Google Cloud nawiązuje współpracę z Coinbase w zakresie rozwiązań płatniczych Web3

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 13 października 2022
ikona autora biały
google

Google Cloud i Coinbase ogłosiły strategiczne partnerstwo w celu uruchomienia programu płatności kryptowalutowych i opieki nad kryptowalutami należącymi do instytucji.

Umowa została ogłoszona we wtorek, na konferencji Google Cloud's Next '22. Coinbase zintegruje swoje usługi giełdowe i dane na infrastrukturze chmury Google, a następnie zwiększy swój globalny zasięg.

W przypadku Google, rosnący biznes chmurowy pomógł gigantowi technologicznemu zdywersyfikować swoją firmę macierzystą Alphabet z reklamy, która teraz stanowi 9 procent według wyników za II kwartał 2022. W 2021 roku było to 7,5 procenta.

Dla Coinbase, partnerstwo oznacza koniec zależności od Amazon Web Services, partnera technologicznego od 2014 roku. Brian Armstrong, współzałożyciel i dyrektor naczelny Coinbase powiedział w oświadczeniu:

Jesteśmy podekscytowani, że Google Cloud wybrał Coinbase, aby pomóc wnieść web3 do nowego zestawu użytkowników i zapewnić potężne rozwiązania dla deweloperów. Z ponad 100 milionami zweryfikowanych użytkowników i 14 500 klientów instytucjonalnych, Coinbase spędził ponad dekadę budując wiodące w branży produkty na szczycie technologii blockchain.

W ramach długoterminowej współpracy klienci Web 3 będą mogli zacząć płacić za usługi chmurowe Google wybranymi kryptowalutami. Wszysto dzięki integracji platformy płatności kryptowalutowych Coinbase Commerce.

Deweloperzy Web 3 uzyskają również dostęp do publicznych zbiorów danych kryptowalutowych Google BigQuery, które będą zasilane przez Coinbase Cloud Nodes, zapewniając klientom spostrzeżenia kryptowalutowe oparte na uczeniu maszynowym.

Strategiczne partnerstwo będzie opierać się na ostatnich ogłoszeniach web3 od Nansen, BNB Chain, Sky Mavis i protokołu NEAR. Thomas Kurian, szef Google Cloud, powiedział:

Jesteśmy dumni, że Coinbase wybrał Google Cloud jako swojego strategicznego partnera w chmurze i jesteśmy gotowi do obsługi kwitnącego globalnego ekosystemu klientów i partnerów Web3.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star