Apple uruchomi konto oszczędnościowe we współpracy z Goldman Sachs

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 14 października 2022
ikona autora biały
karta apple

Apple robi kolejny krok w kierunku zaoferowania swoim klientom więcej usług bankowych. Firma ogłosiła dziś, że we współpracy z Goldman Sachs wkrótce uruchomi nowe konto oszczędnościowe dla posiadaczy kart kredytowych Apple Card. Pozwoli ono im oszczędzać i zwiększać tzw. "Daily Cash" - nagrody cashback za zakupy dokonane kartą Apple Card.

W najbliższych miesiącach, posiadacze kart będą mogli automatycznie oszczędzać tę gotówkę na nowym, wysokodochodowym rachunku oszczędnościowym Goldman Sachs. Uzyskają do niego dostęp za pośrednictwem Apple Wallet. Klienci będą mogli przelewać na to konto także własne pieniądze.

Brak opłat oraz wymagań

Konto nie będzie miało żadnych opłat, minimalnych depozytów lub minimalnych wymagań dotyczących salda. Apple zauważa, że dzięki temu będzie konkurencyjne w stosunku do różnych neobanków, które są często używane jako sposób na przechowywanie cyfrowej gotówki i zarabianie pieniędzy poprzez wypłatę odsetek.

Apple, w swojej porannej informacji prasowej, nie podał jeszcze, jakie oprocentowanie zaoferuje. Obecnie, według danych Bankrate jego konkurenci oferują APY w zakresie 2,20%-3,05%. Apple zaznaczył, że nie może jeszcze podać APY ze względu na szczególnie dynamiczne środowisko stóp procentowych.

Po wprowadzeniu nowej oferty, użytkownicy Apple Card będą mogli założyć i zarządzać swoim kontem oszczędnościowym bezpośrednio w istniejącej aplikacji mobilnej Apple Wallet. Od tego momentu wszystkie Daily Cash, które zarobią dzięki zakupom, automatycznie wylądują na tym koncie. Klienci będą mogli jednak zmienić tą opcje. Tak aby zamiast tego gotówka była dodawana do ich karty Apple Cash w Wallet - jak to jest obecnie. Ta opcja może być przełączona w dowolnym momencie.

Pulpit nawigacyjny w aplikacji Savings wyświetli saldo konta i odsetki naliczone w czasie.

Cashback Apple

Obecnie Apple wypłaca 3% cashback od zakupów Apple Card dokonanych za pomocą Apple Pay u wybranych sprzedawców, w tym w samym Apple, a także w Uber/Uber Eats, Walgreens, Nike, Panera Bread, T-Mobile, ExxonMobil i Ace Hardware. Zakupy dokonane za pomocą Apple Card otrzymają 2% cashback w przypadku korzystania z Apple Pay oraz 1% w przypadku korzystania z karty tytanowej lub wirtualnej do zakupów online.

Posiadacze kart nie będą musieli jednak polegać tylko na zakupach Apple Card, aby zasilić swoje nowe konta oszczędnościowe. Apple twierdzi, że klienci będą mogli wpłacać dodatkowe środki za pośrednictwem powiązanego konta bankowego lub swojego salda Apple Cash. W każdej chwili mogą też wypłacić tę gotówkę, przelewając ją z powrotem na to samo powiązane konto bankowe albo na swoją kartę Apple Cash, bez ponoszenia opłat.

Ekspansja na rynku płatności

Wraz z wprowadzeniem Apple Card, firma Apple stopniowo wkracza na rynek płatności, co pozwala jej nawiązać bardziej bezpośredni kontakt z klientami. Apple rozwija swoją działalność w zakresie usług, w ramach której sprzedaje abonamenty na różne produkty. Należą do nich Apple Music, Apple TV+, Apple Arcade, iCloud+, Apple News+, Apple Fitness+ i inne. Firma chce również uczynić Apple Pay bardziej wygodną opcją dla zakupów online. W tym celi stworzy konkurencje dla Affirm zwaną Apple Pay Later. Będzie ona służyć do dzielenia zakupów na cztery nieoprocentowane płatności. Jak donosi Bloomberg, ta usługa wejdzie w życie dopiero w 2023 roku.

Tymczasem Goldman Sachs zmierza w kierunku stania się bardziej konwencjonalnym bankiem. W zeszłym roku ogłosił, że jego produkt Marcus by Goldman Sachs po pięciu latach działalności osiągnął kamień milowy w postaci ponad 100 miliardów dolarów w depozytach klientów. Partnerstwo z Apple da mu kolejny kąsek na rynku depozytów konsumenckich.

Apple nie podał dokładnej daty premiery swojego wysokodochodowego konta oszczędnościowego. Firma powiedziała jedynie, że pojawi się ono w "nadchodzących miesiącach". Jennifer Bailey, wiceprezes Apple Pay i Apple Wallet powiedziała w oświadczeniu:

Oszczędności umożliwiają użytkownikom Apple Card zwiększanie swoich nagród Daily Cash w czasie, a jednocześnie oszczędzanie na przyszłość. Oszczędności dostarczają jeszcze więcej wartości do ulubionego świadczenia użytkowników Apple Card - Daily Cash - jednocześnie oferując kolejne łatwe w użyciu narzędzie zaprojektowane, aby pomóc użytkownikom prowadzić zdrowsze życie finansowe.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star