Deutsche Börse nabywa większościowy pakiet udziałów w Crypto Finance

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 grudnia 2021
ikona autora biały
deuche borse

Deutsche Borse Group, główny niemiecki operator giełdowy, ogłosił, że nabył większościowy udział w Crypto Finance. Ta druga firma zajmuje się aktywami cyfrowymi i jest regulowana przez FINMA. Oferuje zarządzanie aktywami, infrastrukturę brokerską i przechowywania, a także rozwiązania w zakresie tokenizacji. Ponadto, obie firmy podpisały umowę w czerwcu i zamknęły transakcję 15 grudnia 2021 roku.

Deutsche Börse stwierdziła, że dzięki zakupowi będzie w stanie zapewnić swoim partnerom usługowym i klientom bezpośredni i łatwy dostęp do usług związanych z aktywami cyfrowymi, w tym usług post-trade. Ponadto, szeroka gama aktywów cyfrowych jest dostępna dla istniejących klientów i nowych graczy rynkowych za pośrednictwem swoich platform. Chociaż współpraca będzie służyć optymalizacji procesów i systemów w obu siostrzanych firmach.

Ponieważ Crypto Finance jest teraz częścią Deutsche Börse, dostawca usług związanych z aktywami cyfrowymi wykorzysta dostęp do niemieckiej infrastruktury rynkowej i sieci klientów Deutsche Borse. Będzie też oferował wsparcie swojej silnej bazy kapitałowej, aby dalej rozwijać swój zespół i strategicznie poszerzać zarówno swoje usługi, jak i portfolio produktów. Ponadto partnerstwo pomoże firmie kryptowalutowej zintensyfikować ekspansję bazy klientów, koncentrując się na Niemczech w Europie i Singapurze w Azji.

Szef rynku gotówkowego Deutsche Börse, Eric Leupold stwierdził:

Dzięki sprawdzonej wiedzy Crypto Finance i opracowanym przez nich technologiom, możemy teraz umożliwić instytucjom finansowym i profesjonalnym inwestorom wejście na rynek aktywów cyfrowych. Jest to kolejny krok w naszej strategii dotyczącej aktywów cyfrowych.

Tymczasem Crypto Finance CEO i współzałożyciel, Jan Brzezek skomentował rozwój w następujący sposób:

Uznane instytucje finansowe coraz częściej chcą rozpocząć inwestowanie w aktywa cyfrowe i szukają godnego zaufania partnera. Dzięki swojej reputacji i szerokiemu doświadczeniu w obsłudze infrastruktury rynku finansowego, Deutsche Börse zdobywa to zaufanie.

Dodatkowo, Brzezek pozostanie dyrektorem generalnym Crypto Finance, a jego obecny zespół zarządzający będzie nadal działał jako niezależny podmiot, koncentrując się na firmach fintech, firmach zarządzających aktywami, bankach i innych pośrednikach finansowych.

Eric Leupold został Przewodniczącym Rady Dyrektorów Crypto Finance, funkcję tę wcześniej pełnił Tobias Reichmuth, współzałożyciel Crypto Finance.

Rozszerzenie oferty kryptowalutowej za pośrednictwem regulowanych miejsc obrotu

Rozwój Deutsche Borse poprzez zakup większościowego udziału w Crypto Finance następuje w czasie, gdy popularność handlu kryptowalutami znacznie wzrasta wśród inwestorów detalicznych i instytucjonalnych. W czerwcu 2020 roku Deutsche Börse stała się pierwszą giełdą na świecie, która uruchomiła handel centralnie rozliczanymi produktami kryptowalutowymi. W rezultacie inwestorzy mają obecnie dostęp do stale rosnącej liczby exchange-traded notes (ETNs), niezabezpieczonych dłużnych papierów wartościowych, które śledzą ceny kryptowalut (takich jak Bitcoin, Ethereum, Cardano, Solana, stellar, Polkadot, Litecoin, Bitcoin Cash, Tezos i Tron) oferowanych przez dostawców na giełdzie Deutsche Börse. Dzięki takim ofertom platforma transakcyjna Xetra należąca do Deutsche Börse staje się liderem na europejskim rynku obrotu ETN-ami kryptowalutowymi.

ETN-y kryptowalutowe zapewniają inwestorom korzyści na różne sposoby. Ponieważ produkty te są przedmiotem obrotu giełdowego, inwestorzy nie muszą wchodzić na nieregulowane platformy transakcyjne, aby inwestować w kryptowaluty. Dzięki dostępności systemu transakcyjnego Deutsche Börse's Xetra inwestorzy mogą polegać na korzystaniu z największej w Europie giełdowej platformy obrotu ETF o wysokim poziomie płynności i najwyższym standardzie regulacyjnym. Ponadto nie muszą tworzyć własnych kluczy kryptograficznych ani portfeli kryptowalutowych, ponieważ produkty te są przedmiotem obrotu giełdowego. Wreszciekorzystają ze znacznie ograniczonego ryzyka dzięki centralnemu rozliczaniu transakcji, które jest prowadzone przez Eurex Clearing - centralnego kontrahenta należącego do Deutsche Börse Group.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Revolut stworzy kryptowalutowy hub na Cyprze

Firma fintech Revolut rozpoczęła tworzenie nowego hubu kryptowalutowego na Cyprze, aby dostosować się do zasad lokalnego regulatora CySEC. Informacje o tym pojawiają się w lokalnych mediach. Hub pozwoli systemowi płatności na przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych w UE. Przedstawiciele Revolut powiedzieli, że wspierają ścisłe środki ochrony klienta zaproponowane przez CySEC, aby zapobiec wszelkim rodzajom nadużyć na rynku […]

Chińscy giganci technologiczni przekazali władzom dane o algorytmach

Chińscy giganci technologiczni podzielili się szczegółami swoich algorytmów z regulatorami tego kraju. Informację na ten temat podał serwis CNBC. Chińska Administracja ds. Cyberprzestrzeni (CAC) opublikowała listę 30 algorytmów wraz z krótkim opisem ich przeznaczenia od firm, w tym opracowań gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Tencent. Według dokumentu algorytm firmy ByteDance dla chińskiej wersji TikTok […]

Hyundai utworzy instytut sztucznej inteligencji i robotyki

Hyundai ogłosił utworzenie fundacji Boston Dynamics AI Institute, która ma promować badania nad sztuczną inteligencją i robotyką. We are launching the @BostonDynamics AI institute to recruit talents in diverse areas such as #ArtificialIntelligence and robotics research through e.g. partnerships with universities. Learn more: https://t.co/gQpkX6NEA7 #HyundaiXbostondynamics pic.twitter.com/cmbJNIY3GS — Hyundai Worldwide (@Hyundai_Global) August 12, 2022 Organizacją pokieruje […]

Revolut uruchomi krypto usługi na Cyprze

Firma fintech Revolut otrzymała pozwolenie od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CYSEC) na oferowanie usług kryptowalutowych w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Informację na ten temat podał serwis CoinDesk. Dostęp do produktów firmy będzie miało 17 mln klientów w EOG. Według Revolut, wybór jurysdykcji jest podyktowany głębokim reżimem regulacyjnym. Wyspiarski stan wcześniej przyciągnął kryptokompanie takie […]

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star