Covesting

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 9 kwietnia 2021
ikona autora biały

Według obecnych statystyk większość osób, nie znających pojęcia convesting, a inwestująch swój kapitał na giełdę osiąga stratę. Pamiętajmy jednak, że taka sytuacja jest częściowo naturalnym zjawiskiem, gdyż handlowanie towarami, bądź kryptowalutami wiąże się z ryzykiem utraty kapitału. Każda osoba, która handluje - prędzej, czy później straci część kapitału. Dla niektórych osób taka rzecz może być nauczką, dla innych zdarzeniem traumatycznym. Utrata kapitału może również zmobilizować do zdobywania coraz większe wiedzy w zakresie handlu. Istnieje jednak technologia, która może pomóc nam w uzyskaniu dochodu na poziomie najlepszego tradera.

Czym jest Convesting?

Social trading nazywany jest również handlem społecznościowym. Opiera się na platformie społecznościowej, która daje możliwość dokonywania transakcji w grupie. Można powiedzieć, że jest to połączenie portalu społecznościowego z instrumentami finansowymi. Takie zjawisko jest niezwykle przydatne dla osób, które dopiero zdobywają swoje doświadczenie w świecie kryptowalut. Nowicjusze mogą zaobserwować ruchy profesjonalnych graczy, a także czerpać z tego tytułu zysk.
W przypadku, gdy doświadczony trader zbiera większą grupę osób, to może nie tylko dzielić się swoją wiedzą i reklamować własne produkty, lecz również pobierać prowizję od wygranych u innych traderów. W takim wypadku zarabia każdy - doświadczony trader, gdyż ma reklamę i zarabia, nowicjusz - gdyż zarabia i zdobywa wiedzę.
Przy pomocy Convestingu każdy handlowiec może zamieścić istotne informacje, wyjaśnić decyzję inwestycyjną lub podzielić się jakąkolwiek inną wiedzą ze społecznością.

Jak działa Convesting?

Platforma Covesting jest rozwiązaniem problemu w zakresie braku wiedzy na temat handlu, a także unikania nieprzemyślanych decyzji handlowych. Dzięki temu rozwiązaniu inwestorzy mogą codziennie wyszukiwać i porównywać wyniki setek sprawdzonych handlowców kryptowalut i automatycznie odzwierciedlać ich transakcje. Po zapisaniu się przez inwestora na najodpowiedniejszą strategię - system automatycznie zsynchronizuje całą aktywność handlową z wybranego modelu inwestowania na wyodrębniony rachunek. Jednocześnie system zapewnia wygodę zarządzania aktywami oraz bezpieczeństwo środków. Jako platforma Convesting łączy każde ICO, kryptowaluty, a następnie udostępnia je inwestorom. Ponadto w związku z możliwością obserwowania transakcji danego inwestora mamy możliwość sprawdzenia jego poczynań. Takie działanie zapewnia transparentność, bezpieczeństwo i unikanie oszustów, którzy skupieni są jedynie na zarabianiu ze szkoleń.

Jakie są zalety handlu społecznościowego?

Cóż, niektóre korzyści płynące z handlu społecznościowego obejmują:

 • Szybki dostęp do wiarygodnych informacji handlowych - Platformy Social Trading skracają proces wyszukiwania wiarygodnych informacji handlowych, dostarczając obszernych informacji od profesjonalnych handlowców z całego świata. Możesz także wchodzić w interakcje z wykwalifikowanymi handlowcami na platformach, takich jak Tutorage jeden na jednego.
 • Szybkie uchwycenie rynku handlowego - Platformy handlu społecznościowego skracają czas trwania i koszty zostania profesjonalnym inwestorem, umożliwiając szybkie i skuteczne uczenie się od doświadczonych inwestorów.
 • Zarabianie podczas nauki - Platformy handlu społecznościowego pozwalają uczyć się od doświadczonych inwestorów, dzięki czemu można się dowiedzieć, jak poruszać się po rynku handlowym i nadal zarabiać, kopiując ich transakcje. Dlatego nie musisz czekać, aż zdobędziesz całą wymaganą wiedzę, aby zacząć zarabiać.
 • Zbuduj społeczność handlową inwestorów - Platformy handlu społecznościowego tworzą społeczność inwestorów, w której możesz wchodzić w interakcje z innymi inwestorami i dzielić się informacjami, jednocześnie współpracując przy różnych przedsięwzięciach. Jest to platforma internetowa, dzięki której możesz szybko i łatwo uzyskać dostęp do informacji handlowych z dowolnego miejsca na świecie, o ile masz dostęp do Internetu.

Wady handlu społecznościowego

Każde rozwiązanie inwestycyjne posiada zarówno wady, jak i zalety. Jako wady handlu społecznościowego możemy wymienić:

 • wybór odpowiedniej platformy społecznościowej pozostaje stosunkowo dużym wyzwaniem dla tradera. Platform sieciowych nie brakuje, a to utrudnia traderowi dokonanie właściwego wyboru. Wybór odpowiedniej platformy handlowej jest kluczem do convestingu.
 • Zasada ograniczonego zaufania - nie tylko przebiegły broker lub firma może korzystać z dobrej platformy do celów wyzyskania klienta. Handlowcy muszą również uważać na to, których traderów zdecydują się naśladować, gdyż w każdym środowisku znajdą się osoby niegodne zaufania.
 • Istnieją różne sieci handlu społecznościowego, które oferują różne funkcje, z których wiele nie jest w pełni zrozumiałych dla początkujących inwestorów na rynku. Niektóre sieci wynagradzają swoich traderów nie tylko za zyski, które osiągają, ale także za ich podejście do zarządzania niskim ryzykiem. To sprawia, że wiodący handlowcy są bardziej świadomi ryzyka, niż ci w innych sieciach, które nagradzają handlowców tylko za zyski i mogą przyciągać więcej ryzyka utraty kapitału. Niestety takie rozwiązanie sprawia, że początkujący handlowcy są zachęcani do rozpoczęcia handlu z dodatkowym ryzykiem, które bardzo szybko może okazać się zgubne.
 • Znaj zasady - inwestorzy dopiero rozpoczynający handel na rynku kryptowalut mogą nie rozumieć konsekwencji różnych sieci handlu społecznościowego. Na przykład istnieją sieci handlu społecznościowego, które ograniczają kwotę, którą trader może przeznaczyć na inwestowanie. Taka kwota może stanowić 20-30% kwoty bazowej. Takie zachowanie jest jednocześnie i wadą i zaletą. Wadą, gdyż ogranicza to możliwość większych zysków. Zaletą, gdyż ogranicza to możliwość nagłej utraty całego kapitału.

Jak wybrać platformę do social tradingu?

Wśród platform social tradingu istnieją takie, które z góry pobierają opłatę za korzystanie z sygnałów transakcyjnych innego tradera. Dodatkowo na płatnych platformach istnieją również użytkownicy, którzy za darmo dzielą się swoim doświadczeniem. Często jednak okazuje się, że sygnały transakcyjne generowane przez nich są niskiej jakości lub taki użytkownik po prostu zbiera grupę śledzących by po przekroczeniu pewnego pułapu wprowadzić opłaty za sygnały.
Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem są platformy, które za śledzenie innych traderów nie pobierają żadnych opłat. Brak poboru opłat nie oznacza jednak, że ich w ogóle nie ma. Są one ukryte chociażby w nieco szerszym niż zazwyczaj spreadzie. Z tego powodu wśród użytkowników eToro dostrzega się tendencję do handlu na wyższych interwałach, co z pewnością poprawia ich zyskowność.
Kolejnym elementem na którym warto się skupić przy wyborze platformy jest podział zysku. Sprawdźmy to, jaki zysk z naszych inwestycji na podstawie handlu społecznościowego dostajemy w rzeczywistości.
Warto w tym wypadku przybliżyć pojęcie PAMM (ang. percentage allocation management module). Są to rachunki, które umożliwiają doświadczonym traderom zgromadzenie grupy osób, która chciałaby skorzystać z ich wiedzy oraz doświadczenia. Jednocześnie tworzony jest jeden pool z kapitałem. Całością kapitału będzie kierować money manager który może dodatkowo dorzucić swój kapitał do poola. Włożenie kapitału do poola pomaga poszczególnym członkom inwestycji partycypować w całości rachunku stosunkowo do włożonego kapitału.
Niestety powyższa metoda uległa degradacji, gdyż procedury prawne związane z pośredniczeniem w inwestowaniu kapitału ograniczyły taką formę. Taki wynik spowodowany był licznymi oszustwami innych użytkowników przez “inwestorów”, którzy nie posiadali wiedzy, a dysponowali obcym kapitałem.

Jaki jest problem social tradingu?

W chwili obecnej social trading ma wiele zalet, jednak posiada też pewne “bolączki”. Najpoważniejszym problemem są koszty social tradingu, które w związku z dostawcą sygnałów - generują dodatkowe wydatki. Większe koszty są jednak pojęciem względnym, gdyż opłacenie liderów inwestowania może przynieść znacznie większe stopy zwrotu, aniżeli poniesiona opłata za sygnał. Social trading jest zjawiskiem na tyle powszechnym i pewnym, że doczekał się nawet regulacji prawnych, które pozwalają na takie działanie.

Najpopularniejsze platformy do social tradingu

„eToro” to jedna z największych światowych sieci inwestycji społecznościowych. Swój sukces zawdzięcza milionom użytkowników z ponad 140 krajów, którzy dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem pomogli „eToro” stworzyć praktyczne, a co najistotniejsze – skuteczne narzędzia inwestycyjne.

Za pomocą „eToro” możemy nie tylko inwestować w różne w akcje czy kryptowaluty, ale także jest to platforma wyposażona w mnóstwo innowacyjnych funkcji z dziedziny inwestycji społecznościowych. Wśród sceptyków lub laików rodzi się pewnie teraz pytanie: co w zasadzie oznacza, że „eToro” ma charakter społecznościowy i za pomocą czego uzyskało ten walor? Odpowiedź poniżej!

Sekret działania „eToro” polega na tym, że odkrywanie innych inwestorów do kopiowania jest w gruncie rzeczy intuicyjne, ale przez to wyjątkowe. Ekran „Kopiuj inwestorów” proponuje nam kilka sposób poszukiwania osób, którzy będą spełniać Twoje wymagania i pomogą Ci osiągnąć założone w kontekście inwestycji krótko-, ale także
i długoterminowych. Sekcja „Editor’s Choice” prezentuje nam uczestników programu „Popular Investor” (więcej informacji poniżej), przy czym nie jest to jedynie kwestia informacyjna czy wizerunkowa. Przedstawieni uczestnicy to osoby, które odniosły sukces na rynku inwestycyjnym, a zatem mając możliwość sprawdzenia ich profili, możemy nie tylko zainspirować się, ale również wyciągnąć wnioski co do potencjalnych sfer i działów, w które warto zainwestować. Oczywiście, nie jest to jedyna metoda, ponieważ inwestorów możesz także znaleźć za pomocą narzędzia do wyszukiwania i filtrowania wyników, które ma możliwość bardzo wąskiego sprecyzowania poszukiwań, albowiem narzędzie to posiada sporo różnych parametrów do wyboru, wśród których wymienia się m.in. zysk, współczynnik ryzyka czy lokalizację. Z uwagi na to, że „eToro” funkcjonuje w sposób całkowicie przejrzysty, każdy z inwestorów, którego można kopiować, posiada na swoim profilu „eToro” przydatne informacje, mające na cele pomoc innym użytkownikom przy wyborze osób, tak, aby każdy skomponował zespół perfekcyjnie dobrany do wyznaczonych działań inwestycyjnych.

Program Popular Investor

Popular Investor to program mające na celu stworzenie silnej społeczności inwestorów krótko- i długoterminowych, przy jednoczesnym zachęcaniu odnoszących już sukcesy inwestorów do podzielenia się z innymi swoją wiedzą inwestycyjną. Co istotne, dzielenie się wiedzą przez inwestorów z sukcesami nie przysparza wyłącznie korzyści nabywającym wiedzę, ponieważ Popular Investor odpowiednio gratyfikuje inwestorów odnoszących sukcesy za samo bycie kopiowanym. Zasada wynagradzania jest prosta: duża liczba osób kopiujących inwestora oznacza równie wysokie wynagrodzenie. Warto zaznaczyć, że płatności dokonywane na rzecz uczestników programu Popular Investor nie są w żaden sposób związane lub zależne od zysków wynikających z inwestycji, przez co nagrody są w ssanie osiągnąć pułap nawet 2% wartości zarządzanych aktywów (AUM). Rozpowszechnienie wiedzy z zakresu finansów i inwestycji finansowej prowadzi do sytuacji, w której każdy, kto poświęca czas i wysiłek na poznanie i analizę rynków oraz stworzenie solidnej strategii inwestycji krótko- i długoterminowych, jest w stanie osiągnąć sukces. Nikogo nie powinno zatem dziwić fakt, że uczestnicy programu Popular Investor pochodzą z przeróżnych środowisk, a sam program zapewnił inwestorom z eToro uzyskanie drugiego dochodu niezależnie od sytuacji finansowej. Uczestnikiem programu Popular Investor może w zasadzie zostać każdy, po spełnieniu określonych wymogów.

Społecznościowy kanał informacyjny

Platforma eToro wyróżnia się na tle innych także tym, że wyposażona jest w spersonalizowany, społecznościowy kanał informacyjny będący swoistym łącznikiem pomiędzy światem mediów społecznościowych, a inwestycji online. Za pomocą kanału informacyjnego jesteś w stanie poznać nowe instrumenty finansowe, także inwestorów, wymieniać poglądy, spostrzeżenia z innymi członkami społeczności „eToro” a także prowadzić otwarte, merytoryczne konwersacje. Wskazać należy także, że identycznie jak w przypadku innych sieci społecznościowych, tak również „eToro” zapewnia Ci dostęp do aktualizacji i gwarantuje Ci możliwość oznaczenia instrumentów lub osób, o których wspominasz, udostępniania postów w swoim kanale, komentowania postów innych czy tworzenia kanału dostosowanego do Twoich osobistych preferencji inwestycyjnych.

Convesting na Naga

NAGA jest platformą stworzona przede wszystkim po to, by wspomóc wszelkich użytkowników i pomóc im w dorobieniu się na rynkach finansowych. Chcąc w krótkich słowach opisać platformę, można śmiało stwierdzić, że „NAGA” to szeroko rozumiane wsparcie, ponieważ zakres pomocy obejmuje rynek kryptowalut oraz tradycyjne rynki finansowe, a składa się na nią m.in. platforma do tradingu, giełda, portfel oraz dedykowana karta płatnicza, z indywidualnym kontem IBAN. Na przestrzeni ostatnich tygodniach można zauważyć znaczący wzrost zainteresowania innymi funkcjami platformy „NAGA”, w szczególności opcji copytradingu, czyli automatycznego kopiowania ruchów doświadczonych traderów, funkcjonujących i zarabiających na rynku.

źródło

Jak używać Auto-kopiowania w NAGA?

Mechanizm auto-kopiowania jest bardzo prosty, a brzmi następująco:

 • Poszukaj i wybierz tradera, którego chcesz skopiować.
 • Przejdź do rankingu traderów, wyszukaj ich według rentowności, ROI, liczby Auto-Kopiujących bądź za pomocą innych kryteriów.
 • Znajdź odpowiedniego tradera dla siebie i zaznacz przycisk "Auto-Kopiowanie
 • Następnie wskaż kwotę swojej inwestycji
 • Ustal, czy inwestujesz jedynie określoną kwotę w wybranej relacji do inwestycji lidera, czy przeznaczasz na inwestycję stałą kwotę w każdej Auto-Kopiowanej transakcji
 • Kliknij "Autokopiuj"
 • Naciśnij przycisk Autokopiuj, aby rozpocząć automatyczne kopiowanie aktywności tradera.

Rynki obsługiwane przez NAGA


Jak już wspomniano, platforma NAGA posiada szeroki zakres działania, w skład których wchodzi obsługach takich rynków jak:

 • Forex
 • Realne Akcje
 • Indeksy
 • Akcje CFD
 • Kryptowaluty
 • Surowce

Ponadto NAGA, tak samo jak eToro dostarcza użytkownikom materiały edukacyjne, których celem jest przekazanie, uzupełnienie, weryfikacja, rozszerzenie wiedzy inwestorów oraz profesjonalnych traderów. Do materiałów edukacyjnych zaliczamy: poradniki, artykuły naukowe oraz filmiki edukacyjne.

Covesting na Prime XBT

PrimeXBT to powszechnie znany broker krypotowalutowy wyróżniający się handlem z dźwignią. Swoim zakresem obsługuje nie tylko rachunki prowadzone w kryptowalutach, ale także daje inwestorom możliwość działania na rynku Forex, czy zawierania kontraktów SPOT na surowce jak: złoto i srebro lub kontraktów CFD na ropę, gaz lub indeksy giełdowe. PrimeXBT to jest stosunkowo nowym broker, stawiającym dopiero kroki w branży finansowej, a co istotne zarejestrowany na Seszelach, tym samym przed podjęciem decyzji o skorzystaniu z tego brokera warto się zastanowić dwa razy. Podobnie jak inne platformy, tak PrimeXTB posiada program handlu społecznościowego, który nazywa się xSocial.

źródło

W xSocial wyróżnić można dwie następujące grupy użytkowników: „dostawców” i „kopiujących”. Przez dostawców rozumie się użytkowników, którzy udostępniają swoje transakcje pozostałym, przy czym tak naprawdę kryje się za tym coś więcej, ponieważ członkostwo w społeczności xSocial, daje nam możliwość zobaczenia i poddania analizie nasze statystyki wraz z pełną historią tradingową i aktualnie otwartymi pozycjami, ale także częściowo u innych traderów. Z kolei za „kopiujących” uważa się użytkowników, którzy automatycznie kopiują strategie wybranych „dostawców”, co pozwala im zarabiać w tym samym czasie co skopiowanych przez nich trader.

Korzyści płynące z użytkowania xSocial:

 • xSocial jest elementeme Complete Trading Solution oferowanej przez XTB oraz inne firmy używające X Open Hub, co powoduje że użytkownik wykorzystuje ten sam login co do xStation, a to zapewnia mu większe bezpieczeństwo bezpieczne, niezależne od innych dostawców technologii.
 • Nie jest możliwe założenie fikcyjnych kont – działają na nim jedynie prawdziwi traderzy, których konta zweryfikowano.
 • W xSocial posiada funkcję inwestowania przeciwstawnego, które polega na tym, że zarabiasz nawet gdy inni tracą.
 • Działanie xSocial jest w pełni uregulowane prawnie – tzn. jesteśmy spółką regulowaną przez CySEC i możemy oferować usługi inwestycyjne w Europejskim Obszarze Gospodarczym oraz posiadamy licencję obejmującą zarządzanie portfelami, wymaganą dla takiej działalności przez Europejski Urząd Nadzoru Giełd i Papierów Wartościowych (ESMA).
 • Mając dostęp do sporej części statystyk (nie tylko swoich) jesteś w stanie szybko uczyć się na błędach własnych i cudzych oraz czerpać wiedzę od najlepszych w branży.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star