Revolut nawiązuje współpracę z Stripe, aby wspomóc międzynarodowy rozwój

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 6 lipca 2022
ikona autora biały
revolut stripe

Firma Revolut nawiązała współpracę z platformą infrastruktury finansowej Stripe. Wszystko po to, aby wspomóc plany światowej ekspansji na nowe rynki i obsługiwać płatności w Wielkiej Brytanii i Europie.

David Tirado, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w Revolut, w komunikacie prasowym napisał:

Revolut buduje bezproblemowe rozwiązania dla swoich klientów. Oznacza to dostęp do szybkich i łatwych płatności, a nasza współpraca ze Stripe to ułatwia. Dzielimy wspólną wizję i jesteśmy podekscytowani współpracą w wielu obszarach, od wykorzystania infrastruktury Stripe, aby przyspieszyć naszą globalną ekspansję, do odkrywania innowacyjnych nowych produktów dla ponad 18 milionów klientów Revolut.

Revolut to firma założona w 2015 roku w Londynie przez CEO Nikolaya Storonsky'ego i CTO Vlada Yatsenko. Początkowo oferowała ona usługi transferu pieniędzy i wymiany w Wielkiej Brytanii. Od tego czasu rozszerzył jednak swoją ofertę o konta, ubezpieczenia, handel, fakturowanie i inne.

Revolut obsługuje 18 milionów klientów indywidualnych i 500 000 firm w ponad 200 krajach i terytoriach. Jego najbliższe plany ekspansji obejmują Meksyk i Brazylię, gdzie wykorzysta infrastrukturę Stripe. Eileen O'Mara, dyrektor ds. przychodów i rozwoju w Stripe w regionie EMEA powiedziała:

Revolut i Stripe mają wspólną ambicję, aby unowocześnić usługi finansowe na całym świecie. Jesteśmy podekscytowani, że możemy wspierać Revolut w jego rozwoju, skalowaniu i pomaganiu ludziom na całym świecie, by mogli czerpać więcej ze swoich pieniędzy.

Co to jest Stripe?

Stripe ma swoją siedzibę w Dolinie Krzemowej i Dublinie w Irlandii. Została założona w 2009 roku przez braci: prezesa Johna Collisona i dyrektora generalnego Patricka Collisona. Obsługuje ona płatności cyfrowe i osobiste oraz oferuje oprogramowanie do przetwarzania płatności i interfejsy programowania aplikacji dla handlu elektronicznego i aplikacji.

Stripe niedawno opracował rozwiązanie do przelewów bankowych. Na początku tego roku zostało ono wydane w Japonii. W zeszłym miesiącu jednak zostało udostępnione klientom w Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej i Meksyku.

Rozwiązanie oferuje zautomatyzowane uzgadnianie, uproszczone procesy zwrotu i refundacji oraz integrację z fakturami, subskrypcjami i rozpoznawaniem przychodów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star