Elon Musk zainwestował w Twittera 2,9 mld USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 kwietnia 2022
ikona autora biały
elon musk

Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, kupił 9,2% udziałów w Twitterze za 2,9 miliarda dolarów (przed byczym wzrostem na dzisiejszej sesji). Z dokumentacji wynika, że Musk posiada 73 486 938 akcji. Zakup ten spowodował wzrost wartości Twittera na giełdzie, a także Dogecoina.

Akcje są w posiadaniu Elon Musk Revocable Trust, co oznacza, że jest on jedynym powiernikiem. W przypadku zakupu więcej niż 5% akcji, informacja o tym musi zostać złożona w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Jednak pakiet mniejszy niż 10% jest uważany za bierny, z czasem Musk może zdecydować się na aktywny udział w firmie. Z powodu zgłoszenia może wzrosnąć obrót akcjami Twittera.

Musk od pewnego czasu krytykuje Twittera. Pod koniec marca 2022 roku napisał nawet, że poważnie zastanawia się nad uruchomieniem własnej platformy społecznościowej.

Rajd Dogecoina

Tesla zaczęła akceptować Dogecoin przy zakupie niektórych swoich towarów. Elon Musk potwierdził, że jest w posiadaniu Bitcoina, Ethereum i Dogecoina. Złożenie wniosku do SEC spowodowało też wzrost DOGE.

Według CoinMarketCap, wolumen obrotu DOGE wzrósł o +217% w momencie pisania tego tekstu.

Pomimo ponownego szumu wokół Dogecoin, ścieżka rozwoju tej kryptowaluty jest wciąż niejasna. Kiedy na rynku pojawiają się silne, bycze skoki, zwykle następuje po nich cofnięcie. Dobrym przykładem jest Stepn.

Dogecoin jest już akceptowany przez wiele firm jako forma płatności. Oprócz Tesli, także Petco, Nordstrom i GameStop akceptują Dogecoin. Nie jest jednak wystarczające, by wywołać znaczące wzrosty na tej kryptowalucie.

Jeśli Elon Musk będzie w stanie wpłynąć na Twittera i doda Dogecoin jako jedną z opcji płatności napiwków, może to wywołać kolejną falę hossy na meme coinie.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star