Duńska partia AI decyduje się na start w wyborach do parlamentu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 sierpnia 2022
ikona autora biały
sztuczna inteligencja

Partia polityczna w Danii, której ideologię i program buduje sztuczna inteligencja, zamierza wziąć udział w wyborach parlamentarnych w 2023 roku. Taką informację podał portal TechExplore.

Pod koniec maja 2022 roku grupa artystów o nazwie Computer Lars utworzyła Partię Syntetyczną (SP). Zamierzają dotrzeć do około 15% Duńczyków, którzy nie poszli na wybory w 2019 roku.

Partia uważa, że wyborcy nie głosowali, bo żadna z tradycyjnych sił politycznych do nich nie przemawiała.

Po przeanalizowaniu wszystkich pisemnych publikacji duńskich mikropartii od 1970 roku, sztuczna inteligencja SP opracowała program. Według algorytmu odzwierciedla on "poglądy polityczne zwykłego człowieka".

Wśród propozycji partii jest wprowadzenie bezwarunkowego dochodu podstawowego w wysokości 100 000 koron (13 700 dolarów) miesięcznie. Kwota ta jest ponad dwukrotnie wyższa od średniej krajowej płacy.

SP popiera również dodanie Celu 18 Zrównoważonego Rozwoju ONZ, który pozwoliłby "ludziom i algorytmom na bardziej bezpośrednie współistnienie niż obecnie".

Wyborcy mogą wchodzić w interakcje ze sztuczną inteligencją partii poprzez kanał Discord.

Prześmiewcza odpowiedź

Utworzenie JV jest prześmiewczą odpowiedzią na setki małych organizacji, które powstały w ostatnich latach. W Danii jest łącznie 230 mikropartii, w tym Synthetic. Jeden z członków kolektywu, Asker Brild Staunaes powiedział:

Jest to sposób naśladowania procesu politycznego wszędzie, ale w bezpośredniej opozycji do aparatu tworzenia prawa, politycznego egzekwowania i praw organizacyjnych.

Partia nie zdobyła jeszcze wystarczającego poparcia, aby wystartować w wyborach w 2023 roku. Zgodnie z prawem siła polityczna musi zebrać 20 182 podpisy, aby znaleźć się na karcie wyborczej, a obecnie są tylko cztery.

Jeśli jednak partii uda się zdobyć miejsce w parlamencie, planuje wykorzystać swój mandat do powiązania AI z pracą wykonywaną przez członków zgromadzenia. Brild Staunaes stwierdził:

Chodzi o to, aby wziąć tę ogromną siłę polityczną i ekonomiczną [algorytmy] […] i spróbować dopasować ją do tradycyjnego systemu politycznego.

Dodał, że obecnie "nie mamy zdolności do rozwiązywania problemów związanych z ludźmi i AI w środowisku demokratycznym".

Partia planuje zorganizować swój pierwszy wiec wyborczy "dla żywej publiczności" we wrześniu 2022 roku.

Przypomnijmy, że w lipcu chińscy naukowcy stworzyli AI do oceny lojalności członków partii komunistycznej.

W czerwcu badacze stwierdzili, że algorytmy Facebooka promowały w 2018 roku posty lokalnych komórek Partii Republikańskiej USA, mimo że ich rywale częściej zamieszczali posty.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]

Co to jest phishing i jak się przed nim uchronić?

Takie działanie polega na wysyłaniu przez osoby atakujące złośliwych e-maili, których celem jest częstokroć wyłudzenie informacji. Niejednokrotnie zależy im na skłonieniu użytkowników do ujawnienia danych finansowych, uwierzytelniających w rozmaitych systemach lub innych poufnych. Phishing jest przykładem socjotechniki - czyli zbioru technik, które oszuści wykorzystują do manipulowania ludzkim zachowaniem. Obejmują fałszerstwo, przeinaczanie i kłamstwo - wszystkie […]

USA reguluje technologię nadzoru i algorytmy

Amerykańska Federalna Komisja Handlu (FTC) rozpoczęła procedurę mającą na celu uregulowanie technologii nadzoru, algorytmów i bezpieczeństwa danych. #BREAKING: @FTC explores rules cracking down on commercial surveillance and lax data security practices: https://t.co/xnYlPO2dFJ #privacy /1 — FTC (@FTC) August 11, 2022 Agencja opublikowała wstępne zawiadomienie o proponowanych przepisach. Urzędnicy poprosili społeczeństwo o komentarze na temat komercyjnego […]

Współpraca Wise z Plaid daje klientom dostęp do 6000 aplikacji w USA

Wise zawarł umowę open finance z Plaid, aby dać swoim 13 milionom klientów dostęp do tysięcy aplikacji. Z pomocą narzędzia Plaid Core Exchange, klienci są teraz w stanie bezpośrednio połączyć swoje amerykańskie konta Wise z ponad 6000 aplikacji, w tym Venmo, Robinhood, Truebill i Chime. Partnerstwo pozwoli klientom Wise na "wygodne i bezpieczne" przenoszenie pieniędzy […]

Czym jest Rynek Niedźwiedzia i Rynek Byka?

Jeśli chodzi o giełdę, istnieją dwa charakterystyczne wyrazy, które należy wziąć pod uwagę: byk i niedźwiedź. W języku parkietu rynek niedźwiedzia oznacza, że akcje spadają o 20% lub więcej, natomiast hossa (byk) sygnalizuje, że wartości aktywów znacznie wzrastają. Oba te zjawiska są częścią cyklu życia giełdowego, bowiem każdy z nas będzie miał swój udział w […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star