Elon Musk zainwestował w Twittera 2,9 mld USD

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 4 kwietnia 2022
ikona autora biały
elon musk

Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, kupił 9,2% udziałów w Twitterze za 2,9 miliarda dolarów (przed byczym wzrostem na dzisiejszej sesji). Z dokumentacji wynika, że Musk posiada 73 486 938 akcji. Zakup ten spowodował wzrost wartości Twittera na giełdzie, a także Dogecoina.

Akcje są w posiadaniu Elon Musk Revocable Trust, co oznacza, że jest on jedynym powiernikiem. W przypadku zakupu więcej niż 5% akcji, informacja o tym musi zostać złożona w Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (SEC).

Jednak pakiet mniejszy niż 10% jest uważany za bierny, z czasem Musk może zdecydować się na aktywny udział w firmie. Z powodu zgłoszenia może wzrosnąć obrót akcjami Twittera.

Musk od pewnego czasu krytykuje Twittera. Pod koniec marca 2022 roku napisał nawet, że poważnie zastanawia się nad uruchomieniem własnej platformy społecznościowej.

Rajd Dogecoina

Tesla zaczęła akceptować Dogecoin przy zakupie niektórych swoich towarów. Elon Musk potwierdził, że jest w posiadaniu Bitcoina, Ethereum i Dogecoina. Złożenie wniosku do SEC spowodowało też wzrost DOGE.

Według CoinMarketCap, wolumen obrotu DOGE wzrósł o +217% w momencie pisania tego tekstu.

Pomimo ponownego szumu wokół Dogecoin, ścieżka rozwoju tej kryptowaluty jest wciąż niejasna. Kiedy na rynku pojawiają się silne, bycze skoki, zwykle następuje po nich cofnięcie. Dobrym przykładem jest Stepn.

Dogecoin jest już akceptowany przez wiele firm jako forma płatności. Oprócz Tesli, także Petco, Nordstrom i GameStop akceptują Dogecoin. Nie jest jednak wystarczające, by wywołać znaczące wzrosty na tej kryptowalucie.

Jeśli Elon Musk będzie w stanie wpłynąć na Twittera i doda Dogecoin jako jedną z opcji płatności napiwków, może to wywołać kolejną falę hossy na meme coinie.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Revolut stworzy kryptowalutowy hub na Cyprze

Firma fintech Revolut rozpoczęła tworzenie nowego hubu kryptowalutowego na Cyprze, aby dostosować się do zasad lokalnego regulatora CySEC. Informacje o tym pojawiają się w lokalnych mediach. Hub pozwoli systemowi płatności na przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych w UE. Przedstawiciele Revolut powiedzieli, że wspierają ścisłe środki ochrony klienta zaproponowane przez CySEC, aby zapobiec wszelkim rodzajom nadużyć na rynku […]

Chińscy giganci technologiczni przekazali władzom dane o algorytmach

Chińscy giganci technologiczni podzielili się szczegółami swoich algorytmów z regulatorami tego kraju. Informację na ten temat podał serwis CNBC. Chińska Administracja ds. Cyberprzestrzeni (CAC) opublikowała listę 30 algorytmów wraz z krótkim opisem ich przeznaczenia od firm, w tym opracowań gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Tencent. Według dokumentu algorytm firmy ByteDance dla chińskiej wersji TikTok […]

Hyundai utworzy instytut sztucznej inteligencji i robotyki

Hyundai ogłosił utworzenie fundacji Boston Dynamics AI Institute, która ma promować badania nad sztuczną inteligencją i robotyką. We are launching the @BostonDynamics AI institute to recruit talents in diverse areas such as #ArtificialIntelligence and robotics research through e.g. partnerships with universities. Learn more: https://t.co/gQpkX6NEA7 #HyundaiXbostondynamics pic.twitter.com/cmbJNIY3GS — Hyundai Worldwide (@Hyundai_Global) August 12, 2022 Organizacją pokieruje […]

Revolut uruchomi krypto usługi na Cyprze

Firma fintech Revolut otrzymała pozwolenie od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CYSEC) na oferowanie usług kryptowalutowych w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Informację na ten temat podał serwis CoinDesk. Dostęp do produktów firmy będzie miało 17 mln klientów w EOG. Według Revolut, wybór jurysdykcji jest podyktowany głębokim reżimem regulacyjnym. Wyspiarski stan wcześniej przyciągnął kryptokompanie takie […]

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star