USA wezwały do wpisania samochodów-robotów na listę zagrożeń narodowych

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 23 listopada 2022
ikona autora biały
samochody AI

Amerykańscy kongresmani zostali poproszeni o sprawdzenie importowanej z Chin technologii jazdy bezzałogowej pod kątem zagrożeń dla bezpieczeństwa narodowego. Takie informacje podaje Wired.

Członek Izby Reprezentantów USA z Partii Republikańskiej, August Pflüger, wysłał do NHTSA odpowiedni list. Kongresman poprosił regulatora o odpowiedź na szereg pytań związanych z prześwietlaniem zagrożeń dla bezpieczeństwa narodowego przez chińskie firmy.

Pozostaję zaniepokojony, że brak nadzoru USA w zakresie technologii dronów otworzył drzwi dla obcego państwa do szpiegowania na amerykańskiej ziemi.

Pfluger uważa, że wcześniejsze pozwolenia wydane na testy dronów w USA i brak nadzoru regulacyjnego nad danymi doprowadzą do ich wycieku do ChRL.

Kongresman podkreślił, że Chiny mogą wykorzystać autonomiczne i połączone pojazdy do integracji swoich systemów i technologii z infrastrukturą USA. Jego zdaniem pojazdy nowej generacji będą w stanie sfilmować wiele newralgicznych miejsc w całym kraju.

Sekretarz bezpieczeństwa wewnętrznego USA Alejandro Mayorcas również uważa, że łączność w rękach niedemokratycznych państw to niebezpieczne narzędzie.

Dyrektor FBI Christopher Wray stwierdził, że Chiny wykradły ze Stanów Zjednoczonych więcej danych niż wszystkie inne kraje razem wzięte.

Pfluger powiedział też, że nowy Kongres zwiększy presję na chińskie firmy działające w USA.

TikTok i Huawei demonstrują zamiar użycia przez KPCh wszelkich środków niezbędnych do zbierania danych z USA i przekazywania ich z powrotem do Pekinu.

Demokratyczny senator Chris Coons powiedział również, że zamierza zaostrzyć regulacje dotyczące chińskich mediów społecznościowych. Powiedział, że platforma TikTok, która wypompowuje ogromne ilości danych, które mają być wykorzystane jako narzędzie władzy państwowej, znajdzie się pod kontrolą władz.

Przypomnijmy, że we wrześniu Nvidia i AMD otrzymały zakaz sprzedaży chińskim firmom procesorów do superkomputerów i przetwarzania sztucznej inteligencji.

W październiku rząd USA nałożył nowe ograniczenia na dostawy chipów AI do Chin.

W tym samym miesiącu eksperci stwierdzili, że amerykańskie sankcje spowolnią tworzenie zrobotyzowanych pojazdów w Chinach.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Swift chwali się wynikami pilotażu blockchaina dla danych z działań korporacyjnych

Międzybankowa kooperatywa Swift z powodzeniem zakończyła swój pilotażowy program działań korporacyjnych oparty na blockchainie, opisując go jako "przekonujące rozwiązanie". Pilotaż - przeprowadzony z sześcioma uczestnikami branży papierów wartościowych, w tym American Century Investments, Citi i Northern Trust - miał na celu zbadanie sposobów zmniejszenia kosztownych ograniczeń związanych z komunikowaniem istotnych wydarzeń korporacyjnych inwestorom. W wyniku […]

Amerykańscy scenarzyści porównują AI do plagiatu

Writers Guild of America East (WGA) stwierdziła, że algorytmy sztucznej inteligencji nie powinny być wykorzystywane do pisania. The WGA’s proposal to regulate use of material produced using artificial intelligence or similar technologies ensures the Companies can’t use AI to undermine writers’ working standards including compensation, residuals, separated rights and credits. #WGAStrong 🧵 1/7 — Writers […]

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]
5 1 Głos
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star