Były dyrektor JPMorgan Samir Shah dołącza do Pantera Capital jako COO

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 lipca 2022
ikona autora biały
jpmorgan aumni

Samir Shah - który spędził 12 lat w JPMorgan jako Global Head of Digital Solutions - ogłosił swoje odejście z instytucji finansowej. Jego kolejny etap kariery obejmuje dołączenie do firmy inwestycyjnej skupionej na kryptowalutach - Pantera Capital - jako dyrektor operacyjny (COO).

Od tradycyjnych finansów do kryptowalut

Można śmiało powiedzieć, że sektor kryptowalut został znacząco dotknięty z powodu spadku cen większości cyfrowych aktywów, w tym bitcoina. W wyniku paniki i odpływu inwestorów, liczne firmy z branży postanowiły zwolnić część swoich pracowników. Wśród nich znalazły się czołowe giełdy - CryptoCom, Coinbase i Bybit.

W przeciwieństwie do tego trendu, Samir Shah - były dyrektor wykonawczy w JPMorgan - ujawnił, że wejdzie do krypto świata. Dołączy on do Pantera Capital jako jej dyrektor operacyjny. Powiedział, że jego 12 lat pracy u giganta z Wall Street było "fantastyczne". Z kolei uczucie rozstania ze swoim starym zespołem jest "słodko-gorzkie".

JPM to bardzo wyjątkowa przestrzeń. Ja będę na zawsze wdzięczny moim kolegom za kształtowanie mojej zawodowej i osobistej podróży w tak głęboki sposób. Odchodzę pokorny, jako bardzo dumny alum i na zawsze mistrz firmy.

Z drugiej strony, pokazał swoje podekscytowanie, aby objąć rolę w Pantera Capital i połączyć siły z jej liderami. Shah opisał firmę kryptowalutową jako wiodącego inwestora w technologii blockchain i przyrzekł zabrać ją na "nowe wyżyny".

Stanowisko Pantera Capital w sprawie BTC

W przeciwieństwie do wielu krytyków kryptowalut, takich jak Paul Krugman i Richard Bernstein, którzy twierdzą, że bitcoin jest schematem Ponzi, w grudniu 2021 roku Dan Morehead - założyciel i dyrektor generalny Pantera Capital - argumentował, że rynki obligacji są "manipulowane" przez Rezerwę Federalną i to one są prawdziwą piramidą.

Rządy powinny przestać mieć obsesję na punkcie Bitcoina i spojrzeć do wewnątrz. Największym schematem Ponziego w historii jest amerykański rynek obligacji rządowych i hipotecznych. 33 biliony dolarów. A wszystko to jest napędzane przez jednego nieekonomicznego aktora o dominującej pozycji, który handluje w oparciu o istotne, niepubliczne informacje.

W lutym tego roku Pantera Capital wydała raport o nazwie "The Next Mega-Trade",. Przedstawiła w nim swoje powody, dla których podstawowa kryptowaluta może wkrótce rozpocząć hossę. Konkretnie, firma opiniowała, że wzrost cen powinien nastąpić gdzieś w okolicach 18 kwietnia (znanego jako "Tax Day").

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]

Co to jest phishing i jak się przed nim uchronić?

Takie działanie polega na wysyłaniu przez osoby atakujące złośliwych e-maili, których celem jest częstokroć wyłudzenie informacji. Niejednokrotnie zależy im na skłonieniu użytkowników do ujawnienia danych finansowych, uwierzytelniających w rozmaitych systemach lub innych poufnych. Phishing jest przykładem socjotechniki - czyli zbioru technik, które oszuści wykorzystują do manipulowania ludzkim zachowaniem. Obejmują fałszerstwo, przeinaczanie i kłamstwo - wszystkie […]

USA reguluje technologię nadzoru i algorytmy

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) rozpoczęła procedurę mającą na celu uregulowanie technologii nadzoru, algorytmów i bezpieczeństwa danych. #BREAKING: @FTC explores rules cracking down on commercial surveillance and lax data security practices: https://t.co/xnYlPO2dFJ #privacy /1 — FTC (@FTC) August 11, 2022 Agencja opublikowała wstępne zawiadomienie o proponowanych przepisach. Urzędnicy poprosili społeczeństwo o komentarze na temat komercyjnego […]

Współpraca Wise z Plaid daje klientom dostęp do 6000 aplikacji w USA

Wise zawarł umowę open finance z Plaid, aby dać swoim 13 milionom klientów dostęp do tysięcy aplikacji. Z pomocą narzędzia Plaid Core Exchange, klienci są teraz w stanie bezpośrednio połączyć swoje amerykańskie konta Wise z ponad 6000 aplikacji, w tym Venmo, Robinhood, Truebill i Chime. Partnerstwo pozwoli klientom Wise na "wygodne i bezpieczne" przenoszenie pieniędzy […]

Czym jest Rynek Niedźwiedzia i Rynek Byka?

Jeśli chodzi o giełdę, istnieją dwa charakterystyczne wyrazy, które należy wziąć pod uwagę: byk i niedźwiedź. W języku parkietu rynek niedźwiedzia oznacza, że akcje spadają o 20% lub więcej, natomiast hossa (byk) sygnalizuje, że wartości aktywów znacznie wzrastają. Oba te zjawiska są częścią cyklu życia giełdowego, bowiem każdy z nas będzie miał swój udział w […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star