na zawsze mistrz firmy.

Z drugiej strony, pokazał swoje podekscytowanie, aby objąć rolę w Pantera Capital i połączyć siły z jej liderami. Shah opisał firmę kryptowalutową jako wiodącego inwestora w technologii blockchain i przyrzekł zabrać ją na "nowe wyżyny".

Stanowisko Pantera Capital w sprawie BTC

W przeciwieństwie do wielu krytyków kryptowalut, takich jak Paul Krugman i Richard Bernstein, którzy twierdzą, że bitcoin jest schematem Ponzi, w grudniu 2021 roku Dan Morehead - założyciel i dyrektor generalny Pantera Capital - argumentował, że rynki obligacji są "manipulowane" przez Rezerwę Federalną i to one są prawdziwą piramidą.

Rządy powinny przestać mieć obsesję na punkcie Bitcoina i spojrzeć do wewnątrz. Największym schematem Ponziego w historii jest amerykański rynek obligacji rządowych i hipotecznych. 33 biliony dolarów. A wszystko to jest napędzane przez jednego nieekonomicznego aktora o dominującej pozycji, który handluje w oparciu o istotne, niepubliczne informacje.

W lutym tego roku Pantera Capital wydała raport o nazwie "The Next Mega-Trade",. Przedstawiła w nim swoje powody, dla których podstawowa kryptowaluta może wkrótce rozpocząć hossę. Konkretnie, firma opiniowała, że wzrost cen powinien nastąpić gdzieś w okolicach 18 kwietnia (znanego jako "Tax Day").

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star