Revolut nawiązuje współpracę z Stripe, aby wspomóc międzynarodowy rozwój

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 6 lipca 2022
ikona autora biały
revolut stripe

Firma Revolut nawiązała współpracę z platformą infrastruktury finansowej Stripe. Wszystko po to, aby wspomóc plany światowej ekspansji na nowe rynki i obsługiwać płatności w Wielkiej Brytanii i Europie.

David Tirado, wiceprezes ds. rozwoju biznesu w Revolut, w komunikacie prasowym napisał:

Revolut buduje bezproblemowe rozwiązania dla swoich klientów. Oznacza to dostęp do szybkich i łatwych płatności, a nasza współpraca ze Stripe to ułatwia. Dzielimy wspólną wizję i jesteśmy podekscytowani współpracą w wielu obszarach, od wykorzystania infrastruktury Stripe, aby przyspieszyć naszą globalną ekspansję, do odkrywania innowacyjnych nowych produktów dla ponad 18 milionów klientów Revolut.

Revolut to firma założona w 2015 roku w Londynie przez CEO Nikolaya Storonsky'ego i CTO Vlada Yatsenko. Początkowo oferowała ona usługi transferu pieniędzy i wymiany w Wielkiej Brytanii. Od tego czasu rozszerzył jednak swoją ofertę o konta, ubezpieczenia, handel, fakturowanie i inne.

Revolut obsługuje 18 milionów klientów indywidualnych i 500 000 firm w ponad 200 krajach i terytoriach. Jego najbliższe plany ekspansji obejmują Meksyk i Brazylię, gdzie wykorzysta infrastrukturę Stripe. Eileen O'Mara, dyrektor ds. przychodów i rozwoju w Stripe w regionie EMEA powiedziała:

Revolut i Stripe mają wspólną ambicję, aby unowocześnić usługi finansowe na całym świecie. Jesteśmy podekscytowani, że możemy wspierać Revolut w jego rozwoju, skalowaniu i pomaganiu ludziom na całym świecie, by mogli czerpać więcej ze swoich pieniędzy.

Co to jest Stripe?

Stripe ma swoją siedzibę w Dolinie Krzemowej i Dublinie w Irlandii. Została założona w 2009 roku przez braci: prezesa Johna Collisona i dyrektora generalnego Patricka Collisona. Obsługuje ona płatności cyfrowe i osobiste oraz oferuje oprogramowanie do przetwarzania płatności i interfejsy programowania aplikacji dla handlu elektronicznego i aplikacji.

Stripe niedawno opracował rozwiązanie do przelewów bankowych. Na początku tego roku zostało ono wydane w Japonii. W zeszłym miesiącu jednak zostało udostępnione klientom w Wielkiej Brytanii, Unii Europejskiej i Meksyku.

Rozwiązanie oferuje zautomatyzowane uzgadnianie, uproszczone procesy zwrotu i refundacji oraz integrację z fakturami, subskrypcjami i rozpoznawaniem przychodów.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Revolut stworzy kryptowalutowy hub na Cyprze

Firma fintech Revolut rozpoczęła tworzenie nowego hubu kryptowalutowego na Cyprze, aby dostosować się do zasad lokalnego regulatora CySEC. Informacje o tym pojawiają się w lokalnych mediach. Hub pozwoli systemowi płatności na przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych w UE. Przedstawiciele Revolut powiedzieli, że wspierają ścisłe środki ochrony klienta zaproponowane przez CySEC, aby zapobiec wszelkim rodzajom nadużyć na rynku […]

Chińscy giganci technologiczni przekazali władzom dane o algorytmach

Chińscy giganci technologiczni podzielili się szczegółami swoich algorytmów z regulatorami tego kraju. Informację na ten temat podał serwis CNBC. Chińska Administracja ds. Cyberprzestrzeni (CAC) opublikowała listę 30 algorytmów wraz z krótkim opisem ich przeznaczenia od firm, w tym opracowań gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Tencent. Według dokumentu algorytm firmy ByteDance dla chińskiej wersji TikTok […]

Hyundai utworzy instytut sztucznej inteligencji i robotyki

Hyundai ogłosił utworzenie fundacji Boston Dynamics AI Institute, która ma promować badania nad sztuczną inteligencją i robotyką. We are launching the @BostonDynamics AI institute to recruit talents in diverse areas such as #ArtificialIntelligence and robotics research through e.g. partnerships with universities. Learn more: https://t.co/gQpkX6NEA7 #HyundaiXbostondynamics pic.twitter.com/cmbJNIY3GS — Hyundai Worldwide (@Hyundai_Global) August 12, 2022 Organizacją pokieruje […]

Revolut uruchomi krypto usługi na Cyprze

Firma fintech Revolut otrzymała pozwolenie od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CYSEC) na oferowanie usług kryptowalutowych w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Informację na ten temat podał serwis CoinDesk. Dostęp do produktów firmy będzie miało 17 mln klientów w EOG. Według Revolut, wybór jurysdykcji jest podyktowany głębokim reżimem regulacyjnym. Wyspiarski stan wcześniej przyciągnął kryptokompanie takie […]

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star