Konkurent Neuralink stworzył implant neuronowy do leczenia ślepoty

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 listopada 2022
ikona autora biały
blind man

Firma Science, należąca do współzałożyciela Neuralink, Maxa Hodaka, zaprezentowała Science Eye, neuro-interfejs do leczenia chorób oczu, które wywołują ślepotę.

Start-up skupia się na fotonice. Specjaliści firmy nie wszczepiają chipów głęboko do mózgu, jak robi to Neuralink, ale wykorzystują światło i nerw wzrokowy oka.

Science Eye to cienka, szeroka na 2 mm folia LED, która jest wszczepiana nad siatkówką za powieką. Operacja trwa około dwóch godzin, ale firma planuje w przyszłości skrócić ten czas o połowę.

Aby urządzenie mogło działać, komórki nerwu wzrokowego muszą stać się wrażliwe na światło. Aby to zrobić, eksperci wstrzykują do oka sztuczne białko.

Po wprowadzeniu implantu pacjent musi nosić specjalne okulary z wbudowanymi kamerami i procesorem. Przetwarzają one obrazy na wzory, które mogą być odczytywane przez nerw wzrokowy i przekazują dane bezprzewodowo do folii LED w celu przetworzenia.

Startup powiedział, że system jest przeznaczony do leczenia retinitis pigmentosa i zwyrodnienia plamki żółtej.

Science przetestowała już urządzenie na królikach. Firma planuje rozpocząć badania na ludziach w ciągu najbliższych dwóch lat.

Science powstało w 2021 roku i przyciągnęło już 160 milionów dolarów inwestycji.

Przypomnijmy, że w październiku naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego w San Francisco stworzyli neuralny interfejs, który zamienia fale mózgowe na słowa.

W lutym obrońcy zwierząt oskarżyli Neuralink o spowodowanie "ciężkiego cierpienia" u małp doświadczalnych.

W styczniu firma Pixium Vision opracowała implant oka napędzany przez AI, który przywrócił wzrok prawie niewidomej kobiecie.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star