Kryptowalutowa firma Wyre przejęta przez Bolt za 1,5 mld dolarów

ikona publikacji - ciemny
Opublikowano: 7 kwietnia 2022
ikona autora biały
bold wyre przejęcie

Firma Bolt przejęła Wyre, firmę zajmującą się płatnościami kryptowalutowymi, która dostarcza zestaw interfejsów API umożliwiających on i off-ramp kryptowalut, a także transfery między parami cyfrowych aktywów. Według Wall Street Journal, transakcja opiewa na kwotę około 1,5 miliardra dolarów. Bolt zebrał 1,3 miliarda dolarów, z czego 353 miliony w styczniu, więc transakcja może być częściowo gotówkowa, częściowo kapitałowa.

Oferta Bolta jest podobna do oferty PayPala, ale z kilkuset sprzedawcami, podczas gdy PayPal ma ich 20 milionów. Wspólnie oba startupy chcą zaoferować możliwość dokonywania płatności za pomocą jednego kliknięcia, które będzie obsługiwało kryptowaluty.

Wyre twierdzi, że przetworzyło już ponad 10 miliardów dolarów w płatnościach i zapewniło dostęp do kryptowalut ponad 15 milionom konsumentów. Maju Kuruvilla, CEO firmy Bolt powiedział:

To przejęcie utoruje drogę do bezproblemowych, bezpiecznych transakcji kryptowalutowych oraz umożliwi NFT naszym sprzedawcom detalicznym. Zarówno konsumenci, jak i sprzedawcy skorzystają na bezproblemowym kupowaniu, które natywnie obsługuje kryptowaluty i NFT.

Oprócz NFT, Bolt planuje umożliwić sprzedawcom przyjmowanie płatności w kryptowalutach, a konsumentom - kupowanie i przechowywanie kryptowalut.

Wyre umożliwia konwersję między kryptowalutami a fiatem poprzez integrację z kartami Visa i Mastercard, przelewami bankowymi, Plaid i Apple Pay.

Rozgrzewająca się konkurencja

Jednak w momencie, gdy takie firmy jak Stripe obsługują już kryptowaluty, konkurencja dla Wyre zaczyna się zaostrzać. W listopadzie ubiegłego roku inna firma obsługująca płatności kryptowalutowe, MoonPay, pozyskała 555 milionów dolarów z rundy finansowania prowadzonej przez Tiger Global i Coatue przy wycenie 3,4 miliarda dolarów. Na tym etapie MoonPay przetworzył 2 miliardy dolarów transakcji, w porównaniu z 10 miliardami dolarów, które posiada Wyre.

Inny konkurent, Coinify, został przejęty w sierpniu ubiegłego roku przez Voyager Digital za 84 miliony dolarów. Europejski startup Ramp, który może pochwalić się klientami Sorare i Dapper Labs, pozyskał w grudniu 53 miliony dolarów z rundy serii A. W styczniu MoneyGram kupiła 4% udziałów w Coinme, która zapewnia dostęp do kryptowalut poprzez kioski, w tym kilka w placówkach MoneyGram. W sierpniu ubiegłego roku jeden z największych na świecie dostawców rozwiązań dla fizycznych punktów sprzedaży, NCR, kupił LibertyX, firmę zajmującą się bitomatami.

Kategoria wpisu:

Podobne tematy

Revolut stworzy kryptowalutowy hub na Cyprze

Firma fintech Revolut rozpoczęła tworzenie nowego hubu kryptowalutowego na Cyprze, aby dostosować się do zasad lokalnego regulatora CySEC. Informacje o tym pojawiają się w lokalnych mediach. Hub pozwoli systemowi płatności na przeprowadzanie transakcji kryptowalutowych w UE. Przedstawiciele Revolut powiedzieli, że wspierają ścisłe środki ochrony klienta zaproponowane przez CySEC, aby zapobiec wszelkim rodzajom nadużyć na rynku […]

Chińscy giganci technologiczni przekazali władzom dane o algorytmach

Chińscy giganci technologiczni podzielili się szczegółami swoich algorytmów z regulatorami tego kraju. Informację na ten temat podał serwis CNBC. Chińska Administracja ds. Cyberprzestrzeni (CAC) opublikowała listę 30 algorytmów wraz z krótkim opisem ich przeznaczenia od firm, w tym opracowań gigantów technologicznych, takich jak Alibaba i Tencent. Według dokumentu algorytm firmy ByteDance dla chińskiej wersji TikTok […]

Hyundai utworzy instytut sztucznej inteligencji i robotyki

Hyundai ogłosił utworzenie fundacji Boston Dynamics AI Institute, która ma promować badania nad sztuczną inteligencją i robotyką. We are launching the @BostonDynamics AI institute to recruit talents in diverse areas such as #ArtificialIntelligence and robotics research through e.g. partnerships with universities. Learn more: https://t.co/gQpkX6NEA7 #HyundaiXbostondynamics pic.twitter.com/cmbJNIY3GS — Hyundai Worldwide (@Hyundai_Global) August 12, 2022 Organizacją pokieruje […]

Revolut uruchomi krypto usługi na Cyprze

Firma fintech Revolut otrzymała pozwolenie od Cypryjskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd (CYSEC) na oferowanie usług kryptowalutowych w Europejskim Obszarze Gospodarczym (EOG). Informację na ten temat podał serwis CoinDesk. Dostęp do produktów firmy będzie miało 17 mln klientów w EOG. Według Revolut, wybór jurysdykcji jest podyktowany głębokim reżimem regulacyjnym. Wyspiarski stan wcześniej przyciągnął kryptokompanie takie […]

ICO i STO - nowoczesne rozwiązania do gromadzenia kapitału

W obecnych niepewnych czasach wiele osób poszukuje sposobu do zwiększenia swoich zarobków, przeciwdziałania szkodliwej dla zgromadzonych oszczędności inflacji, czy też rozpoczęcia bądź rozwinięcia własnego projektu. Jednymi z ciekawszych sposobów na ostatni z wymienionych mogą być emisje ICO i STO, czyli coinów i tokenów bezpośrednio powiązanych z tak modnymi aktualnie kryptowalutami, smart kontraktami i blockchainem. Jeśli […]
0 0 Głosy
Oceń artykuł
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
© FintechPortal.pl 2021 Wszelkie prawa zastrzeżone
star