Jak działa konto Finch?

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 sierpnia 2022
ikona autora biały
finch

Finch, to nowoczesne rozwiązanie, które pomaga zadbać o finanse. Chcesz mieć hybrydowy rachunek czekowy i inwestycyjny, który oferuje natychmiastowy dostęp do zainwestowanych środków. To nowojorski startup z branży fintech, oferuje rachunek czekowy i inwestycyjny typu "dwa w jednym" z kartą debetową i dostępem do sieci bankomatów bez opłat. Rozważ Finch, jeśli jesteś inwestorem, który nie musi się angażować i szuka robo-doradcy.  Zapraszamy do recenzji fintechowej aplikacji, która cieszy się coraz większą popularnością!

Czym jest konto Finch i jak działa? 

Rachunek pełni funkcję zarówno rachunku czekowego, jak i inwestycyjnego. Ta hybrydowa oferta skierowana jest przede wszystkim do osób, które poszukują prostej, niewymagającej dużych nakładów finansowych możliwości inwestowania bez konieczności otwierania osobnego rachunku maklerskiego. Jest to w zasadzie robo-advisor z kartą debetową.Po otwarciu konta Finch, całe saldo konta jest automatycznie inwestowane w maksymalnie trzy fundusze ETF (exchange-traded funds). Nie ma żadnych opłat prowizyjnych, a fundusze ETF, które Finch wybiera do Twojego portfela, zależą od Twojej tolerancji na ryzyko - czyli od tego, jak duże straty możesz zaryzykować w swoich inwestycjach. Wszystko, co wpłacisz na swoje konto czekowe, jest automatycznie inwestowane, aby zacząć generować zyski. Finch podaje, że jego średnia stopa zwrotu wynosi 2,35%.

Co wyróżnia Finch?

Finch wyróżnia się połączeniem konta czekowego i inwestycyjnego. A natychmiastowa płynność aktywów jest tym, co sprawia, że Finch działa. Według aplikacji trzech na pięciu Millennialsów w ogóle nie inwestuje, ponieważ uważają, że nie mają wystarczająco dużo pieniędzy, aby odłożyć na ten cel, albo że nie mają wystarczająco dużo czasu, aby zrozumieć to, jak inwestować. Ponadto, nawet najprostsze inwestycje w ETF wymagają zazwyczaj od dwóch do trzech dni roboczych na likwidację z tradycyjnego rachunku maklerskiego. Finch inwestuje Twoje pieniądze za Ciebie, ale daje Ci natychmiastowy dostęp do salda konta, kiedy tylko chcesz.

"Wielu naszych klientów uważa, że inwestowanie jest zbyt skomplikowane, a inni uważają, że mają bardzo małą swobodę finansową, aby myśleć o inwestowaniu i innych możliwościach finansowych. Trzymając pieniądze na tradycyjnym koncie czekowym, można stracić nawet 50% swojego majątku co 10 lat"."  - powiedział założyciel Neel Ganu w niedawnym komunikacie. Do kont Finch dołączona jest karta debetowa, której można używać do wydawania zainwestowanych środków w dowolnym momencie. Karta ta oferuje również dostęp do sieci bankomatów bez opłat.

Jak otworzyć konto?

Aplikacja jest dostępna zarówno dla użytkowników urządzeń mobilnych Apple, jak i Android. Linki do obu aplikacji można znaleźć na stronie Finchmoney.com. Należy mieć ukończone 18 lat, posiadać ważny numer Social Security, adres zamieszkania w USA oraz być obywatelem USA, posiadaczem Zielonej Karty lub ważnej wizy amerykańskiej.

Koszty i opłaty

Podstawowa oferta, czyli konto Stable - jest bezpłatna. Dołączona do niego karta debetowa zapewnia dostęp do sieci bankomatów bez opłat i nie ma żadnych kosztów miesięcznych. Możesz otworzyć konto z dowolną kwotą, ale musisz mieć co najmniej 5 dolarów, aby otrzymać kartę debetową Finch i rozpocząć inwestowanie. Dla inwestorów, którzy chcą mieć więcej do powiedzenia na temat udziałów w swoim portfelu, Finch oferuje konta Growth i Adjustable, które oferują większą elastyczność i kontrolę nad inwestycjami za miesięczną opłatą od $2 do $7.

Typ konta - Stable 

  • $0
  • $2 miesięcznie dla sald poniżej $1,000
  • 7 USD miesięcznie dla sald powyżej 1 000 USD

Typ konta - Adjustable

  • 5$ miesięcznie

Czy Finch jest legalny?

Finch to nowojorski startup fintech, który oficjalnie udostępnił swoją hybrydową platformę publicznie w listopadzie 2020 roku. Oficjalnie nie figuruje w rządowych komunikatach jako platforma, która może generować jakiekolwiek problemy prawne. Jednak, przy tak ograniczonych osiągnięciach trudno jest ocenić reputację tej firmy. Niemniej jednak Finch podjął kroki w celu ochrony interesów swoich inwestorów, oferując ubezpieczenie przez Securities Investor Protection Corporation (SIPC). Salda Finch są ubezpieczone w SPIC na kwotę do 500 000 USD, w tym do 250 000 USD na roszczenia pieniężne, w przypadku, gdy platforma upadnie.

Opinie i skargi dotyczące Finch

Ponieważ projekt jest nowy, istnieje bardzo mało recenzji, na których można się oprzeć, które mogą pomóc ocenić projekt. Inwestorzy wskazują, że aplikacja Finch jest łatwa w nawigacji i że doceniają natychmiastową płynność zainwestowanych środków. Jedna skarga dotyczyła awarii aplikacji w związku z pracami konserwacyjnymi, co powodowało problemy z wypłatą środków, ale poza tą skargą nie zgłoszono żadnych innych problemów z wypłatą kapitału. 

Zalety i wady aplikacji Finch 

Jak każda aplikacja finansowa, tak i finch posiada swoje zalety i wady, które przedstawiamy poniżej: 

Plusy

  • Bezpłatne użytkowanie. 
  • Rachunek Finch's Stable nie ma żadnych opłat miesięcznych.
  • Natychmiastowa płynność. 
  • Zainwestowane środki mogą być natychmiast dostępne i wypłacane.

Wady

  • Ograniczona liczba opinii o aplikacji.  

Analizując powyższe informacje warto rozważyć używanie tej aplikacji, jeżeli nie posiadamy wiedzy o inwestowaniu, a chcemy zbudować sobie pasywną poduszkę inwestycyjną. Pamiętajmy jednak, że używanie tego rodzaju aplikacji może również doprowadzić do utraty kapitału. 

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Złoto na nowych szczytach, jaka będzie jego przyszłość?

Złoto przełamało psychologiczny poziom 2 000 USD! Poszukiwanie bezpiecznej przystani dla kapitału inwestycyjnego to niekończący się proces, w którym pieniądze są przenoszone z jednego aktywa na drugie, w celu utrzymania wartości kapitału, a najlepiej jej zwiększenia. Złoto w ciągu ostatnich 6 miesięcy wykazało się wzorowym wzrostem - cena tego towaru zyskała ponad 24%. W tym […]

Rosnące stopy procentowe zawsze prowadziły do krachu giełdowego

W tej chwili akcje są mniej więcej na plusie. Jak na razie jest to powściągliwy wzrost, ale z czasem może się to zmienić. Wszystko obecnie kręci się wokół ostatniego posiedzenia Rezerwy Federalnej. My jednak dziś chcemy się skupić na obecnym cyklu stóp procentowych. I pokazać, co działo się z rynkiem akcji w przeszłości, gdy Fed […]

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star