Kryptowalutowa firma Wyre przejęta przez Bolt za 1,5 mld dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 7 kwietnia 2022
ikona autora biały
bold wyre przejęcie

Firma Bolt przejęła Wyre, firmę zajmującą się płatnościami kryptowalutowymi, która dostarcza zestaw interfejsów API umożliwiających on i off-ramp kryptowalut, a także transfery między parami cyfrowych aktywów. Według Wall Street Journal, transakcja opiewa na kwotę około 1,5 miliardra dolarów. Bolt zebrał 1,3 miliarda dolarów, z czego 353 miliony w styczniu, więc transakcja może być częściowo gotówkowa, częściowo kapitałowa.

Oferta Bolta jest podobna do oferty PayPala, ale z kilkuset sprzedawcami, podczas gdy PayPal ma ich 20 milionów. Wspólnie oba startupy chcą zaoferować możliwość dokonywania płatności za pomocą jednego kliknięcia, które będzie obsługiwało kryptowaluty.

Wyre twierdzi, że przetworzyło już ponad 10 miliardów dolarów w płatnościach i zapewniło dostęp do kryptowalut ponad 15 milionom konsumentów. Maju Kuruvilla, CEO firmy Bolt powiedział:

To przejęcie utoruje drogę do bezproblemowych, bezpiecznych transakcji kryptowalutowych oraz umożliwi NFT naszym sprzedawcom detalicznym. Zarówno konsumenci, jak i sprzedawcy skorzystają na bezproblemowym kupowaniu, które natywnie obsługuje kryptowaluty i NFT.

Oprócz NFT, Bolt planuje umożliwić sprzedawcom przyjmowanie płatności w kryptowalutach, a konsumentom - kupowanie i przechowywanie kryptowalut.

Wyre umożliwia konwersję między kryptowalutami a fiatem poprzez integrację z kartami Visa i Mastercard, przelewami bankowymi, Plaid i Apple Pay.

Rozgrzewająca się konkurencja

Jednak w momencie, gdy takie firmy jak Stripe obsługują już kryptowaluty, konkurencja dla Wyre zaczyna się zaostrzać. W listopadzie ubiegłego roku inna firma obsługująca płatności kryptowalutowe, MoonPay, pozyskała 555 milionów dolarów z rundy finansowania prowadzonej przez Tiger Global i Coatue przy wycenie 3,4 miliarda dolarów. Na tym etapie MoonPay przetworzył 2 miliardy dolarów transakcji, w porównaniu z 10 miliardami dolarów, które posiada Wyre.

Inny konkurent, Coinify, został przejęty w sierpniu ubiegłego roku przez Voyager Digital za 84 miliony dolarów. Europejski startup Ramp, który może pochwalić się klientami Sorare i Dapper Labs, pozyskał w grudniu 53 miliony dolarów z rundy serii A. W styczniu MoneyGram kupiła 4% udziałów w Coinme, która zapewnia dostęp do kryptowalut poprzez kioski, w tym kilka w placówkach MoneyGram. W sierpniu ubiegłego roku jeden z największych na świecie dostawców rozwiązań dla fizycznych punktów sprzedaży, NCR, kupił LibertyX, firmę zajmującą się bitomatami.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Te akcje spadły o kilkadziesiąt procent od swoich rekordów - Czy to czas, aby je kupić?

Przy niepokojących poziomach inflacji i rosnących stopach procentowych, które wprowadzają na rynek niedźwiedzie nastroje, ostatnie miesiące były trudne dla inwestorów skoncentrowanych na technologii, co widać na wykresie indeksu Nasdaq 100. Tymczasem rynki akcji prawdopodobnie pozostaną niestabilne. Jednak silne spółki będą w stanie przetrwać trudne czasy, a obecna seria problemów makroekonomicznych doprowadziła do obniżenia wycen niektórych […]

Inwestowanie w drony - Wszystko, co musisz wiedzieć

W dzisiejszych czasach ogólnej niepewności, kiedy większość konserwatywnych aktywów nie jest w stanie utrzymać swojej wartości, nie mówiąc już o generowaniu zysków, musimy szukać innych, alternatywnych sposobów inwestowania. Jedną z takich okazji może być rynek dronów, który w ostatnich latach znacząco się rozwija, a także przeszedł duże zmiany legislacyjne. W tym artykule przyjrzymy się bliżej […]

Jakie są alternatywy dla ChatGPT? 

Od momentu uruchomienia, ChatGPT stał się popularnym chatbotem opartym na sztucznej inteligencji i opracowanym przez OpenAI. Umożliwia on użytkownikom uzyskiwanie szczegółowych i ludzkich odpowiedzi na różnorodne pytania. ChatGPT nie tylko udostępnia użytkownikom linki, ale także potrafi rozwiązywać skomplikowane problemy i dostarczać zniuansowanych informacji, co może całkowicie zmienić sposób, w jaki ludzie będą korzystać z wyszukiwarek. […]

Jak korzystać z ChatGPT? 

Do tej pory prawdopodobnie słyszałeś o ChatGPT, prototypie chatbota ogólnego przeznaczenia, na punkcie którego internet ma obecnie obsesję. Szybko stał się dominującym przykładem wpływu treści generowanych przez sztuczną inteligencję w przyszłości, pokazując, jak potężne mogą być te narzędzia. Jest tworzony przez OpenAI, czyli dobrze znanego z opracowania generatora tekstu na obraz DALL-E. Na dzień pisania […]

Programy AI do obrabiania filmów 

Potrzebujesz świetnej, wysokiej jakości filmów, ale brakuje Ci umiejętności lub cierpliwości do edycji? A może uważasz, że programy do edytowania są żmudne i czasochłonne? Dlaczego by zatem nie pozwolić, aby sztuczna inteligencja wykonała za Ciebie te ciężkie zadania? Nie jest tajemnicą, że edycja wideo wymaga wysiłku – od zawsze był to długi i pracochłonny proces. […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star