Chiny wypuszczą 25 milionów zestawów słuchawkowych VR do 2026 r.

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 3 listopada 2022
ikona autora biały
vr

Chińskie władze opublikowały narodowy plan rozwoju branży wirtualnej rzeczywistości, który zakłada dostarczenie do 2026 roku 25 milionów urządzeń o wartości ponad 48 miliardów dolarów. Takie informacje podaje The Register.

Strategia została przedstawiona we wspólnym oświadczeniu pięciu agencji pod przewodnictwem Ministerstwa Przemysłu i Technologii Informacyjnych. Określili oni wirtualną rzeczywistość jako kluczową branżę dla gospodarki cyfrowej w ramach czternastego planu pięcioletniego.

Dokument odzwierciedla ambicje Pekinu, aby stać się liderem rynku w technologii VR i wyznacza precyzyjne cele. Plan nie określa jednak, czy 25 milionów urządzeń, o których mowa, odnosi się do rocznych czy skumulowanych dostaw w okresie od teraz do 2026 roku.

Strategia obejmuje rzeczywistość rozszerzoną i mieszaną w definicji rzeczywistości wirtualnej.

Nad jakimi technologiami pracują Chiny?

Plan obejmuje szeroko zakrojone badania nad technologiami promującymi bardziej immersyjne VR. Należą do nich: śledzenie gestów, spojrzeń i wyrazów twarzy, przechwytywanie ruchu ciała, świadomość otoczenia o wysokiej dokładności, rekonstrukcja 3D, imitacja zapachu i dotyku.

Władze naciskają również na zbadanie wykorzystania edge computingu do renderowania treści 5G oraz znalezienie metod szybkiego łączenia urządzeń z zestawami słuchawkowymi VR.

Strategia ta uwzględnia badania i tworzenie interfejsów neuronowych niezbędnych do "rozwoju interakcji sensorycznej w kierunku naturalizacji, sytuacyjności i inteligencji".

Plan obejmuje również modernizację smartfonów. Według władz gadżety wymagają ulepszeń, aby mogły być wykorzystywane jako wyświetlacze wirtualnej rzeczywistości.

Według dokumentu, Chiny potrzebują otwartej platformy VR, która pozwala na współpracę i interakcję wielu osób.

Firmy muszą budować wszystkie rozwiązania z myślą o zastosowaniach w sztuce, turystyce, sporcie i szkoleniach z zakresu bezpieczeństwa w trudnych warunkach.

Pół miliona sztuk VR w pół roku

Według badaczy IDC, w pierwszej połowie 2022 roku Chiny wyprodukowały ponad 0,5 mln sztuk zestawów słuchawkowych do wirtualnej i rozszerzonej rzeczywistości. Analitycy przewidują, że w ciągu czterech lat dostawy przekroczą 50 mln sztuk.

Ponadto, zgodnie z planem, chińskie władze będą musiały do 2026 roku rozwinąć 100 kluczowych firm i stworzyć 10 publicznych platform informacyjnych dla branży VR.

Według raportu Chińskiej Akademii Technologii Informacyjnych i Komunikacyjnych, motywację rządu w tej dziedzinie należy rozpatrywać w kontekście tego, że rządy USA i Korei Południowej uznały wirtualną rzeczywistość za ważną branżę.

Dokument powołuje się również na firmy takie jak Meta, Microsoft, Apple, Google i Tencent, które aktywnie rozwijają technologię VR.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star