Duńska partia AI decyduje się na start w wyborach do parlamentu

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 5 sierpnia 2022
ikona autora biały
sztuczna inteligencja

Partia polityczna w Danii, której ideologię i program buduje sztuczna inteligencja, zamierza wziąć udział w wyborach parlamentarnych w 2023 roku. Taką informację podał portal TechExplore.

Pod koniec maja 2022 roku grupa artystów o nazwie Computer Lars utworzyła Partię Syntetyczną (SP). Zamierzają dotrzeć do około 15% Duńczyków, którzy nie poszli na wybory w 2019 roku.

Partia uważa, że wyborcy nie głosowali, bo żadna z tradycyjnych sił politycznych do nich nie przemawiała.

Po przeanalizowaniu wszystkich pisemnych publikacji duńskich mikropartii od 1970 roku, sztuczna inteligencja SP opracowała program. Według algorytmu odzwierciedla on "poglądy polityczne zwykłego człowieka".

Wśród propozycji partii jest wprowadzenie bezwarunkowego dochodu podstawowego w wysokości 100 000 koron (13 700 dolarów) miesięcznie. Kwota ta jest ponad dwukrotnie wyższa od średniej krajowej płacy.

SP popiera również dodanie Celu 18 Zrównoważonego Rozwoju ONZ, który pozwoliłby "ludziom i algorytmom na bardziej bezpośrednie współistnienie niż obecnie".

Wyborcy mogą wchodzić w interakcje ze sztuczną inteligencją partii poprzez kanał Discord.

Prześmiewcza odpowiedź

Utworzenie JV jest prześmiewczą odpowiedzią na setki małych organizacji, które powstały w ostatnich latach. W Danii jest łącznie 230 mikropartii, w tym Synthetic. Jeden z członków kolektywu, Asker Brild Staunaes powiedział:

Jest to sposób naśladowania procesu politycznego wszędzie, ale w bezpośredniej opozycji do aparatu tworzenia prawa, politycznego egzekwowania i praw organizacyjnych.

Partia nie zdobyła jeszcze wystarczającego poparcia, aby wystartować w wyborach w 2023 roku. Zgodnie z prawem siła polityczna musi zebrać 20 182 podpisy, aby znaleźć się na karcie wyborczej, a obecnie są tylko cztery.

Jeśli jednak partii uda się zdobyć miejsce w parlamencie, planuje wykorzystać swój mandat do powiązania AI z pracą wykonywaną przez członków zgromadzenia. Brild Staunaes stwierdził:

Chodzi o to, aby wziąć tę ogromną siłę polityczną i ekonomiczną [algorytmy] […] i spróbować dopasować ją do tradycyjnego systemu politycznego.

Dodał, że obecnie "nie mamy zdolności do rozwiązywania problemów związanych z ludźmi i AI w środowisku demokratycznym".

Partia planuje zorganizować swój pierwszy wiec wyborczy "dla żywej publiczności" we wrześniu 2022 roku.

Przypomnijmy, że w lipcu chińscy naukowcy stworzyli AI do oceny lojalności członków partii komunistycznej.

W czerwcu badacze stwierdzili, że algorytmy Facebooka promowały w 2018 roku posty lokalnych komórek Partii Republikańskiej USA, mimo że ich rywale częściej zamieszczali posty.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star