Deutsche Börse nabywa większościowy pakiet udziałów w Crypto Finance

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 17 grudnia 2021
ikona autora biały
deuche borse

Deutsche Borse Group, główny niemiecki operator giełdowy, ogłosił, że nabył większościowy udział w Crypto Finance. Ta druga firma zajmuje się aktywami cyfrowymi i jest regulowana przez FINMA. Oferuje zarządzanie aktywami, infrastrukturę brokerską i przechowywania, a także rozwiązania w zakresie tokenizacji. Ponadto, obie firmy podpisały umowę w czerwcu i zamknęły transakcję 15 grudnia 2021 roku.

Deutsche Börse stwierdziła, że dzięki zakupowi będzie w stanie zapewnić swoim partnerom usługowym i klientom bezpośredni i łatwy dostęp do usług związanych z aktywami cyfrowymi, w tym usług post-trade. Ponadto, szeroka gama aktywów cyfrowych jest dostępna dla istniejących klientów i nowych graczy rynkowych za pośrednictwem swoich platform. Chociaż współpraca będzie służyć optymalizacji procesów i systemów w obu siostrzanych firmach.

Ponieważ Crypto Finance jest teraz częścią Deutsche Börse, dostawca usług związanych z aktywami cyfrowymi wykorzysta dostęp do niemieckiej infrastruktury rynkowej i sieci klientów Deutsche Borse. Będzie też oferował wsparcie swojej silnej bazy kapitałowej, aby dalej rozwijać swój zespół i strategicznie poszerzać zarówno swoje usługi, jak i portfolio produktów. Ponadto partnerstwo pomoże firmie kryptowalutowej zintensyfikować ekspansję bazy klientów, koncentrując się na Niemczech w Europie i Singapurze w Azji.

Szef rynku gotówkowego Deutsche Börse, Eric Leupold stwierdził:

Dzięki sprawdzonej wiedzy Crypto Finance i opracowanym przez nich technologiom, możemy teraz umożliwić instytucjom finansowym i profesjonalnym inwestorom wejście na rynek aktywów cyfrowych. Jest to kolejny krok w naszej strategii dotyczącej aktywów cyfrowych.

Tymczasem Crypto Finance CEO i współzałożyciel, Jan Brzezek skomentował rozwój w następujący sposób:

Uznane instytucje finansowe coraz częściej chcą rozpocząć inwestowanie w aktywa cyfrowe i szukają godnego zaufania partnera. Dzięki swojej reputacji i szerokiemu doświadczeniu w obsłudze infrastruktury rynku finansowego, Deutsche Börse zdobywa to zaufanie.

Dodatkowo, Brzezek pozostanie dyrektorem generalnym Crypto Finance, a jego obecny zespół zarządzający będzie nadal działał jako niezależny podmiot, koncentrując się na firmach fintech, firmach zarządzających aktywami, bankach i innych pośrednikach finansowych.

Eric Leupold został Przewodniczącym Rady Dyrektorów Crypto Finance, funkcję tę wcześniej pełnił Tobias Reichmuth, współzałożyciel Crypto Finance.

Rozszerzenie oferty kryptowalutowej za pośrednictwem regulowanych miejsc obrotu

Rozwój Deutsche Borse poprzez zakup większościowego udziału w Crypto Finance następuje w czasie, gdy popularność handlu kryptowalutami znacznie wzrasta wśród inwestorów detalicznych i instytucjonalnych. W czerwcu 2020 roku Deutsche Börse stała się pierwszą giełdą na świecie, która uruchomiła handel centralnie rozliczanymi produktami kryptowalutowymi. W rezultacie inwestorzy mają obecnie dostęp do stale rosnącej liczby exchange-traded notes (ETNs), niezabezpieczonych dłużnych papierów wartościowych, które śledzą ceny kryptowalut (takich jak Bitcoin, Ethereum, Cardano, Solana, stellar, Polkadot, Litecoin, Bitcoin Cash, Tezos i Tron) oferowanych przez dostawców na giełdzie Deutsche Börse. Dzięki takim ofertom platforma transakcyjna Xetra należąca do Deutsche Börse staje się liderem na europejskim rynku obrotu ETN-ami kryptowalutowymi.

ETN-y kryptowalutowe zapewniają inwestorom korzyści na różne sposoby. Ponieważ produkty te są przedmiotem obrotu giełdowego, inwestorzy nie muszą wchodzić na nieregulowane platformy transakcyjne, aby inwestować w kryptowaluty. Dzięki dostępności systemu transakcyjnego Deutsche Börse's Xetra inwestorzy mogą polegać na korzystaniu z największej w Europie giełdowej platformy obrotu ETF o wysokim poziomie płynności i najwyższym standardzie regulacyjnym. Ponadto nie muszą tworzyć własnych kluczy kryptograficznych ani portfeli kryptowalutowych, ponieważ produkty te są przedmiotem obrotu giełdowego. Wreszciekorzystają ze znacznie ograniczonego ryzyka dzięki centralnemu rozliczaniu transakcji, które jest prowadzone przez Eurex Clearing - centralnego kontrahenta należącego do Deutsche Börse Group.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star